iPhone 16 z jeszcze lepszymi wibracjami! Rewolucja?

Nadchodzący iPhone 16 ma zadowolić swoich klientów lepszymi wibracjami podczas codziennego używania. Smartfon dzięki nowym i większym silnikom zaoferuje więcej funkcji niż dotychczas

Awatar Marta Urbaniak

Nadchodzący iPhone 16 ma zadowolić swoich klientów lepszymi wibracjami podczas codziennego używania. Smartfon dzięki nowym i większym silnikom zaoferuje więcej funkcji niż dotychczas

Nowe silniki haptyczne mają trafić do całej serii iPhone 16. Możliwe, że dzięki temu zostaną zaimplementowane nowe funkcje.

Ze względu na złożoność procesu produkcyjnego haptyczne przyciski prawdopodobnie trafią dopiero do serii iPhone 16.

Doznania za pomocą różnych zmysłów odczuwamy na każdym kroku. Smartfony bardzo dobrze przyciągają Waszą uwagę głównie za sprawą tego, co wyświetlają na swoich ekranach oraz tym co odtwarzają ze swoich z głośników.

fot. Wikimedia Commons

Niewątpliwe to 2 główne zmysły, które są intensywnie stymulowane każdego dnia. Co jednak z dotykiem? Ten jest bardzo często niedoceniany w sferze smartfonów. Dowód? Gdy ktoś zapyta Was o urządzenie, które mocno oddziałuje na Wasz dotyk, to zapewne skojarzenia macie co najmniej 2 i z dużą dozą pewności żadnym z nich nie jest smartfon. (Chodziło o kontroler, zbereźnicy)

Jest to błąd, bo często nie docenia się możliwości jakie mogą oferować silniki haptyczne na pokładzie telefonu. iPhone 16 ma udowodnić jak większe i lepsze silniki mogą diametralnie zmienić odczucia z codziennego korzystania.

Plotki o lepszych wibracjach doszły od użytkownika Twittera o pseudonimie Revegnus. Informuje on, że w smartfonie innym niż iPhone 15 ma znaleźć się większy silnik haptyczny o bardziej zaawansowanym mechanizmie reagowania.

Jeśli plotki się potwierdzą, to mobilni gracze z pewnością będą zadowoleni, ale nie tylko oni. W końcu granie to nie jedyna czynność, która powoduje, że smartfon wibruje. Powiadomienia czy interakcja z ekranem również mogą zostać poprawione w iPhonie 16.

Dodatkowo funkcja “Haptic keyboard” w iOS 16 może zostać udoskonalona dzięki silniejszym silnikom. Niewątpliwie jest też opcja, że dojdą zupełnie nowe możliwości, których na ten moment nie oferują aktualne iPhone’y na rynku.

źródło grafiki ThinkApple

Mogliście oczekiwać, że półprzewodnikowe przyciski trafią już do iPhone’a 15, jednak tak się nie stanie. Przyjdzie Wam poczekać do przyszłego roku, na pojawienie się ich w iPhonie 16. Potwierdza to “Cirrus Logic“, które zajmuje się tworzeniem chipów do silników haptycznych dla Apple.

Kontynuujemy współpracę ze strategicznym klientem i spodziewamy się wprowadzić na rynek nowy komponent HPMS w smartfonach w przyszłym roku…

fragment z listu wysłanego przez “Cirrus Logic”

Czy można nazwać to zbiegiem okoliczności, a może umyślnie Apple chce wprowadzić haptyczne przyciski wraz z większymi silnikami? Android powinien popracować nad swoją technologią, w innym przypadku może się okazać, że zostanie w tyle, jeśli chodzi o doznania fizyczne oferowane w smartfonach. Jednak w tym roku fani Apple nie uraczą się ani lepszymi doznaniami z wibracji, ani nowymi przyciskami.

Źródło: Twitter, 9to5mac, Cirrus Logic
Źródło miniaturki: iFixit

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.