Koniec hegemonii BLIKa? Klarna w Polsce!

Klarna znana jest ze swojej usługi “Zapłać za 30 dni”. Opcja pozwala uregulować opłatę za produkty po 30 dniach bez odsetek, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Teraz możliwość ta będzie dostępna również w Polsce.

Usługa „Zapłać za 30 dni” Klarny dostępna w sklepach stacjonarnych w Polsce!

Pierwszym partnerem jest Wojas – od 26 kwietnia można odroczyć płatność w każdym punkcie sprzedaży.

Elastyczna opłata pozwala na zwrócenie produktu w razie niezadowolenia czy też większe zakupy w danym momencie i zapłacenie za 30 dni, bez odsetek.

Szwedzka firma Klarna funkcjonuje od 2005 roku. W Polsce ten globalny bank detaliczny działa od połowy 2021 roku, jednak do tej pory jedynie przy płatnościach internetowych. Odroczenie płatności w sklepach stacjonarnych to coś nowego na polskim rynku. Jako pierwsza tę usługę wprowadzi marka Wojas. Od 26 kwietnia 2023 roku flagowa opcja Klarny “Zapłać za 30 dni” będzie możliwa we wszystkich punktach sprzedaży oraz w e-sklepie.   

Źródło grafiki: materiały prasowe Klarna.

Dodanie nowoczesnego rozwiązania płatniczego ułatwi naszym klientom robienie zakupów w sklepach stacjonarnych i online oraz umożliwi dokonywanie bardziej świadomych wyborów. Zakupy w salonie stacjonarnym stają się równie innowacyjne jak w e-commerce, a z drugiej strony doświadczenie ze sklepu stacjonarnego, polegające na możliwości przymierzenia produktu przed zakupem, przenosi się do online

Maciej Wojas, dyrektor sprzedaży i prokurent w firmie Wojas

Płatność zostaje odroczona o 30 dni, co daje klientom możliwość wypróbowania produktu i w razie niezadowolenia – zwrócenie go. Dzięki odsunięciu opłaty w czasie nie będziemy zmuszeni oczekiwać na zwrot pieniędzy, bowiem środki nie znikną z naszej kieszeni. Oszczędzi nam to trochę czasu i papierologii przy reklamacji. Co więcej, elastyczna płatność nie wiąże się z odsetkami. Pojawiają się one dopiero po przegapieniu terminu opłaty.

Jak się okazuje, zarządzający Klarną przeprowadzili badania wśród konsumentów i opublikowali raport pt. “Shopping Pulse”. Wynika z niego, iż 64 procent polskich kupujących oczekuje wyjścia marek naprzeciw nowym technologiom i zaoferowania nowoczesnych opcji płatności również przez sklepy stacjonarne. Metoda działania Klarny wpasowuje się w te potrzeby idealnie. 

Źródło grafiki: Shutterstock.

Obecnie możliwość ta jest dostępna również w sklepach stacjonarnych znanych światowych marek, jak Sephora, Ralph Laurent, Dyson czy Pandora. Dzięki temu klienci mogą sobie pozwolić na większe zakupy, co równa się większym zarobkom dla firmy.

Płatności in-store od Klarny to przyszłość zakupów. Oferujemy je już na dziewięciu rynkach, w tym m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, w Niemczech i we Włoszech, a wkrótce wprowadzimy je w kolejnych sześciu krajach. Polscy klienci przyzwyczaili się do możliwości przesunięcia zapłaty na później bez dodatkowych kosztów w sklepach internetowych i oczekują udostępnienia takiej funkcjonalności od właścicieli e-sklepów. Teraz to doświadczenie przenosimy do butików Wojasa, by zakupy stacjonarne stały się równie wygodne.

Łukasz Dwulit, country manager Klarny w Polsce

Jak działa Klarna?

Bank detaliczny Klarna może być użyty jako aplikacja zakupowa, bądź wybrany jako metoda płatności w sklepie internetowym. W przypadku zakupów w sklepie stacjonarnym należy zgłosić chęć wykorzystania Klarny w kasie sklepu i podać swój numer telefonu. Następnie kasjer wygeneruje odpowiedni link do płatności, który będzie dostarczony do klienta poprzez wiadomość SMS. Od tego momentu kupujący ma 30 dni na uregulowanie płatności, bez kosztów ani odsetek. Wszelkie zakupy i upływające terminy można śledzić na bieżąco w darmowej aplikacji Klarny

Dla ciekawych Klarny można zajrzeć również na jej stronę internetową w polskiej wersji językowej: https://www.klarna.com/pl/.

Źródło grafiki: klarna.com.

Wraz ze wzrostem popularności płatności odroczonej, jaką proponuje obecnie m.in. Allegro czy PayPo, pójście krok dalej i zaoferowanie elastycznych opłat w sklepach stacjonarnych było tylko kwestią czasu. Klarna wypełniła tę lukę w potrzebach konsumentów idealnie. Zakupoholizm jeszcze nigdy nie był tak piękny! :) 

Źródła: Klarna, PR News, Wiadomości Handlowe
Źródło miniaturki: Klarna

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!