Najlepsze gry na telefon, w które musisz zagrać!

Gry na telefon są zdominowane przez młodszych odbiorców, nieszczęsne reklamy i złowieszcze mikropłatności. Jednakże pośród nich trafiają się prawdziwe perełki, dlatego stworzyliśmy listę najnowszych i kultowych tytułów przełamujących tą regułę!

Awatar Mateusz Rej

Gry na telefon są zdominowane przez młodszych odbiorców, nieszczęsne reklamy i złowieszcze mikropłatności. Jednakże pośród nich trafiają się prawdziwe perełki, dlatego stworzyliśmy listę najnowszych i kultowych tytułów przełamujących tą regułę!

Zanim zajrzysz do listy

Młodsi odbiorcy nie powinni się zniechęcać tym, że spora część tytułów jest płatna, ponieważ można na nie zarobić poprzez Premie za ankiety Google. Dzięki odpowiedzi na jedno lub kilka pytań z ankiety otrzymujemy środki, które przydzielone zostają do naszego portfela Google Play. Możemy je wykorzystać w samym Sklepie Play, jak i aplikacjach z tej platformy. 

Natomiast starsi odbiorcy nie powinni przejmować się reklamami i przesadzonymi mikropłatnościami. Tytuły znajdujące się na liście ‐ przynajmniej na czas pisania tego artykułu ‐ nie mają reklam lub są bardzo subtelne. Nawet jeśli są, to większość z nich da się wyłączyć jednorazową płatnością wynoszącą kilka zł. W grach na telefon z naszej listy mikropłatności nie ma wcale lub nie mają wpływu na samą rozgrywkę. 


Gry na telefon dla wielu graczy

Rocket League Sideswipe

Rocket League Sideswipe – Galeria Sklepu Play

Wiele osób powie, że to ograniczona do dwóch wymiarów kopia Rocket League. Jednakże tylko oprawa graficzna została skopiowana, ponieważ dwuwymiarowość zmienia całkowicie zasady gry i przyzwyczajenia z pierwotnego tytułu. 

Smash Legends

Smash Legends – Galeria Sklepu Play

To gra w której pojedynkujemy się z innymi graczami na arenie. Do dyspozycji mamy różnych postacie, z odmiennymi zestawami umiejętności, których ciągle przybywa. A cukierkowa szata graficzna i interfejs przypomina Brawl Stars. Jedyną rzeczą, na którą narzekają gracze jest słaby balans rozgrywki. 

Guardian Chronicle

Guardian Chronicle – Galeria Sklepu Play

Nietypowa gra bazująca na typowej obronie obiektu, do którego dążą wrogowie. Stylistka fantasy i możliwość granie w trybie współpracy w czasie rzeczywistym to miłe dodatki, które przywiązują do tego tytułu. Niestety wciągającą rozgrywkę utrudnia lekko natarczywa monetyzacja, ale nawet pomimo tego gra jest warta uwagi. 

Albion Online

Albion Online – Youtube

Kolejny tytuł, który pierwotnie stworzony został pod komputery i konsole wylądował na urządzeniach mobilnych. Dzięki poszerzeniu o kolejną platformę starzy gracze będą mogli angażować się w życie swojej gildii, nawet poza domem. Natomiast nowi użytkownicy po raz pierwszy będą mogli zanurkować w świat i społeczność jednego z największych tytułu z gatunku MMORPG. 

Warhammer: Odyssey

Warhammer: Odyssey – Galeria Sklepu Play

Ci którzy grali w pierwsze MMORPG‐i z pewnością poczują się jak w domu, ponieważ stylistyka Warhammer: Odyssey ewidentnie do nich nawiązuje. Póki co gracze narzekają na małą zawartość gry oraz niską różnorodność. Widać, że twórcy zostawili miejsce na doszlifowanie swojego produktu aktualizacjami. Zatem nawet jeśli nie teraz, to może w przyszłości będzie to tytuł wart uwagi. 

Requia Online

Część świata z Requia Online

MMO-RAW Games – Youtube

To z pewnością jedna z najbardziej unikatowych gier w całym zestawieniu. Niespotykane dotąd karciane mechaniki z elementami akcyjnymi połączone z otwartym światem pełnym zasobów, aż ciężko opisać. Może oprawa graficzna nie gra pierwszych skrzypiec, ale mechanika walki i zawartość już tak. Twórcy odświeżyli stary dobry gatunek RPG i połączyli go z trybem dla wielu graczy.

Darkzone

Fragment z gry Darkzone
MajkeMi – Youtube

Kolejny tytuł z gatunku RPG, tylko tym razem umiejscowiony w futurystycznej przyszłości, bez elementów karcianych. Elementem godnym pochwały jest to, że mikrotransakcje ograniczone są tylko do kosmetycznych dodatków. Dzięki temu grubość portfela nie decyduje o naszych umiejętnościach, tylko o wizerunku. 

Crash Drive 3

Księżycowa mapa z Crash Drive 3
Crash Drive 3 – Galeria Sklepu Play

Pełna losowych wydarzeń gra typu arcade, która opiera się na robieniu wyczynowych zadań, przy jednoczesnym konkurowaniu z innymi graczami. Okazjonalne reklamy są do zniesienia, ponieważ nie przeszkadzają bezpośrednio w rozgrywce, która wciąga. 

Call of Duty Mobile

gry na telefon - interfejs i świat z Call of Duty mobile
Throneful – Youtube

Nie mogło w tym zestawieniu zabraknąć produkcji od Activision, które ma już swoje lata, ale nadal nie zawodzi. Kompatybilność z zewnętrznymi kontrolerami oraz subtelne mikropłatności pozytywnie wpływają na rozgrywkę, która głównie opiera się na umiejętnościach samych graczy. W sam raz dla kogoś, kto lubi dynamiczną rozgrywkę i rywalizację. 

League of Legends: Wild Rift

gry na telefon - fragment rozgrywki z League of Legends: Wild Rift
Today on the Korean Server – Youtube

Najpopularniejsza MOBA trafiła na urządzenia mobilne z dopiskiem Wild Rift i pokazała konkurencji jak się powinno robić gry w tym gatunku. Nawet PECetowa wersja League of Legends powinna brać przykład ze swojej mobilnej kopii. Nie dość, że mobilna wersja wygląda lepiej od swojego pierwowzoru, to jeszcze jest lepiej zoptymalizowana. Warto zaznaczyć, że mikropłatności nie ingerują w rozgrywkę.

Do tego dochodzi spore zainteresowanie League of Legends ze strony bukmacherów. Zakłady na wydarzenia związane z grą można również znaleźć u wielu czołowych bukmacherów, np. STS, Fortuna, LVBet. Pozostaje wybrać jedną z najlepszych aplikacji bukmacherskich i czerpać jeszcze więcej przyjemności, nie tylko z gry, ale i z emocji. Przypominamy, że zakłady na e-sporty, mogą prowadzić do uzależnienia i są dostępne tylko dla osób pełnoletnich. Graj odpowiedzialnie!

Genshin Impact

Obraz z gry przedstawiający krajobraz i postacie z Genshin Impact
Orchidia92 – Youtube

Otwarty świat, fabuła, barwne postacie, kooperacja, piękna grafika ‐ wszystko to nieskażone agresywnymi mikropłatnościami i reklamami. Świetny tytuł, jeżeli komuś odpowiada ta stylistyka i czasochłonność. Jedynym mankamentem jest narastająca z czasem monotonność. Co prawda zanim zaczyna doskwierać to mija kilkanaście lub kilkadziesiąt godzin, co jest świetnym wynikiem deklasujacym typowe gry na telefon. 


Gry na telefon dla jednego gracza

Monument Valley

gry na telefon - jedna z plansz w Monument Valley
PacmanG3 – Youtube

Coś dla fanów łamigłówek i wielbicieli nietypowych wizualnych doznań. Jedna z najlepiej ocenianych gier w obu sklepach z aplikacjami i dziesiątkami nagród. Oprawa audiowizualna oczarowuje od samego początku i dzięki niej przechodzenie dalszych etapów to czysta przyjemność. Świetna odskocznia od bijatyk i zręcznościówek.

Slash of Sword 2

gry na telefon - walka na arenie w Slash of Sword 2
Mike Fringe – Youtube

Jest to gra z skupiająca się na fabule, ale to sama rozgrywka i jakość animacji daje prawdziwą satysfakcję z każdego ruchu w trakcie pojedynku. Niestety po ukończeniu wszystkich głównych misji nie ma zbyt wiele do roboty, a monetyzacja jest subtelna i akceptowalna. 

NieR Re[in]carnation

gry na telefon - główna bohaterka Nier Re[in]carnation
IGN – Youtube

Po niezwykle udanej grze NieR Automata, Square Enix postanowiło udowodnić, że potrafi robić gry na telefon. Mobilna odsłona NieR również nieszablonowo podchodzi do fabuły i stawia ją na pierwszym miejscu. Walka oparta na wydawaniu komend postaciom może i nie należy do najciekawszych, ale jest wymagająca i satysfakcjonująca. Gracze narzekają na wysokie wymagania oraz błędy, więc lepiej zaopatrzyć się w wydajny sprzęt. 

Wiedźmińskie Opowieści: Wojna Krwi

gry na telefon - zimowy region świata z Wiedźmińskie Opowieści: Wojna Krwi
GOG.com – Youtube

Fani twórczości Andrzeja Sapkowskiego, będą wniebowzięci światem oraz historią Meve prowadzoną przy jego eksploracji. W przeciwieństwie do gier z serii Wiedźmin, bitwy toczone są za pomocą kart, a nie miecza. Natomiast oprawa graficzna przypomina komiksowe wstawki z wiedźmińskiej trylogii. Wersja demonstracyjna pozwala na kilka godzin zabawy, a kupna pełnej wersji dokonuje się w aplikacji. 

Bomb Club

gry na telefon - plansza z Bomb Club
Bomb Club – Youtube

Tytuł tak dobry, że powinien być płatny. Gra opiera się na rozwiązywaniu łamigłówek przy pomocy różnych bomb. Pomiędzy poziomami towarzyszą nam barwne postacie i dialogi pomiędzy nimi, które wbrew pozorom bywają nawet zabawne. Dodatkowo całości przygrywa żwawa muzyka i unikatowa oprawa graficzna. W podstawowej wersji nie ma reklam ani mikropłatności. Jedyne płatne elementy to dodatkowa zawartość w postaci nowych poziomów. Wzorowy model monetyzacji. 

FEZ

Gry na telefon - obracający się świat w FEZ
App Unwrapper – Youtube

Kolejna gra opierająca się na pokonywaniu łamigłówek, ale z nieszablonowym podejściem do mechaniki. Możliwość obracania świata, który pierwotnie wygląda na dwuwymiarowy tworzy niesamowite możliwości, z których skorzystali twórcy. Pikselowa oprawa, muzyka i historia wszystko jest spójne i zaskakująco wciągające. Niestety gra jest tylko dostępna w App Store.

My Friend Pedro

Gry na telefon - scena akcji z My Friend Pedro
DevolverDigital – Youtube

Pościgi, broń, wybuchy i spowolnione tempo to nie Max Payne, a My Friend Pedro, czyli wielopoziomowa gra 2D, z domieszką 3D. Twórcy wykonali kawał dobrej roboty przy tworzeniu poziomów, animacji i całej mechaniki. Gra jest niesamowicie grywalna, jednakże nic nie trwa wiecznie, a w tym przypadku tylko kilkadziesiąt poziomów i to w pełnej płatnej wersji. Reklamy są, ale tylko po poziomach lub śmierci, zatem nie przeszkadzają w rozgrywce, ani nie zabierają części ekranu. 

Syberia

Gry na telefon - krajobraz z Syberia
Tommie Glen – Youtube

Przygodowa gra, która została przeniesiona ze stacjonarnych platform na urządzenia mobilne. Model Pay to Play pozwala twórcom na zrezygnowanie z reklam, dzięki czemu możemy zatopić się w mroźnym świecie i historii, bez przerw. Tym którym spodobała się pierwsza część będą zadowoleni, ponieważ druga odsłona również jest dostępna w obu sklepach z aplikacjami. 

Life is Strange

Gry na telefon - Max z life is strange
Nathaniel Owusu – Youtube

Jest to gra fabularna z niezmiernie dobrymi postaciami i przekazem. Historia jest podzielona na płatne segmenty i nie ma reklam, ani mikropłatności. Gra odniosła niesamowity sukces na innych platformach, a teraz twórcy postanowili pokazać innym jak powinny wyglądać gry na telefon. A na tych, którym historia Max nie wystarczyła, czeka jeszcze Life is Strange: Before the Storm.

Cała seria GTA

Gry na telefon - GTA SA
GTA San Andreas – Galeria Sklep Play

Tutaj chyba nie trzeba nic przedstawiać. 

GTA San Andreas

GTA Vice City

GTA III

GTA Chinatown Wars

GTA Liberty City Stories

Jeżeli znasz inne dobre gry na telefon, albo czegoś nie uwzględniliśmy, to śmiało zapraszamy do dzielenia się informacjami w sekcji komentarzy pod artykułem. Chętnie poznamy opinie i rekomendacje od naszych czytelników!


Abonament na gry na telefon?

Game Pass Microsoftu spopularyzował formę miesięcznej opłaty za gry i teraz większość dużych platform zaczyna oferować podobne usługi. Obecnie można zakupić Apple Arcade oraz Google Play Pass, które nie są drogie i oferują znacznie więcej niż kosztują. Warto zapoznać się z ich ofertą, ponieważ gry na telefon są krótkie, a częste kupowanie płatnych tytułów swoje kosztuje.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Granie w chmurze ma już sens!

Granie w chmurze miało swoje początki w 2003 roku, ale ówczesne prędkości łącza nie pozwalały na czerpanie przyjemności z gry lub całkowicie uniemożliwiały rozgrywkę, ze względu na wysokie opóźnienie.

Czytaj artykuł

Zastępczą opcją może być tak zwane granie w chmurze, które pozwala na uruchamianie nawet najnowszych i najbardziej wymagających tytułów. Gry na telefon prezentują niekiedy wyższy poziom, niż ich pierwotne wersje, ale są to pojedyncze przypadki. Najciekawsze tytuły głównie lądują na komputerach i konsolach. Zatem ktoś, kto oczekuje podobne doznań na urządzeniu mobilnym musi grać w chmurze.

Gry na telefon to już nie to samo, co kiedyś

osoba grająca w gry na telefon

Kiedy kart graficznych nie da się dostać, albo są za drogie, a rozrywki nadal brakuje, to gry mobilne przychodzą na zastępstwo. Przez ostatnie lata gry na telefon zyskały nie tylko na jakości, ale jeszcze na znaczeniu. Warto się do nich przekonać, bo niekiedy możemy się mile zaskoczyć. Szczególnie jeżeli producenci wysokobudżetowych gier z PC i konsol również wkroczyli na ten rynek.

Awatar Mateusz Rej

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Awatar Nieznany
  Nieznany

  Jak macie problem z reklamami, to wyłączcie internet.
  A co do gier, to polecam The Street King, przypomina trochę stare NFS’y, ma tryb onine (twórca nawet organizuje czasami live’y, gdzie zaprasza innych graczy), i mało mikropłatności (aktualnie tylko hajs można kupić)

  1. Awatar Mateusz Rej
   Mateusz Rej

   Świetna inicjatywa ze strony twórcy gry – z pewnością taki bezpośredni kontakt z użytkownikami jego aplikacji ma pozytywny wpływ na jej rozwój. A co do wyłączania Internetu – o ile w grach dla jednego gracza to działa, tak już jeżeli mówimy o tytułach dla wielu graczy (a jest ich sporo w tym zestawieniu) to już pojawia się problem. Dziękujemy za tą intrygującą propozycję – sam z ciekawości zobaczę.

Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.