Premiera Huawei P50 pod koniec lipca!

Premiera Huawei P50 pod koniec lipca!

Fani chińskich telefonów mogą zacierać ręce — premiera Huawei P50 odbędzie się 29 lipca tego roku. Nowa seria podbije rynek?

Premiera Huawei P50 

Reklama

Nowa seria Huawei P50 zadebiutuje już 29 lipca. Potwierdził to sam dyrektor generalny przedsiębiorstwa z Państwa Środka. Dodał do tego, że premiera tego telefonu ma oznaczać “początek nowej ery fotografii mobilnej”. Nie bardzo wiemy co to oznacza, ale podobno smartfony od Chińczyków mają nas zaskoczyć swoimi aparatami, w których zastosowano nową technologię. 

Nie podano dokładnej specyfikacji nowego telefonu od Huawei, więc nie wiadomo czego się spodziewać. Przypuszczenia mówią o ekranie wielkości 6,3 cala, obecności niestandardowego 1-calowego sensora CMOS Sony IMX800 czy o szybkim ładowaniu na poziomie 66W. Aparat główny ma być wyposażony w obiektyw o rozdzielczości 64MP. Jednakże liczne głosy mówią, że podstawowa wersja P50 nie będzie obsługiwać modułu 5G. Wszystko z powodu embargo nałożonego na producenta.

Reklama

Szybsza premiera podstawowej wersji

Według najnowszych plotek Huawei zamierza zmienić swoją politykę względem chipsetów w nowej serii smartfonów P50. Wszystko ze względu na zakaz handlu w USA, gdzie firma ma ograniczoną podaż na SoC Kirin 9000 i po prostu nie wystarczą one na wszystkie jednostki P50. Tak więc chipy Qualcomma są tutaj oczywistym zamiennikiem.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Huawei P50 zadebiutuje się pod koniec lipca!

Według najnowszych plotek prezentacja Huawei P50 ma się odbyć pod koniec lipca. Datę odkryto dzięki konwersji kodu binarnego. 

Czytaj artykuł

Jednak korzystanie z tych chipów wiąże się z pewnymi kompromisami i jest to m.in. brak obsługi 5G. Obecny zakaz handlu ogranicza Huawei do korzystania z technologii 5G, więc nic dziwnego, że podstawowy model będzie dostępny wcześniej. 

Z kolei model Pro ma mieć premierę w sierpniu i to on będzie wyposażony w jednostkę Kirin 9000, która już obsługuje sieć 5G. Przy takim założeniu zasoby chipów powinny wystarczyć chińskiemu producentowi do zaspokojenia przynajmniej częściowo potrzeb rynku. Nie wiadomo z kolei co z zapowiadanym Huawei P50 Pro+, który miał być najdroższą wersją nowej serii. Przypuszczalnie czołowa wersja nowego flagowca trafi na rynek, jednakże nie wiadomo w jakiej formie.

Korzystacie z telefonów od Huawei? 

Źródła: GSMArena #1, #2, TechRadar, PocketNow

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!