YouTuber ROZBIŁ samolot dla wyświetleń!

Do czego może doprowadzić pragnienie internetowej sławy? Youtuber celowo rozbił samolot, który sam pilotował, by zdobyć popularność w mediach społecznościowych. Co więcej, utrudniał śledztwo prokuraturze. Co mu teraz grozi?

Awatar Karolina Burnagiel

Do czego może doprowadzić pragnienie internetowej sławy? Youtuber celowo rozbił samolot, który sam pilotował, by zdobyć popularność w mediach społecznościowych. Co więcej, utrudniał śledztwo prokuraturze. Co mu teraz grozi?

Trevor Jacob wyskoczył ze spadochronem z prowadzonego przez siebie samolotu i nagranie z całego zdarzenia wstawił na YouTube. Maszyna rozbiła się w lesie.

Amerykanin próbował wmówić fanom, iż był to wypadek.

Sprawą zainteresowały się służby. Okazało się, iż Trevor pozbył się wraku. Ponadto przyznał się, iż rozbił maszynę dla popularności na YouTubie.

Teraz grozi mu nawet 20 lat więzienia za doprowadzenie do katastrofy lotniczej oraz utrudnianie śledztwa.

Wszystko dla popularności?

Niestety, to nie żart. W listopadzie 2021 roku Amerykanin Trevor Jacob (@trevorjacob) nagrał i umieścił na YouTubie swój przelot nad lasami w Los Padres. Wszystkie jego działania były rejestrowane poprzez aparaty umieszczone w różnych miejscach samolotu. Ponadto Trevor miał kijek do selfie z dodatkowym sprzętem nagrywającym. 

Nie zamierzał dotrzeć do miejsca docelowego. Planował wyskoczyć ze swojego samolotu podczas lotu i sfilmować siebie spadającego ze spadochronem na ziemię oraz swój samolot, gdy rozbijał się.

BBC News, cytując kalifornijską prokuraturę.
Źródło grafiki: wiadomości.onet.pl

Po opuszczeniu lotniska w Santa Barbara Youtuber leciał przez jakiś czas nad porośniętymi lasem wzgórzami Los Padres. W pewnym momencie Trevor założył spadochron i wyskoczył z samolotu. Kamery umieszczone na pokładzie maszyny nadal działały i nagrywały jej ostatnie chwile przed upadkiem. Samolot rozbił się na terenie lasów około pół godziny po starcie. 

Miesiąc po zdarzeniu Amerykanin zapostował 12-minutowy film pt. “Rozbiłem swój samolot” na portalu YouTube. Do dnia dzisiejszego obejrzały go ponad 3 miliony internautów. 

Jak się okazuje, Youtuber próbował przekonać widzów, iż był to wypadek. Komentujący zwracali uwagę, iż cała sytuacja wygląda bardzo podejrzanie. Po skoku ze spadochronem główny bohater, ciągle nagrywając, błąkał się w poszukiwaniu cywilizacji i podkreślał jaki to jest zagubiony oraz spragniony. Mimo tych zapewnień jego obserwujący nie byli przekonani. Sprawą zainteresowała się Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu i Federalna Administracja Lotnictwa (FAA)

Trevorowi nakazano wskazanie miejsca katastrofy, jednak Youtuber przez pewien czas udawał, iż nie wie, gdzie to się stało. Później okazało się, iż samolot zniknął. Udało się ustalić, iż Amerykanin rozebrał go na mniejsze kawałki i pozbył się ich na terenie lotniska.  

Źródło grafiki: donald.pl

Już w kwietniu zeszłego roku odebrano Trevorowi licencję pilota, teraz jednak czekają go dalsze kłopoty. Amerykanin przyznał się do utrudniania śledztwa federalnego i do celowego rozbicia maszyny. Jak sam potwierdził, zrobił to dla promocji i dla wyświetleń na YouTubie. Zaznaczył jednak, że konsekwencje, które go teraz czekają, nie są warte internetowej sławy. Youtuberowi grozi bowiem nawet do 20 lat pozbawienia wolności. 

Jak sami dobrze wiemy, sposoby na wybicie się w Internecie są naprawdę przeróżne. Wydaje mi się jednak, że obecnie Trevor znany jest zupełnie z czegoś innego, niż miał to w planach. A Wy co uważacie o jego metodzie na zdobycie popularności?

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Oto najpopularniejsi influencerzy 2022 roku! Jak poradziła sobie TechnoStrefa?

Zastanawialiście się kiedyś, kto najbardziej zasługuje na miano najpopularniejszego influencera? See Bloggers przygotowało specjalny ranking najpopularniejszych influencerów 2022 roku, w którym nie zabrakło nas, czyli TechnoStrefy!

Czytaj artykuł

Źródło: BBC
Źródło miniaturki: TrevorJacob

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Awatar ¯⁠\⁠_⁠༼⁠ ⁠ಥ⁠ ⁠‿⁠ ⁠ಥ⁠ ⁠༽⁠_⁠/⁠¯
    ¯⁠\⁠_⁠༼⁠ ⁠ಥ⁠ ⁠‿⁠ ⁠ಥ⁠ ⁠༽⁠_⁠/⁠¯

    Chętnie bym taki filmik oglądnął

  2. Awatar Kacper
    Kacper

    Xdsa

Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez