Mobilna wyszukiwarka Google z nowym interfejsem

Mobilna wyszukiwarka Google z nowym interfejsem

Google to najpopularniejsza wyszukiwarka, w końcu korzysta z niej ponad 90% użytkowników internetu. Teraz Google na telefonach będzie jeszcze lepsze!

W związku z nowym rokiem Google zdecydował się dokonać małych, ale znaczących zmian. Na dniach ma zostać wprowadzone ulepszenie dla telefonów, a dokładniej chodzi o … wyszukiwarkę. Za jej pomocą możecie dowiedzieć się czegokolwiek zapragniecie czy znaleźć odpowiedzi na nurtujące Was pytania. Szybkość i płynność przeglądania mają zapewnić: czytelny font, odpowiednie odstępy pomiędzy wierszami, wyróżnione linki czy słowa klucze. 

Reklama
wyszukiwarka Google

Na co dzień mamy na wyciągnięcie ręki ogromną ilość informacji, dostępnych z różnych zakątków świata. Można więc odnieść wrażenie, że zamysł udostępniania wiedzy nie wiąże się z niczym trudnym. Jednak różnorodność tekstów i sposób ich prezentowania nie należą do łatwych. Wszystko musi być przecież klarowne i spójne.

To tekst jest najważniejszy

Czytelność tekstu i jego ilość ma bezpośredni wpływ na łatwość odbioru. Google by czytało Wam się jak najlepiej umieści na stronie nieco więcej treści, ale jednocześnie font zostanie zwiększony. Natomiast przy wynikach czy tytułach zostanie dodatkowo pogrubiony. Własny font giganta, który jest już obecny w Androidzie czy usłudze GMail zawita także do wyszukiwarki. W późniejszym czasie pojawi się także w innych usługach dostępnych mobilnie. 

prezentacja nowego wyglądu
wyszukiwarka Google

Wspomniane wyżej zabiegi formatowania tekstu mają pozwolić na jeszcze szybsze i prostsze przyswajanie nowych faktów. Nowe wyniki wyszukiwania staną się jeszcze bardziej przyjazne dla oka, a tym samym poprawi się ich odbiór. Jednak sam czysty tekst to za mało, zdjęcia są w końcu drugim po nich źródłem wiedzy.

A skoro o nich mowa i bardziej estetycznych zabiegach. Teraz obrazki w Google będą się wyświetlać trochę inaczej. Ich krawędzie zostaną zmodyfikowane, a dokładniej zaokrąglone. Następna modyfikacja stricte wizualna dotyczy wyników wyszukiwania. Te zostaną nieco rozciągnięte do krawędzi ekranu oferując minimalnie więcej miejsca na treść. Z kolei zminimalizowane cienie pozwolą na większą przejrzystość, bez zbędnych dodatkowych efektów. 

Reklama

Minimalistycznie i pozytywnie

Kolory podpowiedzą co jest najważniejsze, podkreślając poszczególne sekcje. Tło pozostanie nieskazitelnie jasne i czyste, aby nie rozpraszać czytelnika. No chyba, że należycie do całkiem sporego grona osób, które wolą tryb ciemny. Samo logo jak mogliście zauważyć już nie raz ma w sobie wiele krągłości. Te konsekwentnie zostaną użyte także w innych elementach przeglądarki jak chociażby w wyglądzie zdjęć. 

Google stawia w nowym projekcie na komfort, prostotę i czytelność. Będą to raczej drobne zmiany, ale mające na celu znaczne ułatwienie i uprzyjemnienie poszukiwania tego na czym nam zależy.

Źródła: blog Google

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!