Do
góry

Telefon dla dziecka – czy pomaga w nauce?

Smartfon to podstawowy gadżet dla wielu osób. Jednak rodzice coraz częściej zastanawiają się czy telefon dla ich dziecka to na pewno dobry pomysł?

Okazuje się, że telefon dla dziecka wcale nie służy jedynie do rozrywki. Z powodzeniem może być wykorzystywany także do nauki i to nie tylko zdalnej, ale i stacjonarnej. Oczywiście z całą pewnością możemy stwierdzić, że znajdą się przeciwnicy takiego twierdzenia. Niemniej jednak benefity płynące z zastosowania takiego rozwiązania mogą okazać się znacznie korzystniejsze, niż potencjalne problemy.

telefon dla dziecka

W końcu możliwość kontaktu w każdej chwili daje poczucie bezpieczeństwa zarówno rodzicom, jak i ich pociechom. Telefon można także wykorzystać do rozwijania umiejętności czy kreatywności dzieci. Jednak w jaki sposób to zrobić, żeby dzieci wykorzystały jego możliwości jak najlepiej? Motorola wyszła tutaj naprzeciw wszystkim sceptycznie nastawionym rodzicom, prezentując kilka przydatnych pomysłów.

Aplikacje edukacyjne

Zarówno w sklepie Google Play jak i Apple App Store na urządzeniach z systemem iOS znajduje się ogromna liczba aplikacji edukacyjnych. Te mogą służyć zarówno jako swoista powtórka materiału ze szkoły. Z pomocą dedykowanych aplikacji dzieci mogą poszerzać swoje horyzonty czy uczyć się zupełnie nowych rzeczy.

telefon dla dziecka

Nic nie stoi na przeszkodzie, by mogły ćwiczyć swoje umiejętności z języków obcych czy rozwijać znajomość lektur, ale także poszerzać wiedzę o świecie poprzez dostęp do wykładów uznanych specjalistów i inspirujących ludzi.

To warto sprawdzić

  • Duolingo – tego programu nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. To jedna z najpopularniejszych aplikacji do nauki języków obcych. Jej sposób działania znacząco różni się od klasycznego nauczania języków. Oferuje kilka różnych technik wzbogacania słownictwa i wymowy w ponad 30 językach.
  • Polska ortografia – zastosowanie tej aplikacji jest widoczne w nazwie na pierwszy rzut oka. Wykorzystuje ona grywalizację, by zmotywować dziecko do powtarzania w praktyce poprawnej pisowni tych łatwiejszych i bardziej podchwytliwych wyrazów. W sklepie Google dostępne są także wersje dla innych języków.
  • Lekturowo – nie łatwo jest radzić sobie z ogromnym natłokiem lektur szkolnych. W tej aplikacji znalazły się najważniejsze informacje dotyczące każdej z nich wraz z wytłumaczeniem najważniejszych informacji kluczowych w trakcie testów i sprawdzianów.
  • Photomath – to niezwykle ciekawa aplikacja, która po zeskanowaniu równania podaje jego rozwiązanie wraz z instrukcją krok po kroku. Ta może okazać się przydatna, jeżeli jakieś zadanie sprawia problemy lub w rozwiązaniu wkradł się błąd, którego nie widać na pierwszy rzut oka. W aplikacji znajdziecie także wyjaśnienie całego procesu dojścia do wyniku końcowego.
  • Zdrowe zakupy – z jej pomocą możecie sprawdzić dokładny skład produktów po zeskanowaniu kodu kreskowego. Co więcej każdy ze składników jest oznaczony pod względem jego wpływu na zdrowie. To dobry sposób na rozbudzenie ciekawości dziecka i rozwoju jego świadomości dotyczącej właściwego odżywiania.

Komfortowe użytkowanie aplikacji do nauki, szczególnie przez dzieci wymaga oczywiście odpowiedniego sprzętu. I właśnie w tym miejscu pojawiają się smartfony dla dzieci. Motorola w tym przypadku proponuje model moto e7 plus. Ten telefon ma ekran o przekątnej 6.5-cala i rozdzielczości HD+. Ten konkretny smartfon jest dostępny w niezwykle atrakcyjnej cenie 499 zł. Tym, co jednak warto wziąć mocno pod uwagę to spora bateria mająca pojemność aż 5000 mAh, co przekłada się na działanie nawet przez kilka dni.

