Test Homey Pro – prawdziwa automatyzacja smart domu!

Marzycie o zautomatyzowanym mieszkaniu, ale nie chcecie korzystać z kilkunastu różnych aplikacji? Homey Pro może być rozwiązaniem! Za pośrednictwem centralki możecie połączyć wiele inteligentnych urządzeń, a następnie sterować nimi z jednego miejsca!

Czym w ogóle jest Homey Pro?

Choć ten zaawansowany system można byłoby opisać na wiele odmiennych sposobów, Homey Pro to przede wszystkim centralka inteligentnego domu.

Homey Pro - zawartość opakowania

W dużym skrócie, do Homey Pro możemy podłączyć inteligentne urządzenia od wielu producentów, a następnie zarządzać nimi w jednym systemie. Jest to możliwe zarówno za pośrednictwem aplikacji na telefony czy tablety, ale też na stronie internetowej, więc dostęp do systemu mamy praktycznie zawsze.

Jakie urządzenia podłączymy do inteligentnej centralki?

Jak wspominałem wcześniej, system Homey jest kompatybilny z masą urządzeń i aplikacji od popularnych marek, niezależnie czy mówimy o oświetleniu, zabezpieczeniach domu czy urządzeniach sprzątających.

Co więcej, na stronie Homey dostępna jest wyszukiwarka, dzięki której możemy sprawdzić, czy dana aplikacja zadziała z centralką Homey Pro.

Poniżej przedstawiamy listę przykładowych systemów z poszczególnych kategorii, które jest w stanie obsłużyć centralka Homey:

  • oświetlenie: Philips Hue, Aqara, IKEA Trådfri
  • bezpieczeństwo: Eufy Security, Heimdall, D-Link
  • klimat: Netatmo, Google Nest, tado
  • wideo: Google Chromecast, Samsung SmartTV, LG TV
  • muzyka: Spotify, Sonos, Soundboard
  • sprzęty: Fibaro, Trust Smart Home, Aeotec

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że pomimo tak szerokiej różnorodności obsługiwanych aplikacji (ponad 1000 różnych marek) i spinania tego wszystkiego w jeden system, Homey Pro działa naprawdę sprawnie. Pełną listę kompatybilnych rozwiązań znajdziecie tutaj.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Amazon odciął smart home użytkownika od sieci za „bycie rasistą”

Mieszkaniec USA otrzymał od Amazon blokadę systemu smart home, po tym, jak jeden z kierowców miał usłyszeć rasistowski komentarz z dzwonka Eufy spod jego domu. W tamtym momencie nie było nikogo w domu, a sam dostawca się… przesłyszał!

Czytaj artykuł

Homey Pro – przykłady zastosowania

Mimo rosnącej popularności inteligentnych urządzeń na rynku – również w Polsce – wciąż niewielka część populacji korzysta z tego typu rozwiązań. W takim razie trzeba sobie odpowiedzieć na jedno bardzo ważne pytanie – kto i do czego może wykorzystać centralkę inteligentnego domu Homey Pro?

Homey Pro - wygląd podłączonej centralki

Wbrew pozorom, urządzenie to jest jednym z dostępnych na rynku rozwiązań, które mogą spodobać się nawet najbardziej wymagającym klientom. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na prostotę centralki od Homey. Zarówno konfiguracja, jak i podłączanie kolejnych systemów, to bardzo proste zadanie.

Homey Pro - menu główne aplikacji mobilnej

Aby jednak rzucić jaśniejsze światło na wykorzystanie tego typu urządzenia w naszym domu lub mieszkaniu, pod spodem prezentujemy przykładowe scenariusze sytuacji, w których Homey Pro odnajdzie się wręcz idealnie!

Przygotowanie klimatu na romantyczną randkę

Wracacie do domu ze swoją drugą połówką, a w domu czeka na nią wyjątkowa niespodzianka, ale chcecie, aby już na wejściu do domu zobaczyła pierwsze efekty Waszych przygotowań?

