Do
góry
foldable-laptop-1000x667

Microsoft przygotowuje się na składane ekrany w laptopach!

Microsoft pracuje w pocie czoła by zaadaptować swój system do współpracy ze składanymi ekranami, które w ostatnim czasie zyskują popularność.

Według źródeł współpracujących blisko z Microsoftem powstała zupełnie nowa strefa inwestycyjna mająca na celu integrację między innymi właśnie składanych ekranów czy (nowość!) dwóch ekranów. Według analityków jest to wielka inwestycja zarówno dla systemu Windows jak i produktów z serii Surface.  

Projekt zakłada przystosowanie samego systemu do współpracy z dzielonym ekranem, ale także przebudowanie ogromnej liczby wbudowanych aplikacji.

Już w tym momencie Microsoft eksperymentuje z wieloma rozwiązaniami sprzętowymi dla dwóch ekranów, a cały projekt nosi nazwę kodową Andromeda. Jednak poza tym rozwijana jest współpraca z Intel’em ale także innymi wytwórcami sprzętu. Nie dalej niż 5 lat temu byliśmy już świadkami takiej współpracy, producenci stworzyli wiele modeli urządzeń 2-w-1 lub też tak zwanych laptopów hybrydowych. Właśnie z myślą o takich konstrukcjach powstał Windows 8, później 8.1.


Sprawdź ceny ASUS ROG
Ceny laptopów MSI


Większość prac związana z obsługą składanych ekranów wiąże się z Microsoft C-Shell oraz jądrem systemu Windows 10. Już w zeszłym tygodniu pierwsi zaawansowani użytkownicy zdołali wypatrzeć przesłanki, że Windows 10 zmierza na składane wyświetlacze.

Microsoft prawdopodobnie czeka niemała rywalizacja o klientów. Już między innymi Google potwierdził w ubiegłym roku natywne wsparcie dla składanych wyświetlaczy. Dodatkowo to właśnie Google posiada ogromną przewagę w postaci rynku mobilnego. Smartfony ze składanym ekranem zaczęły się pojawiać już w zeszłym roku, a według analityków w 2019 zobaczymy ich jeszcze więcej.

Źródła:

  1. The Verge
Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!