Intel Unison w pigułce – jak przesyłać pliki z iPhone’a (i nie tylko) na laptopy?

Intel Unison w pigułce – jak przesyłać pliki z iPhone’a (i nie tylko) na laptopy?

Intel wprowadził wprowadzić pojęcie ekosystemu na kompletnie inny poziom, prezentując ostatnio Intel Unison. System ten pozwala parować telefony z laptopami, dzięki czemu możemy łatwo przesyłać sobie zdjęcia, czy odbierać połączenia.

Producenci vs rozwijanie ekosystemów

Reklama

Już od wielu lat, producenci, którzy mają w swojej ofercie urządzenia z różnych kategorii, dbali również o swój wewnętrzny ekosystem. Dzięki temu użytkownicy mogli połączyć na przykład swoje smartwatche ze smartfonami, tabletami z laptopami i tak dalej.

Wszystko po to, aby m.in. uprościć przesyłanie plików i innych informacji, ale też, aby zachęcać swoich klientów do nabywania kolejnych urządzeń i zbierania całej „kolekcji”.

Intel Unison, a ekosystemy innych producentów
źródło: Medium

Jak nietrudno się domyślić, ekosystemy konkretnych producentów pozwalają jedynie na łączenie swoich „własnych” urządzeń. Innowacją w tym temacie jest więc podejście Intela, który poprzez wprowadzenie na rynek systemu Intel Unison umożliwił bezproblemową integrację pomiędzy urządzeniami różnych marek. Czym więc jest i jak w ogóle działa ten system?

Czym jest Intel Unison?

Intel Unison to dzieło największego światowego producenta, które pozwala przede wszystkim na szybkie i bezprzewodowe przesyłanie plików. Urządzenia sparowane przy pomocy Unison pozwala na pełną synchronizację. W związku z tym, w każdym momencie możemy odebrać lub rozpocząć połączenie telefoniczne na laptopie, a następnie dokończyć je na telefonie.

Intel Unison - aplikacja na PC

Nie inaczej jest w przypadku tekstowych wiadomości, który możemy zarówno wysyłać i odbierać, a ich historię sprawdzać na drugim urządzeniu. Pozostając przy podglądzie, to Intel Unison umożliwia również dostęp do powiadomień z telefonu, nawet z aplikacji, które oficjalnie nie są dostępne na Windowsie.

Intel Unison - powiadomienia z telefonu

Jak jednak można się domyślić, możliwości ekosystemu Intela nie kończą się na przesyłaniu plików, czy komunikowaniu się na różne sposoby z naszymi kontaktami. Oprócz tego, całe oprogramowanie pozwala nam na przykład zarządzać plikami dostępnymi na naszym smartfonie bezpośrednio z ekranu naszego laptopa.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jaki laptop wybrać? Ranking laptopów 2024

Laptop do pracy, rozrywki, gier, a może wszystkiego po trochu? Na rynku znajdziecie wiele propozycji zaczynając od notebooków, przez ultrabooki, a kończąc na gamingowych konstrukcjach czy tych kierowanych dla profesjonalistów. Jednak jaki model w tym całym gąszczu wybrać?

Czytaj artykuł
Reklama

Jak skorzystać z ekosystemu od Intela?

Mimo tego, że Intel Unison jest już oficjalnie dostępny, to na ten moment można skorzystać z niego jedynie na dość ograniczonej liczbie urządzeń. Mowa tutaj przede wszystkim o laptopach z certyfikacją Intel Evo, które jednocześnie mają na swoim pokładzie procesory 12. lub 13. generacji od samego Intela.

Intel Unison - sparowanie urządzeń

Jeśli jednak Wasz laptop z procesorem 12. generacji Intela spełnia wymagania Intel Evo, a mimo tego nie macie zainstalowanej aplikacji Intel Unison, to nie ma powodu do zmartwień. W przeciwieństwie do 13. generacji, właściciele urządzeń z nieco starszymi procesorami muszą samodzielnie zainstalować ten program. Aby wszystko działało poprawnie, aplikację musicie posiadać również na swoim smartfonie (Android/iOS).

Jak dokonać konfiguracji?

Po zainstalowaniu aplikacji zarówno na laptopie, jak i smartfonie, przed nami pozostaje jeszcze jeden, ostatni krok. Mowa oczywiście o procesie konfiguracji, który ogranicza się do udzielenia odpowiednich zgód na udostępnianie informacji między urządzeniami, a także zeskanowaniu kodu QR. Od tego momentu możecie korzystać z Intel Unison.

Korzystacie na co dzień z ekosystemu jakiegoś producenta? Dajcie znać co sądzicie o Intel Unison i czy macie zamiar przetestować go na swoich urządzeniach?

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!