KettyBot

KettyBot – reklamowy brat BellaBota!

Na samym początku trzeba podkreślić, że KettyBot w żadnym stopniu nie jest konkurentem BellaBota! Oba produkty są dziełem chińskiego przedsiębiorstwa Pudu Robotics, które chce zrewolucjonizować rynek robotów usługowych.

Awatar Kamil Malczyk

Na samym początku trzeba podkreślić, że KettyBot w żadnym stopniu nie jest konkurentem BellaBota! Oba produkty są dziełem chińskiego przedsiębiorstwa Pudu Robotics, które chce zrewolucjonizować rynek robotów usługowych.

Kilka słów o Pudu Robotics

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, Pudu Robotics to „chińskie przedsiębiorstwo high-tech, zajmujące się projektowaniem, produkcją i sprzedażą komercyjnych robotów usługowych”. Chińska firma z siedzibą w Shenzen w prowincji Guangdong powstała w styczniu 2016, a obecnie jej prezesem jest Zhang Tao.

Przedsiębiorstwo współpracuje z firmą Panasonic od września 2021 roku, a swój dynamiczny rozwój zawdzięcza pandemii COVID-19. W trakcie pandemicznego okresu momentalnie wzrosło zapotrzebowanie na urządzenia zdolne między innymi „samodzielnie transportować żywność w miejscach publicznych”. Na wspomnianą potrzebę szybko zareagowało firma Pudu Robotics, przedstawiając zainteresowanym swoje inteligentne roboty.

flota Pudu Robotics: m.in. KettyBot, BellaBot
flota Pudu Robotics (źródło: DALLAS INNOVATES)

We flocie Pudu – oprócz BellaBota i KettyBota – znajdziemy również takie urządzenia jak PuduBot, PUDU HolaBot, FlashBot, SwiftBot czy PuduBot 2. Wymienione wyżej produkty to roboty dostawcze, ale należy również wspomnieć, że chińska firma dysponuje także robotami sprzątającymi (PUDU CC1) oraz dezynfekującymi (Puductor 2).

Poszczególne modele wykorzystywane są przede wszystkim w restauracjach, kawiarniach czy centrach handlowych, a także… szpitalach. Pudu prowadzi sprzedaż swoich robotów w ponad 60 krajach i 600 miastach na całym świecie, co przełożyło się na ponad 8 tysięcy klientów!

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Kerfuś, czyli kilka słów o robocie BellaBot!

Co tak naprawdę potrafi BellaBot, czyli robot podający, który w ostatnim czasie zyskał popularność jako Kerfuś? Przyjrzyjmy się jego umiejętnościom, a także korzyściom, które już niedługo może przynieść kolejnym lokalom!

Czytaj artykuł

KettyBot i jego główne zalety

KettyBot to z definicji dostawczo-odbiorczy robot, który dodatkowo dysponuje 18,5-calowym wyświetlaczem reklamowym. Najnowszy produkt firmy Pudu Robotics – oprócz możliwości prowadzenia klienta, interakcji głosowej czy dostarczania i zwracania naczyń – oferuje także funkcję wyświetlania reklam. Ketty to jednocześnie niskie koszty i wysoka wydajność, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w lokalach o dużym natężeniu ruchu.

KettyBot

Według Pudu Robotics, ich najnowszy robot to przede wszystkim wszechstronne urządzenie o doskonałej mobilności, zapewniające świetny marketing w każdym lokalu! KettyBot – dzięki swojej budowie i przystosowaniu do ruchliwych środowisk – idealnie poradzi sobie nawet w najbardziej złożonych i zatłoczonych pomieszczeniach. Duży wyświetlacz z wbudowanym – dobrym jakościowo – głośnikiem to idealny plan na promowanie swojej oferty.

Jest to na tyle innowacyjne i przyciągające wzrok rozwiązanie, że z łatwością powinno trafić do przedstawicieli wszystkich grup wiekowych! Dostawczo-odbiorczy robot pamięta również o bezpieczeństwie wszystkich dookoła, między innymi dzięki wbudowanym czujnikom. Aby bezproblemowo przemieszczać się między alejkami, Ketty potrzebuje jedynie 55 cm prześwitu, ale mimo wszystko – trzeba mieć to na uwadze!

Najsilniejsza możliwą percepcję 3D KettyBotowi zapewnia 2* kamera głębi RGBD. Jest ona odpowiedzialna między innymi za inteligentne planowanie optymalnej trasy, dopasowywanej na podstawie aktualnych – zleconych robotowi – zadań. PUDU Business Management Platform oferuje również „elastyczność w dostosowywaniu treści prezentowanych na wyświetlaczu reklamowym”. Dzięki temu to właśnie posiadacz danego robota może samodzielnie dostosować długość oraz kolejność wyświetlanych na jego ekranie – reklam.

Tryby KettyBota i jego statystyki

KettyBot zbiera resztki i talerze, a następnie zwraca je do zmywalni naczyń, aby zwiększyć wydajność obrotu. W trakcie tak zwanego „trybu krążenia”, robot będzie poruszał się na danym obszarze, oferując klientom na przykład darmowe przekąski. Nowe urządzenie od Pudu poradzi sobie również z nieco bardziej wymagającymi zadaniami, jak chociażby organizacja imprezy urodzinowej. Oczywiście nie przygotuje jej od początku do końca, ale – w akompaniamencie odpowiedniego utworu – może dostarczyć tort urodzinowy z życzeniami!

Mający zaledwie 112 cm wzrostu – KettyBot – waży 35 kg i jest niezłym siłaczem, bowiem może unieść aż 30 kilogramów! Pojemność jego baterii to 25,6 Ah, co pozwala mu na około 8-10 godzin nieprzerwanej pracy! W momencie, gdy bateria jest już na niskim poziomie, robot automatycznie wraca do stacji dokującej, gdzie musi odbyć należytą przerwę.

Należy jednak pamiętać, że stacja dokująca jest dodatkowym elementem i należy ją nabyć samodzielnie! Jego maksymalny kąt wznoszenia to nieco poniżej 5°, co pozwala mu na pokonywanie przeszkód nie wyższych niż 7 mm. Ketty cały czas przestrzega wyznaczonych zasad, w związku z czym,  podczas swojej pracy nie przekracza bezpiecznej prędkości równej 1,2 m/s.

ŹRÓDŁO: Pudu Robotics, Wikipedia

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez