Karta graficzna Intel Arc A380 już w sprzedaży!

Dostępna w Chinach karta graficzna z serii Arc to model A380 od firmy GUNNIR. Jest to pierwsza desktopowa karta graficzna z serii Intel Arc, aczkolwiek na razie i tak nie ma co liczyć na nią w Europie.

Awatar Kamil Malczyk

Dostępna w Chinach karta graficzna z serii Arc to model A380 od firmy GUNNIR. Jest to pierwsza desktopowa karta graficzna z serii Intel Arc, aczkolwiek na razie i tak nie ma co liczyć na nią w Europie.

Poprzednie doniesienia na temat serii Intel Arc

W czerwcu pisaliśmy o zbliżającej się premierze serii Intel Arc, bowiem jedna z kart pojawiła się podczas IEM Dallas. Użytkownik Twittera opublikował wtedy zdjęcia karty znajdującej się na specjalnym stanowisku, ale mimo wszystko nie zdradziło nam to zbyt wiele. W zasadzie poznaliśmy jedynie jej wygląd, a także dowiedzieliśmy się o obecności dwóch wentylatorów oraz ośmio- i sześciopinowych złącz.

W tamtym materiale wspomnieliśmy również o dziwnych zagrywkach Intela, w ramach których firma wręcz wodziła wszystkich za nosy. Jednym z najbardziej kontrowersyjnych zagrań była zapowiedziana premiera kart, w ramach której – zamiast desktopowych wersji – Intel zaprezentował laptopowe karty graficzne. Spotkało się to z mocną dezaprobatą ludzi śledzących temat, ale raczej nie zniechęciło ich to w żadnym stopniu.

Arc A380 dostępny w Chinach!

intel arc a380 gunnir

Kilka dni temu portal VideoCardz poinformował o tym, że karta Intel Arc A380 jest już oficjalnie dostępna w Chinach. Karty były tam dostępne już jakiś czas temu, ale jedynie w przygotowanych zestawach komputerowych. Od teraz istnieje możliwość zakupu samej A380, ale „GPU Arc są jednak dalekie od gotowości do masowej dostępności”.

intel arc a380 - ceny

Model Arc A380 Photon od chińskiej firmy GUNNIR dostępny jest za 1299 RMB (ok. 900 zł). Wspomniane GPU dysponuje 6 GB pamięci GDDR6 i 8 wątkami Xe, co ma pozwolić na wydajnościową rywalizację z kartą RTX 1650. Według zaprezentowanego przez wspomniany portal zestawienia, na pięć modeli A380 – pod kątem wydajności – ma zajmować dopiero czwarte miejsce. Za nią plasuje się jedynie model Arc A310, a przed nim znalazły się karty A580, A750 oraz A770.

Pierwsze testy Intel Arc A770

intel arc a770

Karta Intel Arc A770 ma być najwydajniejszą propozycją z nowej serii kart graficznych od „niebieskich”. Zaledwie trzy dni temu na popularnym kanale YouTube o nazwie Linus Tech Lips, pojawił się materiał stworzony we współpracy z firmą Intel. Blisko 14-minutowy film zebrał do tej pory ponad 1,5 miliona wyświetleń, a po jego obejrzeniu możemy stać się mądrzejsi o kilka faktów i statystyk związanych z najmocniejszą kartą z linii Arc.

W materiale pojawiło się porównanie biblioteki DX11 z DX12 w grze Shadow of The Tomb Raider. Nie zabrakło również wypowiedzi o zaletach tej drugiej i usprawnieniach serii Intel Arc czy procesie overclockingu. Według wccftech, A770 pod względem wydajnościowym powinna znaleźć się gdzieś pomiędzy RTX 3060 Ti a RTX 3070. Karta dysponuje 16 GB pamięci GDDR6, a jej szczytowe taktowanie powinno oscylować w granicy 2,4 GHz.

ŹRÓDŁO: VideoCardz, wccftech

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Awatar Antoni
    Antoni

    A ja polecam MSI GeForce GTX 1660 SUPER GAMING. Można kupić w komputronik w spoko cenie. Świetna wydajność.

Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez