Lenovo Family

Lenovo przedstawia nowe laptopy dla graczy z serii Lenovo Slim i LOQ Gaming

Chińska marka Lenovo po raz kolejny udowadnia, że nie zapomina o laptopowych graczach. Oto najnowsze laptopy gamingowe o zaskakującej wydajności, ale wśród nowych produktów znalazł się też nowy desktop czy ultraszybkie monitory!

Awatar Kamil Malczyk

Chińska marka Lenovo po raz kolejny udowadnia, że nie zapomina o laptopowych graczach. Oto najnowsze laptopy gamingowe o zaskakującej wydajności, ale wśród nowych produktów znalazł się też nowy desktop czy ultraszybkie monitory!

Popularny chiński producent m.in. sprzętu dla graczy nie zapomina o miłośnikach mobilności i już teraz prezentuje nowe modele wydajnych urządzeń!

Do jego oferty trafiły nowe laptopy gamingowe w różnych rozmiarach, więc każdy potencjalnie zainteresowany powinien znaleźć coś dla siebie!

Lenovo Legion Slim 8 –
wydajność i mobilność idą w parze

Przedostatni tydzień marca to termin, w którym chińskie Lenovo postanowiło zaprezentować nowe produkty skierowane przede wszystkim do graczy, jak i twórców, pracujących na co dzień z tego typu urządzeniami. Pierwszym punktem na liście jest 8. generacja laptopów Lenovo Legion Slim, czyli pierwsza generacja, w której zastosowano rodzinę układów Lenovo Articifal Intelligence (LA). W urządzeniach znalazły się między innymi technologia szybkiego ładowania baterii czy najnowszy system operacyjny – Windows 11. Potencjalni przyszli właściciele mogą liczyć także na 3-miesięczny dostęp do subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate czy możliwość korzystania z immersyjnego dźwięku Nahimic od SteelSeries 3D.

Lenovo Legion Slim 7i
laptopy gamingowe Legion Slim 7i (Intel)

Elastyczne 16-calowe laptopy (Lenovo Legion Slim 7i & 7)

W zależności od konkretnego modelu, na pokładzie laptopów z tej serii znajdziecie odpowiednio procesor Intel Core i9-13900H (Legion Slim 7i) lub AMD Ryzen 9 7940HS 9 (Legion Slim 7). Oprócz tego, wyposażono je w jedne z najnowszych kart graficznych w postaci NVIDIA GeForce RTX 4070 i nawet do 32 GB pamięci RAM DDR5 5600 MHz. Rolę wyświetlacza pełnią za to panele w dwóch dostępnych wariantach, tj. WQXGA 240Hz lub 3,2K 165HZ. W środku znalazła się bateria o mocy 99.99W, która ma zapewnić energię na nawet 10 godzin pracy, a którą z powrotem – dzięki technologii Super Rapid Charge – możemy naładować w ciągu zaledwie 80 minut.

Lenovo Legion Slim 7i
laptopy gamingowe Legion Slim 5i (Intel)

Jeszcze większa mobilność (Lenovo Legion Slim 5i & 5)

Przedstawiciele wspomnianej serii wyróżniają się przede wszystkim rozmiarem, bowiem są one dostępne w wariantach 14- lub 16-calowym. Za wydajność w Legion Slim 5i odpowiada Intel Core i7-13700H, zaś w Slim 5 – AMD Ryzen 9 7840HS. Podobnie jak w przypadku Legion Slim 5i &5, za dostarczanie wysokojakościowych wrażeń związanych z grafiką odpowiada NVIDIA GeForce RTX 4070. Jeśli chodzi o pamięć RAM, to producent zapewnia do maksymalnie 32GB pamięci DDR5 5600 MHz, z możliwością rozszerzenia do 64 GB. Wybierając jeden z tych modelów musicie jednak liczyć się z nieco krótszym czasem pracy na baterii, bowiem bateria o pojemności 80Wh pozwoli Wam korzystać z laptopa do maksymalnie 8 godzin.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Lenovo ThinkPhone to telefon dla wyczynowych biznesmanów

Nowy ThinkPhone od Motoroli to telefon nie do zdarcia, naładowany zabezpieczeniami i “zawodową” specyfikacją. Funkcjonalność i produktywność, tak właśnie można opisać tego smartfona. Nie zabrakło też charakterystycznych czerwonych akcentów z serii “Think”.

Czytaj artykuł

Lenovo LOQ Gaming –
laptopy z przełącznikiem MUX

Wśród pozycji z serii LOQ Gaming znajdziecie wiele różnych wariantów, dzięki czemu każdy potencjalny klient będzie mógł wybrać coś, co spełni jego najśmielsze oczekiwania. Mowa między innymi o rozmiarze ekranu (15 / 16 cali), procesorze (13. gen. Intel Core / AMD Ryzen z serii 7000), czy dostępnej we wszystkich laptopach grafice – NVIDIA GeForce RTX 4060. Wszystkie urządzenia posiadają również przełącznik MUX, umożliwiający „pominięcie zintegrowanego procesora graficznego poprzez NVIDIA Advanced Optimus”. Dzięki temu karty graficzne od NVIDII są w stanie zapewnić nam jeszcze lepszą optymalizację, w tym przede wszystkim wyższą ilość FPS-ów i mniejsze opóźnienia.

Lenovo LOQ 15IRH8 & Lenovo LOQ 16IRH8
laptopy gamingowe LOQ 15IRH8 & LOQ 16IRH8 (Intel)

W zależności od interesującego Was modelu, spotkacie się z jednym z dwóch dostępnych wariantów wyświetlaczy, tj. WQXGA 165Hz lub WQHD 165Hz. Warto jednak wspomnieć, że wszystkie z nich obsługują technologię NVIDIA G-SYNC, która zapewnia między innymi żywszą grafikę, czy szybszą częstotliwość odświeżania. Pozostając przy technologiach, należy również wspomnieć o Lenovo LA AI Chip, czyli elemencie wykorzystującym Lenovo AI Engine+. Wszystko to w celu umożliwienia „dynamicznego dostosowania mocy i wydajności termicznej”, co bezpośrednio przekłada się optymalizowanie FPS-ów w grach.

Lenovo LOQ 15IRH8
laptopy gamingowe LOQ 15IRH8 (Intel)

Na pokładzie 16-calowych laptopów z serii Lenovo LOQ Gaming znajdziecie do 16 GB RAM 5600 MHz DDR5, a dostępna bateria o mocy 80 Wh zapewni do 7 godzin pracy bez ładowania. W przypadku tych nieco mniejszych – 15-calowych urządzeń – zastosowano baterię o pojemności 60Wh, która pozwala na 6 godzin pracy.

Czy któryś z nowych laptopów gamingowych od Lenovo wzbudza Wasze zainteresowanie? Wolicie mobilne laptopy, czy desktopowe maszyny?

ŹRÓDŁO: Lenovo

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez