iPhone 15 Pro

iPhone 15 Pro, dlaczego ich naprawa będzie jeszcze tańsza?

Oprócz wysokich cen samych urządzeń, Apple ma również niechlubną łatkę związaną z bardzo wysokimi cenami napraw. W przypadku smartfonów z serii iPhone 15 Pro może być inaczej, a to wszystko za sprawą… wykorzystania innych materiałów?

Awatar Kamil Malczyk

Oprócz wysokich cen samych urządzeń, Apple ma również niechlubną łatkę związaną z bardzo wysokimi cenami napraw. W przypadku smartfonów z serii iPhone 15 Pro może być inaczej, a to wszystko za sprawą… wykorzystania innych materiałów?

Klienci Apple do tej pory muszą liczyć się z wysokimi cenami urządzeń, a później, w przypadku jakiegoś uszkodzenia, również z drogimi naprawami.

To może zmienić się przy okazji iPhone’ów 15, a konkretniej modeli Max i Pro Max które mają być tańsze w naprawie, niż smartfony z serii 14-tej.

Apple nie jest tanie – w żadnym aspekcie

Niezależnie od tego, czy na co dzień uwielbiacie korzystać ze sprzętów od Apple, czy też krytykujecie je po całej linii – zapewne wiecie, że ich ogromnym minusem są… równie wysokie ceny. Nie od dziś wiadomo, że smartfony, tablety, laptopy, a nawet przewody czy oficjalne etui i inne akcesoria są po prostu bardzo drogie.

iPhone 15 Pro - nadchodzą tańsze naprawy?
źródło: X @NikoOmilana

Niestety, na zakupie urządzeń wydatki się nie kończą, bowiem kolejne „finansowe uderzenie” dociera do nas w momencie awarii lub uszkodzenia. Problem z baterią lub aparatami, wymiana ekranu, pęknięte szkło na plecach smartfona, a może wszystko na raz? To oznacza koszta, koszta i jeszcze raz – koszta.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Apple łaskawie dało USB-C w iPhone 15. Warto było czekać?

Złącze Lightning było z nami od modelu iPhone 5, który zadebiutował w 2012 roku. Dekadę od tamtej zmiany doczekaliśmy się kolejnej. Zaprezentowana w tym roku seria iPhone 15 jako pierwsza w historii Apple ma złącze USB-C. Jednak czy było warto tyle czekać?

Czytaj artykuł

iPhone 15 Pro – koniec drogich napraw smartfonów?

Wszystko wskazuje jednak na to, iż Apple chce niejako „odciążyć” swoich klientów, umożliwiając tańsze naprawy ich smartfonów? Jak do tego dążą? W ubiegłym roku poinformowali oni o dość ważnej zmianie konstrukcyjnej w iPhone 14 i 14 Plus.

iPhone 15 Pro - wymienny tylny panel
źródło: 9to5Mac

Smartfony te mają zdejmowany szklany tył, dzięki czemu ich naprawy są łatwiejsze i przede wszystkim tańsze. Ta sama zmiana pojawiła się również w zaprezentowanych ostatnio modelach Pro i Pro Max. To jednak nie koniec zmian w telefonach z serii Pro, które wpłynęły na zmiany w kosztach naprawy tychże urządzeń.

Jak wiadomo, w iPhone 15 Pro i Pro Max, w miejsce wykorzystywanej do tej pory stali nierdzewnej pojawiła się lżejsza i mocniejsza – tytanowa konstrukcja. Jak potwierdziło Apple na oficjalnej stronie, wymiana tylnych szyb w modelu 15 Pro i 15 Pro Max będzie tańsza, niż w poprzednich smartfonach z portfolio marki.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Chcesz mieć USB-C w AirPodsach? Wyskakuj z kasy i kup nową parę

Nadszedł ten piękny dzień, gdy Apple przechodzi w końcu na port USB-C, jednak nie wszystko jest tak idealne jakby się chciało. O ile słuchawki otrzymają ten port, to aby móc ładować za pomocą nowego kabla, musicie nabyć zupełnie nową parę AirPodsów.

Czytaj artykuł

Jak dużo będzie można zaoszczędzić?

Przy tym wszystkim warto pamiętać, że tańsze będzie jedynie wymiana tylnej szyby w modelach iPhone 15 Pro i 15 Pro Max. W związku z tym, każda inna usługa – w tym pęknięty wyświetlacz, problemy z baterią czy aparatami – w większości przypadków będzie kosztować tyle samo, co w poprzednich modelach Pro.

iPhone 14 Pro vs iPhone 15 Pro: porównanie cen wymiany tylnego panelu
źródło: Support Apple

Przechodząc jednak do sedna, wymiana tylnej szyby w iPhone 15 Pro (i standardowym iPhone 15) to koszt 169 dolarów (ok. 735 zł), a w przypadku iPhone 15 Pro Max (i iPhone 15 Plus) – 199 dolarów (ok. 865 zł).

O ile w przypadku iPhone’a 14 i 14 Plus, ceny – dzięki prostszej wymianie tylnego panelu – były na tym samym poziomie (odpowiednio 169 i 199 dolarów), tak w wariantach Pro było zdecydowanie drożej. Ta sama usługa w iPhonie 14 Pro Max to koszt aż 499 dolarów (ok. 2170 zł), a w Pro Max – 549 dolarów (ok. 2385 zł).

iPhone 14 Pro Max vs iPhone 15 Pro Max: porównanie cen wymiany tylnego panelu
źródło: Support Apple

Na ten moment oczywiście nie wiemy, czy Apple ma zamiar pociągnąć ten „trend” i dalej obniżać koszty naprawy. Mimo wszystko, informacja ta na pewno daje małe światełko w tunelu z nadzieją na lepszą przyszłość miłośników tej marki.

Jak myślicie, czy Apple rzeczywiście chce zmierzać w kierunku tańszych napraw? Obniżeniem cen której usługi powinni zająć się w pierwszej kolejności?

ŹRÓDŁO: 9to5Mac, Support Apple

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez