Alior Bank

UWAGA! Alior Bank nadal zmaga się z awarią, a oszuści próbują to wykorzystać

W poniedziałek 3 czerwca około 11:00 pojawiły się informacje o awarii bankowości internetowej jednego z polskich banków. Alior Bank, bo o nim właśnie mowa, jest przywracany do „żywych”, ale do gry wkroczyli również… oszuści!

Awatar Kamil Malczyk

Pierwszy tydzień czerwca nie rozpoczął się najlepiej dla Alior Banku i jego klientów, a to za sprawą poważnej awarii, o której wiadomo od około 11:00.

Z godziny na godzinę do użytku przywracane są kolejne funkcje, ale nadal nie działa aplikacja mobilna. W międzyczasie do roboty wzięli się oszuści, którzy wysyłają fałszywe maile do klientów banku, aby ukraść ich pieniądze.

Alior Bank – poważna awaria na początek tygodnia

W poniedziałek 3 czerwca, już w okolicach godziny 11:00, internet obiegły zgłoszenia od zaniepokojonych klientów, którzy informowali o problemach z dostępnością do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej Alior Bank. Niedługo później o awarii poinformowano na oficjalnych profilach banku w mediach społecznościowych.

Alior Bank - awaria bankowości internetowej
źródło: Facebook

Wraz z upływem kolejnych godzin, przedstawiciele banku informowali o postępach w likwidowaniu zaistniałej awarii. Tak oto około godziny 19:00 priorytetem było „poprawienie wydajności systemu bankowości elektronicznej”, a o 22:00 wydano instrukcję dotyczącą realizowania transakcji przez Alior Online.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Spokojnie, to nie tylko u Was – Facebook padł ofiarą awarii! Messenger i Instagram zresztą też

Nadszedł koniec świata? Nie, to tylko globalna awaria popularnych serwisów, takich jak Facebook, Messenger, czy Instagram. Użytkownicy zgłaszają problemy z dostępnością, ale na tę chwilę pozostaje nam czekać.

Czytaj artykuł

Bank naprawia awarię, ale oszuści nie śpią

Ostatnia aktualizacja oficjalnego komunikatu pojawiła się w okolicach 22:00. Oprócz instrukcji, w jaki sposób można realizować transakcje za pomocą Alior Online, znalazła się tam również informacja o tym, iż zespół techniczny Alior Bank nadal pracuje nad przywróceniem aplikacji mobilnej do działania.

Każda tego typu sytuacja to okazja dla oszustów, którzy „nie śpią” i nigdy nie odmówią możliwości nieuczciwego zarobku. Do wielu internautów (nie tylko do klientów Alior Banku) trafiły e-maile od oszustów, którzy informowali o zmianie systemu i przymusie ponownego zarejestrowania konta przy użyciu wskazanego linku.

Alior Bank - oszuści próbują wyłudzić dane dostępowe
źródło: Niebezpiecznik

Jak nietrudno się domyślić, losowo rozesłane wiadomości wraz z fałszywym linkiem w środku („login.aliorbark.com”, zamiast „login.aliorbank.com”) mają na celu podjęcie próby pozyskania danych dostępowych klientów banku. Pamiętajcie więc, żeby nie dać złapać się na takie oszustwo – przestrzeżcie również swoich znajomych!

ŹRÓDŁO: Niebezpiecznik.pl

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.