Producenci vs rozwijanie ekosystemów
Już od wielu lat, producenci, którzy mają w swojej ofercie urządzenia z różnych kategorii, dbali również o swój wewnętrzny ekosystem. Dzięki temu użytkownicy mogli połączyć na przykład swoje smartwatche ze smartfonami, tabletami z laptopami i tak dalej.
Wszystko po to, aby m.in. uprościć przesyłanie plików i innych informacji, ale też, aby zachęcać swoich klientów do nabywania kolejnych urządzeń i zbierania całej „kolekcji”.

Jak nietrudno się domyślić, ekosystemy konkretnych producentów pozwalają jedynie na łączenie swoich „własnych” urządzeń. Innowacją w tym temacie jest więc podejście Intela, który poprzez wprowadzenie na rynek systemu Intel Unison umożliwił bezproblemową integrację pomiędzy urządzeniami różnych marek. Czym więc jest i jak w ogóle działa ten system?
Czym jest Intel Unison?
Intel Unison to dzieło największego światowego producenta, które pozwala przede wszystkim na szybkie i bezprzewodowe przesyłanie plików. Urządzenia sparowane przy pomocy Unison pozwala na pełną synchronizację. W związku z tym, w każdym momencie możemy odebrać lub rozpocząć połączenie telefoniczne na laptopie, a następnie dokończyć je na telefonie.

Nie inaczej jest w przypadku tekstowych wiadomości, który możemy zarówno wysyłać i odbierać, a ich historię sprawdzać na drugim urządzeniu. Pozostając przy podglądzie, to Intel Unison umożliwia również dostęp do powiadomień z telefonu, nawet z aplikacji, które oficjalnie nie są dostępne na Windowsie.

Jak jednak można się domyślić, możliwości ekosystemu Intela nie kończą się na przesyłaniu plików, czy komunikowaniu się na różne sposoby z naszymi kontaktami. Oprócz tego, całe oprogramowanie pozwala nam na przykład zarządzać plikami dostępnymi na naszym smartfonie bezpośrednio z ekranu naszego laptopa.
Jak skorzystać z ekosystemu od Intela?
Mimo tego, że Intel Unison jest już oficjalnie dostępny, to na ten moment można skorzystać z niego jedynie na dość ograniczonej liczbie urządzeń. Mowa tutaj przede wszystkim o laptopach z certyfikacją Intel Evo, które jednocześnie mają na swoim pokładzie procesory 12. lub 13. generacji od samego Intela.

Jeśli jednak Wasz laptop z procesorem 12. generacji Intela spełnia wymagania Intel Evo, a mimo tego nie macie zainstalowanej aplikacji Intel Unison, to nie ma powodu do zmartwień. W przeciwieństwie do 13. generacji, właściciele urządzeń z nieco starszymi procesorami muszą samodzielnie zainstalować ten program. Aby wszystko działało poprawnie, aplikację musicie posiadać również na swoim smartfonie (Android/iOS).
Jak dokonać konfiguracji?
Po zainstalowaniu aplikacji zarówno na laptopie, jak i smartfonie, przed nami pozostaje jeszcze jeden, ostatni krok. Mowa oczywiście o procesie konfiguracji, który ogranicza się do udzielenia odpowiednich zgód na udostępnianie informacji między urządzeniami, a także zeskanowaniu kodu QR. Od tego momentu możecie korzystać z Intel Unison.
Korzystacie na co dzień z ekosystemu jakiegoś producenta? Dajcie znać co sądzicie o Intel Unison i czy macie zamiar przetestować go na swoich urządzeniach?
Dodaj komentarz