YouTube Music

Zanuć melodię, a YouTube Music wskaże Ci tytuł piosenki!

Aplikacja mobilna YouTube Music wspiera użytkowników w wyszukiwaniu ulubionych piosenek, nawet w momencie, gdy nie znamy tytułu czy nawet tekstu. Wystarczy uruchomić wyszukiwanie, kliknąć odpowiednią ikonkę i… voilà!

Awatar Kamil Malczyk

Shazam jest dobrą aplikacją do np. wyszukiwania piosenek grających w radiu, ale kompletnie nie radzi sobie w sytuacji, gdy próbujemy zanucić jej melodię.

YouTube Music wypada w tym zakresie zdecydowanie lepiej! Nie musimy znać tytułu ani nawet tekstu wybranej. Wystarczy, że mniej więcej kojarzymy melodię i zanucimy ją w aplikacji, aby chwilę później cieszyć się z rozwiązanej zagadki!

Shazam radzi sobie z piosenkami

Shazam to jedna z najpopularniejszych (jak nie najpopularniejsza) aplikacji na całym świecie, wykorzystywana do wyszukiwania utworu na podstawie aktualnie grającej piosenki. Jakiś utwór szczególnie wpadł Wam w ucho, ale nie wiecie, czyjego jest autorstwa ani jaki nosi tytuł? Uruchom Shazama i trzymaj kciuki za rezultat!

Shazam, a YouTube Music
źródło: Medium

Funkcja ta świetnie sprawdzi się np. podczas słuchania radia, gdzie często po raz pierwszy słyszymy jakąś nową piosenkę, a niekoniecznie skupiliśmy się na tym, jaki nosi tytuł. Równie dobrze możemy wykorzystać Shazama do wyszukania piosenki grającej w klubie na imprezie, czy na transmisji na żywo w internecie.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Najlepsze aplikacje do rozpoznawania muzyki. Poradnik 2024

Jak często zdarza Wam się usłyszeć lub skojarzyć jakąś piosenkę, której nie jesteście w stanie dopasować do żadnego tytułu? Oto najlepsze aplikacje do rozpoznawania muzyki w 2024 roku, dzięki którym już nigdy nie będziecie mieli takiego problemu!

Czytaj artykuł

YouTube Music: zanuć melodię i poczekaj

O ile chcemy wyszukać utwór, który aktualnie gra w radiu, na imprezie, czy w jakimkolwiek innym miejscu, to Shazam najprawdopodobniej poradzi sobie z wyszukiwaniem danej piosenki bez najmniejszego problemu. Co jednak zrobić, gdy jakaś melodia tkwi nam w głowie, ale nie znamy ani jej tekstu, ani tytułu?

YouTube Music hum to search
źródło: The Verge

Z pomocą przychodzi YouTube Music, które – podobnie jak Shazam – świetnie poradzi sobie z wyszukaniem aktualnie grającej piosenki, ale nie to jest jej największym tytułem. Dzięki nowej funkcji możemy wyszukać utwór, znając jedynie jego… melodię! Wystarczy, że zanucimy fragment piosenki, a aplikacja zrobi wszystko za nas.

Jak skorzystać z tej funkcji? Po zainstalowaniu aplikacji mobilnej YouTube Music musimy zalogować się na swoje konto, kliknąć lupę wyszukiwania w prawym górnym rogu i wybrać ikonę obok mikrofonu (jeśli jej nie widzicie, to zaktualizujcie aplikację, a jeśli to nic nie da, poczekajcie na dostęp do tej funkcji).

Cały proces jest banalnie prosty, więc jeśli doszliście już do uruchomienia tej funkcji, pozostaje dać z siebie wszystko, aby jak najlepiej odwzorować melodię, która siedzi Wam w głowie. W zdecydowanej większości przypadków już po pierwszej, kilkunastosekundowej próbie, YouTube Music wskaże interesującą Was piosenkę.

Dajcie znać, czy korzystaliście już tej funkcji, a jeśli tak, to czy przyniosła Wam oczekiwane rezultaty! Zamierzacie wykorzystywać ją w przyszłości?

ŹRÓDŁO: The Verge, zdjęcie główne – Pexels @Sanket Mishra

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.