Wacom Cintiq 16 – profesjonalny tablet graficzny na start!

Wacom Cintiq 16 – profesjonalny tablet graficzny na start!

Firma Wacom zaprezentowała nowy najbardziej przystępny cenowo tablet graficzny z wyświetlaczem LCD - model Cintiq 16. Najnowsza odsłona cenionej przez entuzjastów i profesjonalistów linii Cintiq przychodzi w zaskakująco przystępnej cenie, wynoszącej 2.599 zł.

Dla porównania do tej pory najtańszy model czyli Cintiq 13HD kosztuje 3.999 zł.

Reklama

Wracając jednak do najnowszego urządzenia, sprawdzi się doskonale dla osób zaczynających swoją przygodę z grafiką komputerową jak i dla tych przesiadających się ze standardowych tabletów graficznych.


Sprawdź cenę Cintiq 16
Kup pilot ExpressKey


Model Cintiq 16 ma na pokładzie ekran o przekątnej 15.6 – cala o rozdzielczości 1920 x 1080. Piórko, które znajduje się w zestawie to Wacom Pro Pen 2, rozpoznaje aż 8.192 poziomy nacisku.  Jednak najważniejsze że nigdy nie trzeba go ładować. Ten model jest zupełnie nową konstrukcją w całej serii, nawet biorąc pod uwagę podobnie nazwanego Cintiq Pro 16 podobieństwa są bardzo znikome.

Jak już wspominałem ten model skierowano dla osób, które chcą przejść ze zwykłych tabletów graficznych do rysowania bezpośrednio na ekranie. Dotychczas jednak przeskok cenowy był na tyle duży, że taka zmiana skutecznie odstraszała entuzjastów i hobbystów. Dla uzmysłowienia sobie dysproporcji, standardowy tablet to wydatek około 400 zł natomiast za tablet z ekranem należało zapłacić dziesięciokrotność tej ceny.

Wacom na przełomie ostatnich kilku lat stworzył całą gamę produktów. Zarówno dla profesjonalistów zajmujących się obróbką grafiki jak i początkujących czy hobbystów dla których jest to po prostu pasja. Tym samym w przystępnych cenach do użytkowników trafiła między innymi seria Bamboo czy Intuos. Cintiq model 16 to kolejny krok w stronę mniej profesjonalnych użytkowników poszukujących w pełni profesjonalnego sprzętu.

Najbardziej zauważalna różnica jaką można znaleźć pomiędzy modelami 16 oraz Pro 16 to ekran. Widać to w jego rozdzielczości oraz odwzorowaniu kolorów. Model Pro wyposażono w ekran o rozdzielczości 4K oraz dwóch wariantach głębi bitowej 24 oraz 32-bit. Natomiast odwzorowanie kolorów jest na poziomie 90% Adobe RGB. Cintiq 16 ma matrycę o rozdzielczości 2K oraz odwzorowaniu kolorów na poziomie 72% NTSC.


Sprawdź cenę Cintiq 16
Kup pilot ExpressKey


W komplecie z tabletem Cintiq 16 przychodzi z specjalnym kablem 3-w-1 z końcówką HDMI, USB oraz gniazdem zasilania. Dzięki temu można go bez problemu podpiąć do każdego komputera. Samo urządzenie nie jest wyposażone w żadne przyciski, natomiast istnieje możliwość dokupienia akcesorium o nazwie ExpressKey. W cenie 469 zł ten swoisty pilot jest wyposażony w aż 17 programowalnych przycisków, które pomogą podczas długotrwałej pracy. W ogólnym rozrachunku przy zakupie tabletu oraz akcesorium, całość wychodzi taniej niż w przypadku zakupu innych z tej serii.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!