Fotografia i wideo

Kolejny sposób, dzięki któremu będziecie mogli wzbudzić w Waszych pociechach jeszcze większą ciekawość jest fotografia. Obecnie smartfony są wyposażone w nieporównywalnie lepsze aparaty, niż jeszcze kilka lat temu. Z ich pomocą można robić prawdziwie fenomenalne zdjęcia i nie potrzeba do tego niczego więcej niż telefon. Nie trzeba długo czekać, by rozbudzić dziecięcą ciekawość i obserwować jej efekty.

telefon dla dziecka

Nim się obejrzysz, Twoje dziecko zacznie robić interesujące zdjęcia i nagrania, a umiejętność budowania w nich historii przyda się nie tylko w szkole, ale i życiu społecznym. Wspomniana wcześniej motorola moto e7 plus ma aparat główny o wysokiej rozdzielczości 48 Mpx, która zapewnia ostre zdjęcia. Jednocześnie dzięki zaawansowanym technologiom ten smartfon dobrze radzi sobie także robią zdjęcia wieczorem czy nawet w nocy. Na początek będzie w zupełności wystarczającym narzędziem dla rozwoju pasji.

Wspólna praca zdalna

Przez ostatni rok wiele zmieniło się zarówno w miejscach pracy, jak i szkołach czy uczelniach. Znacznie popularniejsza stała się praca zdalna czy hybrydowa. Takie same zmiany dosięgły także szkół, które musiały przystosować się do nowych realiów. Jednak posiadanie komputera, przynajmniej jeszcze rok temu nie było dla wielu osób oczywistością. W końcu to właśnie telefon jest pierwszym tech gadżetem, na jaki decyduje się wiele osób.

Te mogą okazać się niezwykle przydatne zarówno w pracy, jak i oczywiście nauce, wokół której się teraz skupiamy. Duży ekran czy dostęp do wszystkich najpotrzebniejszych programów z poziomu smartfona zapewnia ogromną wygodę. Z kolei zamontowane aparaty, zarówno wcześniej wspomniany główny, jak i kamera do selfie umożliwiają szybki kontakt niezależnie od tego gdzie dziecko się znajduje. Spotkanie online to także dobry sposób na wspólną naukę czy spędzanie czasu z rówieśnikami, którego dzieci tak bardzo potrzebują.

Nauka i zabawa

telefon dla dziecka

Niezwykle ciekawym rozwiązaniem są aplikacje czy gry, które łączą świat wirtualny z rzeczywistym. Cały czas zyskujące na popularności AR, czyli rzeczywistość rozszerzona może być doskonałym sposobem na rozwijanie ciekawości i kreatywności u dzieci. Tutaj dodatkowo z pomocą przychodzi gra Scottie Go, która w bardzo prosty sposób uczy podstaw programowania. Dedykowana aplikacja skanuje ułożone na planszy bloki programowania i następnie wizualizuje to na ekranie smartfona czy tabletu.

Smartfon na prezent?

Telefon może okazać się niezwykle przydatnym narzędziem dla dziecka, jednak czy nadaje się on na prezent? Z pewnością dla wielu dorosłych telefon jest podstawowym narzędziem do kontaktu ze światem czy pracy. Jest też bardzo dobrym sposobem na utrzymanie stałego kontaktu z całą rodziną czy znajomymi.

Jeszcze do niedawna panowało powszechne przeświadczenie, że elektronika powinna być nagrodą za osiągnięcia np. w nauce. Jednak trzeba zauważyć, że jest to nieco błędne przeświadczenie, bo właśnie z pomocą smartfona można jeszcze efektywniej się uczyć, zdobyć nowe hobby czy nauczyć się zupełnie nowych rzeczy. Smartfony stały się skarbnicami ogromnej wiedzy i to w gestii rodziców jest nauczyć ich pociechy jak odpowiednio z nich korzystać, zamiast zabraniać i zmuszać do zdobywania wiedzy w stary sposób.

telefon dla dziecka

Dzień dziecka zbliża się wielkimi krokami, więc jeżeli Wasza pociecha jeszcze nie ma smartfona lub wręcz zastanawiacie się nad wyborem pierwszego urządzenia dla nich, to motorola może okazać się świetnym wyborem. Model moto e7 plus dostępny jest w wielu elektromarketach w całej Polsce.

Źródło: informacja prasowa, mat. własne

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!