Do
góry

Sony szykuje nam powrót do serii Xperia Compact!

Już niedługo na rynku ma zadebiutować kompaktowy smartfon z Androidem. A ma go zrobić nie kto inny jak Sony wraz z rebootem serii Xperia Compact.

Długo nie trzeba było czekać na nowe bardziej kompaktowe smartfony z Androidem. Apple wraz ze swoją prezentacją iPhone’a 12 mini udowodniła, że ludzie chcą mniejszych smartfonów. Te jak dotąd były coraz bardziej spychane na dalszy plan, ustępując miejsca znacznie większym konstrukcjom. To się może jednak już niedługo zmienić.

Reboot serii Compact

Sony Xperia Compact

Jak donosi serwis AndroidNext, Sony planuje reboot serii Xperia Compact w 2021 roku. Co prawda podobne informacje pojawiały się już wcześniej, jednak teraz są one znacznie bardziej konkretne. Znalazły się tam między innymi dokładniejsze informacje dotyczące specyfikacji czy rozmiaru samego urządzenia.

Snapdragon 775G

Zgodnie z najnowszymi przeciekami nowe urządzenie miałoby być wyposażone w ekran o przekątnej 5.5-cala oraz procesor Snapdragon 775G. Sam procesor nie budzi zastrzeżeń w jakimkolwiek stopniu. Ten co prawda nie został jeszcze zaprezentowany, ale to już niedługo się zmieni. Qualcomm, jak co roku na początku grudnia zorganizuje Tech Summit, na którym zostaną zaprezentowane, co najmniej dwa nowe układy – Snapdragon 875 oraz wcześniej wspomniany 775G.

Nowy układ ma obsługiwać aż do 12 GB RAM pamięci w standardzie UFS 3.1 czy odświeżanie 120 Hz. Procesor ma być wykonany w nowym 6 nm procesie technologicznym, który znacząco wpłynął nie tylko na wydajność, ale i energooszczędność.

Ekran bez ramek?

Sony Xperia Compact

O ile w przypadku procesora nie można mieć większych zastrzeżeń, to ekran ma szansę wzbudzić sporo kontrowersji. Osoby, które śledzą smartfony od Sony doskonale wiedzą, o co może chodzić. Ostatnie modele, które wyszły spod marki Xperia nie należały ani do specjalnie pięknych, ani wyróżniających się. Sony już od jakiegoś czasu stawia na podłużne ekrany w proporcjach 21:9 i to w rozdzielczości 4K.

O ile na papierze wygląda to świetnie – kinowe proporcje i rozdzielczość 4K do oglądania filmów czy seriali. Tylko prawda jest taka, że na wyświetlaczu smartfona o przekątnej nieco ponad 6-cali praktycznie nie widać różnicy pomiędzy FullHD, a 4K. Inna sprawa to bezbramkowość, a raczej jej brak.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Sony Xperia 1 | Takiej kamery jeszcze nie było

Wypuszczona w połowie tego roku przez Sony Xperia 1 to smartfon przedziwny. Z jednej strony mamy kanciasty design oraz ekran w proporcjach 21:9 i to w 4K, a zaraz obok niewielkich rozmiarów baterię. Na dokładkę flagowe podzespoły i kamery z przetwarzaniem obrazu znanym z aparatów serii α.

Czytaj artykuł

Sony już od kilku generacji nie wprowadziło smartfona, który skorzystałby na przykład z notcha, wycięcia typu Punch-Hole lub zmotoryzowanej kamery. Tym samym na górze lub na dole ekranu obecna jest gruba ramka, która w porównaniu z modelami konkurencji wygląda po prostu źle. Jeszcze bardziej zastanawiający jest fakt braku czytnika linii papilarnych w ekranie. Zamiast tego zintegrowano go z przyciskiem zasilania. Takie rozwiązanie ma swoich przeciwników, jak i zwolenników. Jednak w smartfonach z tej półki cenowej takie rozwiązanie się po prostu nie sprawdza.

Sony Xperia Compact

Sony Xperia Compact

Zgodnie z kalendarzem premiery Sony, nowości możemy się spodziewać już w okolicach połowy lutego. Wciąż nie jest powiedziane, kiedy dokładnie możemy się spodziewać zapowiedzi ze strony mobilnej dywizji Sony, jednak początek przyszłego roku brzmi bardzo prawdopodobnie.

Źródła: NoteBookCheck, AndroidNext

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!