Samsung chce powtórki z rozrywki? Cała seria S24 z Exynosem!

Wielkimi krokami nadchodzi Samsung Galaxy S24, a wraz z nim zła wiadomość. Exynos ponownie zawita na pokładzie, ale są ku temu konkretne przyczyny. Firma poszła na kompromis, który zostanie wynagrodzony. Pytanie czy opłaci się to klientom?

Awatar Marta Urbaniak

Wielkimi krokami nadchodzi Samsung Galaxy S24, a wraz z nim zła wiadomość. Exynos ponownie zawita na pokładzie, ale są ku temu konkretne przyczyny. Firma poszła na kompromis, który zostanie wynagrodzony. Pytanie czy opłaci się to klientom?

Samsung powraca z Exynosem na pokładzie Samsunga Galaxy S24, ale firma ma ku temu przyczynę.

Kompromis ma zaowocować większą pojemnością i nowym ekranem w najnowszym smartfonie.

Takie posunięcie pozwoli na nie zwiększanie zbytnio ceny telefonu. Poniesionym kosztem jest słaby procesor.

Nowa seria Samsung Galaxy S24 oznacza jedno, wielki powrót Exynosa. I pewnie wielu z Was nie jest zachwyconych tym faktem. Ale nie jest to tragiczna sytuacja, bowiem firma ma Wam wynagrodzić umieszczenie Exynosa 2400 na pokładzie. W jaki sposób?

źródło grafiki PurePC

Takie posunięcie ma pozwolić producentowi na zwiększenie pojemności pamięci RAM, jak i wewnętrznej przy zachowaniu stosunkowo niskich cen, bez zbytniego ich podwyższania. W końcu Exynos jest tańszy od najnowszych Snapdragonów, zatem Samsung może pozwolić sobie na taką taktykę i rekompensatę.

Źródła donoszą o wersji “podstawowej” z 12 GB RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej, ale to nie wszystko. Najbardziej potężny model ma mieć na pokładzie nawet 16 GB RAMu i 1 TB pamięci wewnętrznej. Podjęcie się takich kroków oznaczałoby znaczący postęp pojemnościowy w stosunku do Samsunga Galaxy S23.

Samsunga Galaxy S23

Ale to nie wszystko, do innowacji ma dołączyć nowy ekran AMOLED 13. generacji, z oznaczeniem M13. Mówi się o cieńszej konstrukcji przy równocześnie zwiększonej energooszczędności. Nie zabraknie również odświeżania 120 Hz i wysokiej jakości wyświetlanego obrazu.

Ten kompromis wydaje się być sensowny, choć nadal nie wiadomo jak będą prezentować się ceny. Na nie musicie jeszcze poczekać. Tym z Was, którym nie przeszkadza wolno działający smartfon, a zależy Wam na pojemności i wizualnych doznaniach, spodoba się taki obrót spraw. 

Zasadnicze pytanie, co na to reszta użytkowników, którzy cenią sobie najbardziej wydajność na liście cech potencjalnego telefonu. Dajcie znać w komentarzu poniżej, co sądzicie o posunięciu Samsunga?

Źródło: Chosun

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez