Huawei na targach IFA 2022!

W ubiegły piątek w Berlinie rozpoczęły się targi IFA 2022, które powróciły na rynek technologiczny po pandemicznej przerwie. Chiński producent zaprezentował nowe smartfony: nova 10 i nova 10 Pro, tablet MatePad Pro czy zegarek Watch D.

Nowe smartfony od Huaweia: nova 10 i nova 10 Pro

nova series 10 ifa 2022
źródło: Huawei Central

Jak informuje chiński producent w swojej notatce prasowej, nowe smartfony z serii nova wyróżniają się odmiennym podejściem do przednich aparatów. Według Huaweia, fakt ich zaniedbywania przez wielu producentów jest oczywistym błędem, bowiem to właśnie one są dla niektórych użytkowników najważniejsze.

W związku z tym, modele nova 10 i nova 10 Pro wyposażono w ultraszerokokątny 60MP przedni aparat. Co więcej, ma on sobie całkiem dobrze radzić z nagrywaniem wideo w rozdzielczości 4K. Jakby tego było mało, z przodu modelu nova 10 Pro znalazł się również dodatkowy – 8MP – aparat portretowy.

Jesteśmy zachwyceni powrotem na IFA po okresie pandemicznych zawirowań. Targi te zawsze były miejscem premier niesamowitych innowacji w branży technologicznej, dlatego po raz kolejny zaprezentujemy tutaj nasze nowe, ekscytujące produkty. W tym roku skupiliśmy się na pięknie zaprojektowanym sprzęcie, oprogramowaniu zapewniającym bezproblemowe korzystanie z wielu urządzeń jednocześnie oraz fotografii dostosowanej do potrzeb użytkowników. Od zdrowia i fitnessu po rozrywkę i inteligentne rozwiązania biurowe, będziemy nadal dostarczać niesamowite innowacje technologiczne do milionów naszych lojalnych fanów w całej Europie.

dyrektor zarządzający Huawei CBG Polska, Martin Sun

Przy tworzeniu wspomnianych modeli nie zapomniano oczywiście o tych „bardziej standardowych” aparatach, czyli tych umieszczonych z tyłu smartfonów. W tym przypadku mowa bowiem o 50MP kamerach tylnych z zaawansowanym przetwarzaniem obrazu. Nowe Huaweie wyposażono również w ekrany o wysokiej częstotliwości odświeżania ekranu oraz funkcji szybkiego ładowania.

Flagowy laptop Matebook X Pro na targach IFA 2022

„Lekkość i inteligentne funkcje” to określenie idealnie opisujące nowego flagowego laptopa od Huaweia. Całość zamknięto w „matowej obudowie o klasycznej, granatowej barwie”, a za dodatkowy komfort użytkowania odpowiada proces Micro-arc Oxidation Coating. Warto również wspomnieć, że dostępna jest tańsza wersja, która oferuje nam laptopa w kolorze srebrnym z aluminiową obudową.

matebook x ifa 2022

Możliwości zamontowanego w nowym Matebooku X – procesora Intel Core 12. generacji – możemy podziwiać na 14,2 calowym wyświetlaczu 3,1K FullView. Dobrane w laptopie Huaweia komponenty, pozwalają na to, iż jest on aż o 60% bardziej wydajny od poprzednika. Nad jego długą i wydajną żywotnością bacznie czuwa nowy system chłodzenia, czyli Huawei Shark Fin Fan. Laptop dysponuje touchpadem z systemem Huawei Free Touch, obsługującym kontrolę gestów do między innymi wykonywania zrzutów ekranu czy regulacji jasności.

Huawei MatePad Pro na IFA 2022

huawei matepad pro ifa 2022
źródło: Huawei Consumer

Huawei MatePad Pro doczekał się przede wszystkim odświeżonego wyglądu, ale nie należy zapominać również o lepszym jakościowo ekranie. Mowa bowiem o 12,6 calowym Huawei OLED Real Colour FullView Display, czyli wyświetlaczem o częstotliwości odświeżania na poziomie 120 Hz. Nowy tablet to również nowe technologie, a jedną z najbardziej przydatnych wydaje się być Universal Color Consistency. Odpowiada ona za to, że „wyświetlane kolory będą takie same na wszystkich urządzeniach Huawei, obsługujących tę funkcję”.

huawei mate pad pro

MatePad Pro jest urządzeniem, na którym poziom pracy jest bardzo zbliżony do tego oferowanego przez komputery. Nie brakuje przede wszystkim takich funkcji jak App Multiplier czy Multi-Window, które „umożliwiają wykonywanie wielu zadań jednocześnie”. Nowy MatePad od Huaweia jest urządzeniem, które pozwala nam na komfortowe użytkowanie niezależnie od tego, gdzie aktualnie się znajdujemy. Odpowiada za to przede wszystkim rysik Huawei M-Pencil 2. generacji oraz inteligentna klawiatura magnetyczna.

Huawei Watch D i HMS

Huawei zaprezentował również nowy zegarek Huawei Watch D, który jest kolejnym krokiem w temacie monitorowania statystyk zdrowia użytkownika. Oprócz już znanych nam funkcji, jak pomiar tętna czy wskazywanie poziomu natlenienia krwi SpO2, Watch D dysponuje nowymi, innowacyjnymi dodatkami. Zaprezentowany na targach IFA 2022 posiada „system mierzący ciśnienie krwi użytkownika” oraz „będzie obsługiwać elektrokardiogram (EKG)”.

huawei watch d ifa 2022
źródło: twistarticle

Warto również wspomnieć o wciąż rozwijającym się ekosystemie firmy Huawei, czyli Huawei Mobile Services (HMS). Umożliwia on nam korzystanie z wielu podstawowych funkcji, takich jak korzystanie z mapy i nawigacji, poczty czy robienie zakupów. Chiński producent może cieszyć się również ze swojego sklepu AppGallery, który na ten moment ma 580 milionów aktywnych użytkowników. Co więcej, „liczba aplikacji dostępnych w AppGallery wzrosła o 147% rok do roku”, za co odpowiada 5,5 miliona zarejestrowanych deweloperów.

ŹRÓDŁO: Huawei

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!