Elon Musk w końcu oddaje Twittera w inne ręce

Elon Musk kończy swoją karierę jako dyrektor Twittera. Po licznych nieprzemyślanych działaniach oddaje swoje stanowisko w ręce kobiety. Czy Twitter odżyje po przejęciu panowania przez kogoś innego?

Awatar Marta Urbaniak

Elon Musk kończy swoją karierę jako dyrektor Twittera. Po licznych nieprzemyślanych działaniach oddaje swoje stanowisko w ręce kobiety. Czy Twitter odżyje po przejęciu panowania przez kogoś innego?

W miniony czwartek Elon Musk ogłosił, że rezygnuje ze stanowiska CEO Twittera.

Dzień później przedstawił następczynię, która zajmie jego miejsce w przeciągu 6 tygodni.

Miliarder po zostaniu dyrektorem zapowiedział, że kiedyś nadejdzie dzień, gdy odejdzie.

Miliarder o szalonych pomysłach i wielkich marzeniach oraz CEO Twittera był tematem numer 1 w Internecie przez długi czas. To wszystko za sprawą jego niekoniecznie przemyślanych decyzji.

Do dziś nie jest pewne czy zakup Twittera był przemyślanym planem, a może fanaberią. Niemniej 44 miliony dolarów zostało wydane, przez co ucierpiała jedna z jego głównych firm – Tesla. A niektóre plany jak powstanie tunelu z Hyperloopem czy dobre imię firmy farmaceutycznej runęły w gruzach.

Nie można również zapomnieć o gwałtownej fali zwolnień na potężną skalę, bo aż 75% zatrudnionych pracowników. Po dłuższym czasie Elon Musk przepraszał za swoje czyny, lecz na darmo.

Żadna osoba w Internecie w ciągu ostatniego roku nie wywołała takiego zamieszania jak Elon Musk. Miliarder sam poinformował na początku objęcia stanowiska CEO Twittera, że dojdzie do jego odejścia. Nikt z Was chyba nie spodziewał się, że dojdzie do tego w najbliższym czasie, a jednak.

W czwartek został umieszczony Tweet z informacją o zatrudnieniu nowego dyrektora generalnego X/Twitter, który rozpocznie swoją pracę za około 6 tygodni. Do tego momentu ujrzało go aż 115 milionów osób!

Internet wrzał z ciekawości kto obejmie stanowisko dyrektora platformy, jednak nie trzeba było czekać długo na wieści. Kolejnego dnia Elon Musk ogłosił Linde Yaccarino nowym CEO Twittera.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Co to „superaplikacja” i dlaczego jej nie mamy!?

„Superaplikacja” to zapewne dla większości z was kompletnie nowe pojęcie. Jednakże miliony osób w Azji Wschodniej nie wyobrażają sobie bez niej życia, gdyż oferuje funkcjonalność, o jakiej lata temu mogliśmy sobie tylko pomarzyć.

Czytaj artykuł

Możecie również przeczytać o zmianie nazwy na “X”, aplikację od wszystkiego. Najwidoczniej Elon Musk chce, aby Twitter stał się super aplikacją i chce to osiągnąć to razem z nowo zatrudnionym dyrektorem.

“Od dawna inspiruje mnie Twoja wizja stworzenia lepszej przyszłości. Jestem podekscytowana, że mogę pomóc wprowadzić tę wizję na Twittera i razem przekształcić ten biznes!”.

odpowiedź Lindy Yaccarino

Zasadnicze pytanie brzmi, czy Twitter odżyje pod “dowództwem” Lindy Yaccarino? A może Elon Musk z boku będzie wywierał nacisk i dalej miał decydujący głos co do zachodzących zmian i przyszłości platformy? Dowiecie się tego wkrótce.

Źródło: Twitter, Mobile World Live

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.