X (ex-Twitter) oficjalnie pozwala publikować treści dla dorosłych

Od momentu przejęcia Twittera przez Elona Muska platforma ta zmieniła się nie do poznania. Mimo tego, że już od dłuższego czasu „X” był zalewany treściami dla dorosłych, teraz władze platformy oficjalnie zezwalają na ich publikowanie.

Awatar Kamil Malczyk

Od momentu udostępnienia subskrypcji „X Premium” szerszemu gronu odbiorców, platformę w znacznym stopniu zalały treści dla dorosłych.

Na posty i komentarze przeznaczone dla osób 18+ mogliśmy napotkać wszędzie, a wszystko wskazuje na to, że teraz będzie ich jeszcze więcej. Wszystko dlatego, że władze platformy oficjalnie zezwoliły na ich publikowanie.

X (ex-Twitter), czyli farma treści dla dorosłych

Wraz z rozwojem Internetu różnego rodzaju treści stały się dużo łatwiej dostępne, niż miało to miejsce wcześniej. Najlepszym przykładem tego zjawiska są oczywiście zdjęcia i filmy przeznaczone dla osób pełnoletnich, do których młodsi internauci mogą – bez żadnego wysiłku – uzyskać dostęp w zaledwie kilka minut.

X - moderacja treści 18+

W większości tego typu stron od uzyskania dostępu dzieli nas odpowiedź na pytanie „czy ukończyłeś 18 lat?”, których oczywiście nikt nie weryfikuje. Zdarza się jednak tak, że w niektórych miejscach Internetu szeroko pojęte treści dla dorosłych atakują nas nawet tam, gdzie zdecydowanie nie chcielibyśmy ich widzieć.

Takim miejscem od wielu miesięcy jest np. tytułowa platforma X (ex-Twitter), która od momentu przejęcia przez Elona Muska zmieniła się nie do poznania. Kluczowym w kwestii popularności treści dla dorosłych na platformie stało się udostępnienie dostępu do subskrypcji X Premium szerszemu gronu odbiorców.

Dlaczego jest ich coraz więcej?

Jak wiadomo, po spełnieniu niezbyt wysokich kryteriów, użytkownik – po opłaceniu subskrypcji – może wejść w posiadanie tzw. niebieskiego znaczka. Subskrypcja Premium pozwala zarabiać na publikowanych treściach, bowiem platforma dzieli się z autorami treści częścią przychodów z reklam, które wygenerują ich posty.

Twitter Premium ad revenue
źródło: GIZGUIDE

Z tego powodu tysiącom użytkowników zależy na budowaniu zasięgów jeszcze bardziej, niż wcześniej. W dużym stopniu są to właśnie autorzy treści dla dorosłych, którzy – oprócz na swoich profilach – publikują materiały w komentarzach pod „viralowymi postami”, aby odebrać swój „kawałek tortu”.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jak usunąć konto na platformie X (ex-Twitter)? Poradnik

Zarządzanie swoim bezpieczeństwem – w tym profilami w mediach społecznościowych – jest dla nas wszystkich bardzo kluczowe. Co więc musimy zrobić, jeśli będziemy chcieli usunąć swoje konto na platformie X (ex-Twitter)?

Czytaj artykuł

OFICJALNIE: X pozwala publikować treści 18+

Do tej pory podejście władz platformy w sprawie moderacji tego typu materiałów nie było jednoznaczne. Z jednej strony nigdy oficjalnie nie zakazywali ich publikowania, ale z drugiej podejmowali pewne kroki mające na celu „ochronę” użytkowników, którzy nie chcieli ich oglądać (np. nakładanie cenzury, możliwość włączenia filtrów 18+).

Wprowadziliśmy zasady dotyczące treści dla dorosłych i treści zawierających przemoc, aby zapewnić większą przejrzystość naszych zasad i przejrzystość egzekwowania tych obszarów. Te zasady zastępują nasze poprzednie zasady dotyczące wrażliwych mediów i przemocy, ale to, czego egzekwujemy, nie uległo zmianie.

Treści dla dorosłych obejmują nasze podejście do udostępniania treści seksualnych i nagości dorosłych za obopólną zgodą. Treści zawierające przemoc obejmują mowę przedstawiającą przemoc i media zawierające przemoc, co pozwala na bardziej całościowe podejście do zwalczania przemocy we wszelkich jej postaciach.

Zaktualizowanie wytycznych ma umożliwić użytkownikom „udostępnianie wyprodukowanej i rozpowszechnianej za obopólną zgodą nagości dla dorosłych lub zachowań seksualnych”. Tego typu treści muszą być odpowiednio oznaczone, a także nie mogą znajdować się na zdjęciu profilowym i banerze profilu.

Czy według Was użytkownicy powinni mieć pełne prawo do publikowania takich treści na platformie Elona Muska? Jak oceniacie decyzje władz?

ŹRÓDŁO: The Verge, zdjęcie główne – Global News

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.