Homey Pro pozwala oprogramować całe mieszkanie i obecne w nim urządzenia, więc idealnie sprawdzi się w takiej sytuacji! Możecie ustalić, aby po wejściu do domu (co zarejestruje czujnik przy drzwiach) zapaliło się klimatyczne światło w salonie, a wraz z nim – włączył się telewizor i głośnik z wybraną piosenką!

Niezamknięte drzwi i włączony telewizor nie są już problemem

Zdarza Wam się zapomnieć o zamknięciu drzwi, wyłączeniu telewizora czy nawet zgaszeniu świateł w jednym z pomieszczeń? Homey oczywiście nie naprawi Waszej pamięci, ale może za to pomagać Wam „leczyć” konsekwencje Waszego zapominalstwa!

W momencie opuszczenia naszego domu – dzięki wcześniejszemu przygotowaniu scenariusza – system może zamknąć drzwi, wyłączyć uruchomione urządzenia, a nawet pogasić światła w całym domu.

Dzięki temu nie tylko nie będziemy musieli się cofać, gdy przypomnimy sobie o włączonym telewizorze, ale też zaoszczędzimy trochę energii!

Współpraca z asystentami na wyższym poziomie

Niezależnie od tego, czy na co dzień korzystacie z Google Assistant, Siri od Apple, czy Alexy od Amazonu, Homey pomoże Wam w komunikacji z Waszymi asystentami , dzięki czemu życie stanie się jeszcze łatwiejsze!

Wystarczy, że – tak, jak robiliście to do tej pory – wydacie odpowiedni komunikat głosowy, a następnie poczekacie na efekty.

Wasz asystent, przy pomocy systemu Homey, szybko skontaktuje się z pozostałymi urządzeniami i na przykład uruchomi telewizor, zasłoni kurtyny, zmieni światło. Zrobi (prawie) wszystko, co tylko sobie wymarzycie!

Czy da się żyć bez Homey Pro?

Oczywiście, że tak! To, że Homey Pro ma wiele plusów i zastosowań, nie oznacza, że jest to „gadżet”, który przyda się w każdym domu czy mieszkaniu.

Jak już wspominaliśmy, jest to produkt skierowany do konkretnej grupy odbiorców, którzy lubią inteligentną automatyzację i chcą mieć wszystko pod ręką.

System Homey oczywiście nie jest jedynym tego typu rozwiązaniem na rynku, bowiem – nawet w niższej cenie – jesteśmy w stanie znaleźć inne, dobre alternatywy. W większości przypadków klienci będą musieli liczyć się z dłuższą i bardziej zaawansowaną konfiguracją, niż w przypadku centralki Homey.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Inteligentny dom od EZVIZ na targach IFA 2023

System bezpieczeństwa, roboty sprzątające, sterowane urządzenia, smart wejście i zapasowe zasilanie dla całego domu, to wszystko może ułatwić Wam codzienne funkcjonowanie, a obsługa nie będzie trudna. Marka EZVIZ pokazała swoją wizję inteligentnego domu na targi IFA 2023.

Czytaj artykuł

Co jeszcze warto wiedzieć? Ile to kosztuje?

O ile o samej specyfikacji technicznej raczej nie ma zbyt dużo do opowiadania, tak warto wspomnieć krótko o łączności centralki od Homey. Ta łączy się z urządzeniami przede wszystkim poprzez Wi-Fi, ale dla stabilniejszego połączenia możemy wykorzystać przejściówkę i połączyć ją kablem Ethernet.

Przy dużej liczbie plusów tego typu rozwiązania, jest również pewien minus, który może zniechęcić osoby niezdecydowane od centralki Homey Pro. Mowa tutaj o cenie tego rozwiązania, za które trzeba zapłacić 1849 zł.

Jeśli jednak Wasz domowy budżet nie zmaleje po wydaniu takiej kwoty, a jednocześnie jesteście miłośnikami systemów smart home i wydaje Wam się, że centralka Homey spełnia Wasze oczekiwania – warto rozważyć ten zakup.

Korzystacie na co dzień z pojedynczych inteligentnych urządzeń lub nawet całych systemów smart home? Co uważacie o centralce Homey?

ŹRÓDŁO: Homey

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez