Samsung Cling Band

Już nie tylko Motorola pracuje nad zginanym smartfonem. Oto prototyp Samsung Cling Band

Kolejni producenci puszczają wodze fantazji – tym razem padło na południowokoreańskiego giganta i projekt Samsung Cling Band. Podobnie jak w przypadku Motoroli, ma to być zginane urządzenie, który będziemy mogli nosić jak bransoletkę!

Awatar Kamil Malczyk

W październiku 2023 roku, w ramach eventu Lenovo Tech World `23, Motorola zaprezentowała koncept zginanego smartfona-bransoletki.

Choć brzmi i wygląda to dość… nietypowo, okazuje się, że Samsung również pracował nad tego typu projektem. Na konferencji MWC Barcelona 2024 przedstawiciele firmy zaprezentowano koncept produktu Samsung Cling Band!

Składany smartfon Motoroli

Podczas ubiegłorocznej, październikowej edycji wydarzenia Lenovo Tech World `23, przedstawiciele Motoroli szerokie grono widzów i internautów. Wszystko za sprawą prezentacji nowego koncepcyjnego urządzenia, czyli smartfona ze zginanym ekranem który możemy nosić na nadgarstku niczym zwykłą bransoletkę!

Samsung Cling Band vs Motorola
źródło: Christopher Dilts / Motorola

Dowiedzieliśmy się wtedy, że w urządzeniu znalazł się elastyczny, 6,9-calowy ekran pOLED FHD+, który – po ustawieniu urządzenia w pozycji pionowej – zmniejsza się do ekranu o przekątnej 4,6 cala. Warto wspomnieć, że urządzenie to miałoby w ogóle nie odstawać od standardowych smartfonów pod względem funkcjonalności.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Składaki to za mało? Motorola zaprezentowała urządzenie ze… ZGINANYM wyświetlaczem

Motorola znowu pokazuje, że nie zamierza czekać na pomysły konkurencji. W trakcie wydarzenia Lenovo Tech World ’23, przedstawiciele marki zaprezentowali koncepcyjne urządzenie, na które można zareagować tylko w jeden sposób – po prostu wow!

Czytaj artykuł

MWC 2024 – oto Samsung Cling Band!

W trakcie trwających od poniedziałku targów MWC Barcelona 2024 przedstawiciele różnych marek przedstawili wiele ciekawych konceptów i oficjalnych produktów. Do tej pierwszej grupy zdecydowanie należy Samsung Cling Band, czyli połączenie smartfona, smartwatcha i opaski fitness w… jedno urządzenie!

Osoby, które miały okazję zobaczyć koncept tego produktu na żywo, zgodnie twierdzą, iż obecnie Samsung Cling Band jest zdecydowanie mniej dopracowany, niż wspomniany wcześniej zginany smartfon Motoroli. W związku z tym, warto śledzić poczynania Samsunga i oczekiwać kolejnych aktualizacji w tej sprawie!

Nowe technologie od Samsunga

Z tej okazji Samsung zaprezentował także technologię Flex Magic Pixel, która dostosowuje kąt widzenia ekranu w celu zapewnianie prywatności. Zawartość ekranu jest więc widoczna tylko wtedy, gdy patrzymy na niego twarzą w twarz, dzięki czemu osoby siedzące obok nas nie są w stanie niczego podejrzeć.

Samsung - małe ekran LED w słuchawkach
źródło: Andrew Lanxon / CNET

Zespół południowokoreańskiego producenta pracował także nad implementowaniem małych ekranów OLED w słuchawkach nausznych i kluczykach samochodowych. Za ich sprawą mogliśmy podejrzeć aktualny stan naładowania baterii, sprawdzić nazwę odtwarzanej piosenki, czy otrzymać informację o stanie zamknięcia drzwi.

Jak myślicie, czy zwijane urządzenia takie jak projekt Motoroli czy właśnie Samsung Cling Band mają szansę na osiągnięcie ogromnego sukcesu?

ŻRÓDŁO: CNET

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.