MSI prezentuje „wydajne laptopy klasy premium”!

MSI prezentuje „wydajne laptopy klasy premium”!

Oficjalna zapowiedź nowych laptopów MSI miała miejsce w czerwcu, w trakcie –zorganizowanego online – wydarzenia MSIology. Zaprezentowane modele dysponujące najmocniejszymi podzespołami to Titan GT77, Raider GE67 HX oraz Raider GE77 HX.

Czym wyróżniają się nowe modele od MSI?

Reklama
po lewej: Titan GT77, po prawej: Raider GE67 HX

Jednym z największych atutów nowych laptopów jest zdecydowanie ich wydajność, która według producenta w zasadzie nie odstaje od wydajności desktopów. Za znakomitą wydajność odpowiadają przede wszystkim 16-rdzeniowe procesory Intel Core i9-12900HX oraz karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti.

Wspomniany procesor w trybie turbo osiąga maksymalną moc przekraczającą 150W, co zawdzięczamy ich hybrydowej budowie. Nie należy zapominać również o bazujących na architekturze Ampere – kartach graficznych –które oczywiście obsługują ray tracing oraz technikę NVIDIA DLSS.

Autorskie systemy: Cooler Boost i OverBoost

Przy wydajnych laptopach trzeba również pamiętać o odpowiednim chłodzeniu najważniejszych komponentów. W nowych laptopach MSI za proces ten odpowiadają „specjalnie zaprojektowane systemy chłodzenia Cooler Boost”. W przypadku modeli GE67 i GE77 mowa o układzie Cooler Boost 5, składającym się z dwóch wentylatorów i siedmiu ciepłowodów.

Najwydajniejszy laptop z całego zestawienia – Titan GT77 – potrzebował jednak nieco mocniejszego wsparcia. Na pomoc przybył system Cooler Boost Titan, który dysponuje czterema wentylatorami i siedmioma ciepłowodami. Za odprowadzanie ciepła na zewnątrz obudowy odpowiada aż sześć wylotów powietrza!

MSI OverBoost

Jak powszechnie wiadomo, mocy nigdy nie jest za wiele! Nietrudno zauważyć, że to właśnie tym hasłem MSI kierowało się przy implementowaniu techniki MSI OverBoost w nowych laptopach. W przypadku laptopa Raider GE77 mówimy o dodatkowych 220W mocy, rozłożonych na kartę graficzną (165W) i procesor (55W). Jeszcze więcej zyskał potężny Titan GT77, w którym karta graficzna otrzymuje nawet do 175W mocy, a procesor – dodatkowe 75W!

Jak prezentują się modele Raider HX: GE67 i GE77?

Raider GE67 HX

Producent nazywa te modele „ikonami nowoczesnego wzornictwa”. Laptopy utrzymano bowiem w kolorystyce Titanium Dark Gray, a na ich pokrywie znajdziemy „umieszczono laserowo grawerowane logo MSI”. Dodatkowo GE67 to „pierwszy na świecie laptop wyposażony w rewolucyjny ekran OLED QHD o częstotliwości odświeżania wynoszącej 240Hz i czasie reakcji na poziomie 0,2 ms”.

Raider GE77 HX

Generalnie rzecz biorąc, GE67 i GE77 to bardzo zbliżone do siebie modele. Największe różnice między nimi można zauważyć porównując szczegółowe specyfikacje, choć i tutaj za bardzo od siebie nie odstają. Główne różnice to aspekty wizualne, jak na przykład to, że GE67 dysponuje 15,6-calowym ekranem, a GE77 to już 17,3 cala.

Analogicznie, niewielkie różnice można zauważyć w wymiarach obu modeli, a także ich wadze, bowiem mniejszy laptop waży 2,38 kg, a ten większy – już 2,9 kg. Laptpy wyposażono w całkowicie podświetlane klawiatury RGB od Steelseries, 2 sloty DDR5 na maksymalnie 64GB pamięci RAM, a także 4-komorowe baterie 330W.

Reklama

Kilka słów o liderze wydajności, czyli Titan GT77

Titan GT77

Mimo tego, że wszystkie z trzech nowych modeli laptopów od MSI dysponują procesorem Intel Core i9-12900HX oraz kartą graficzną GeForce RTX 3080 Ti, to właśnie Titan GT77 jest tym najmocniejszym.

W przeciwieństwie do dwóch pozostałych propozycji, wspomniany model jest dostępny jedynie w wersji z ekranem o odświeżaniu 120Hz. Pojawiła się również całkowicie podświetlana klawiatura RGB od Steelseries, aczkolwiek Titan jest bogatszy o niskoprofilowe klawisze mechaniczne na przełącznikach Cherry MX.

Wspomniany laptop – ważący 3,3 kg – dysponuje ekranem IPS 17,3” UHD oraz 4 slotami DDR5 na maksymalnie 128GB pamięci RAM. W tym modelu pojawił się również touchpad Glass surface o wymiarach 130 x 82 mm, a także czytnik odcisków palców.

ŹRÓDŁO: MSI Polska

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

  • Laptopy zdecydowanie z klasy premium, nie tylko jeśli chodzi o nazwę, ale także typowo pod względem wyglądu, czy funkcjonalności. Do tego sprzęt jest lekki i na prawdę poręczny.

  • Jak za takie pieniądze to uważam, że MSI tworzy najlepsze sprzęty pod względem stosunku ceny do jakości. Sam zdecydowałem się na ich sprzęt będąc w Neonecie i była to wyśmienita decyzja!

  • Model z którego korzystam już od wielu miesięcy to Titan GT77 i szczerze przyznam, wydajność w jego przypadku wypada na prawdę mega dobrze. Świetnie wykonany, a i cenowo jest super.

  • GE77, który tutaj również opisaliście to na prawdę fajny sprzęt. Świetnie wygląda, bardzo dobrze się spisuje i jest przy tym na prawdę wydajny. Nic tylko kupować i testować.