Idealna klawiatura mechaniczna nie ist… Patrzcie na tego giganta!

Idealna klawiatura mechaniczna nie ist… Patrzcie na tego giganta!

Tak dużych urządzeń peryferyjnych nie stworzył jeszcze nikt oprócz firmy Alienware. 14-krotnie powiększona klawiatura i myszka mają rekordowe rozmiary. Ich obsługa wymaga współpracy nawet 5 osób.

Firma Alienware stworzyła odpowiedniki swoich peryferiów, ale powiększone 14-krotnie.

Sama klawiatura mechaniczna inspirowana modelem AW420K mierzy aż 5 metrów długości.

Akcesoria są w pełni sprawne, jednak do jej obsługi niezbędny jest wysiłek, o czym przekonał się Team Liquid podczas rozgrywek.

Reklama

Peryferia do komputera stacjonarnego budowane są pod rozmaite potrzeby graczy, jak i zwykłych użytkowników. Do wyboru są dostępne modele z opcją makr, anti-ghostingu, z różnymi ustawieniami podświetleń, oraz różnymi kątami nachylenia samej klawiatury, jak i klawiszy.

Ale w zależności od Waszych preferencji i dostępnego miejsca, macie możliwość wyboru różnych rozmiarów. 100%, 96%, 80%, 75% czy 60%. A co jeśli byłaby klawiatura i myszka, które byłyby tak duże, że wymagałaby współpracy kilku osób, aby je obługiwać?

Gigantyczne peryferia

Firma Alienware podjęła się szalonego pomysłu, aby ich klawiaturę mechaniczną AW420K i mysz do gier AW720M zbudować na większą skalę. Zeskanowano urządzenia, a następnie 14-krotnie powiększono parametry i stworzono największe peryferia na świecie.

Klawiatura mierzy sobie 5 metrów, a sama spacja jest wielkości człowieka i waży około 9 kg. Wydrukowanie tego przycisku w drukarce 3D zajęło aż 3 dni.

Oczywiście przy tak dużych gabarytach nie ma mowy, aby zwykłe przełączniki wchodziły w grę, więc i one zostały wykonane na specjalne zamówienie. Z rurek PCV, dużej gumki recepturki oraz kawałka taśmy mierniczej dla efektu uzyskania efektu dźwiękowego jak w switchach.

Standardowe przyciski mają około 30 cm szerokości i po ich wciśnięciu przesuwają się o 10 cm w dół. Zaś myszka ma standardowe 2 przyciski z przodu, pokrętło oraz 2 przyciski funkcyjne z boku. Wszystko to działa tak jak standardowe akcesoria.

źródło grafiki YouTube
Reklama

Duży rozmiar i wiele wysiłku

Oczywiście, aby obsługiwać tak duże gadżety potrzeba kilku osób i niemałego wysiłku, o czym przekonał się Team Liquid, czyli profesjonalni e-sportowcy. Najpierw przetestowali oni sprzęt i jego działanie w Paincie oraz w teście pisania na czas. Następnie przyszedł czas na rozgrywki w DOTA 2 pomiędzy zespołem, a ich trenerem Williamem „Blitz’em” Lee.

Jeśli jesteście ciekawi jak potoczyła się rywalizacja to obejrzyjcie film na YouTubie przedstawiający największą na świecie klawiaturę i myszkę oraz zmagania Teamu Liquid.

Źródło: TweakTown
Źródło miniaturki: YouTube

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!