Virgin Mobile banuje za wysłanie życzeń świątecznych SMS-em

W Virgin Mobile nikt nie jest bezpieczny, a już zwłaszcza fani świąt Bożego Narodzenia. Klienci firmy wysyłający sobie nadmiernie dużo życzeń zostali zablokowani, a ich numery zostały wyrejestrowane.

Awatar Oskar Szczepański

W Virgin Mobile nikt nie jest bezpieczny, a już zwłaszcza fani świąt Bożego Narodzenia. Klienci firmy wysyłający sobie nadmiernie dużo życzeń zostali zablokowani, a ich numery zostały wyrejestrowane.

Virgin Mobile tonie, a obsługa klienta gra marsz żałobny

W okresie świątecznym ciężko było być klientem operatora Virgin Mobile, zwłaszcza jeżeli chcieliście dzielić się świąteczną atmosferą z przyjaciółmi albo rodziną. Operator bardzo poważnie podchodzi do zagrożeń płynących z możliwości wykorzystania SMSów jako narzędzie do spamu. W wyniku tego dziesiątki klientów, którzy spróbowali wysłać życzenia za pomocą wiadomości zbiorowej zostało zablokowanych.

Wściekli klienci zgłaszają sprawę do urzędu, zaś operator prosi o wyrozumiałość, której nie okazały ich zabezpieczenia

Sprawa wydaje się o tyle absurdalna, że zabezpieczenia systemu wydają się nadzwyczaj czułe: limit dwustu bądź stu SMSów wydawałby się odpowiedni. W przypadku Virgin Mobile rzekomo już 30 wiadomości wystarczyło, by numer został wyrejestrowany. Co więcej, żaden z klientów nie miał nawet szansy uchronić się przed tym losem. Oficjalny profil firmy na Facebooku zdradził, że o ile regulamin zabrania wykorzystywania numeru do spamowania, to nie określa ile wiadomości to spam.

Regulamin oczywiście uwzględnia wstrzymanie się od spamu, podobnież jak przestrzega przed używaniem karty do zautomatyzowanego wysyłania wiadomości. Nigdzie jednak nie zastrzega sobie, jaki jest próg po którym wyrejestruje numer

Góra problemów, a rozwiązań brakuje

Rozwiązanie problemu jest też dla operatora wielkim wyzwaniem, a z pewnością generuje więcej kłopotów, niż zbanowanie własnych klientów. Wedle relacji tych, którzy zechcieli podzielić się swoimi zażaleniami na Facebooku, problem pozostał nierozwiązany od kilku dni.

Sprawa wyrejestrowania to ogromny problem zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Klienci od kilku dni nie mogą wykorzystywać swoich telefonów do kontaktu zarówno z rodziną czy pracownikami. To naraża firmy na straty, a tam gdzie pieniądze, znajdzie się też pozew względem operatora. Nawet jeśli problem ostatecznie zostanie rozwiązany, to po co im numer w sieci, która z okazji Wielkanocy może zafundować powtórkę z rozrywki?

Źródło: Facebook

Awatar Oskar Szczepański

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez