Ikea Roblox

IKEA otwiera sklep w Robloxie i poszukuje pracowników! Czekają wynagrodzenia

IKEA, jako najprawdopodobniej pierwsza firma na świecie, otwiera swój sklep w Robloxie, w którym 10 zatrudnionych osób będzie zarabiało, jak pracownik sklepu w Londynie. Kto i w jaki sposób może wziąć udział w rekrutacji?

Awatar Kamil Malczyk

Szwedzki gigant IKEA ogłosił, że firma poszukuje zdalnych pracowników do swojego pierwszego sklepu w… grze Roblox, którego otwarcie już 24 czerwca!

Cała akcja jest powiązana z premierą trybu The CoWorker Game we wspomnianym Robloxie, gdzie gracze z całego świata będą mogli „pracować, odkrywać i eksplorować” wirtualny świat IKEA.

IKEA otwiera swój pierwszy sklep w Robloxie

Za niespełna trzy tygodnie, bo już 24 czerwca, szwedzki gigant IKEA otwiera swój pierwszy sklep w wirtualnym świecie gry o nazwie Roblox. Tryb o nazwie „The Co-Worker Game” ma pozwolić graczom doświadczyć pracy w jednym ze sklepów IKEA, a to wszystko sprzed ekranów swoich laptopów i komputerów.

IKEA Roblox

Jak czytamy w oświadczeniu prasowym, „wirtualny sklep jest nie tylko pierwszym krokiem marki w kierunku gier głównego nurtu, ale także szansą na zanurzenie się w świecie pracy IKEA”. Jeśli więc kiedykolwiek myśleliście o pracy w IKEI, już niedługo będziecie mogli dołączyć do gry i sprawdzić, czy rzeczywiście się tam nadajecie!

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Chcesz pograć w gry na komórce? Odpal YouTube’a

Filmy to zdecydowanie czasoumilacze i jego pochłaniacze, ale nie samym oglądaniem treści się żyje. Czasem miło jest zrobić sobie przerwę i pograć w coś prostego. Okazuje się, że nie będziesz musiał daleko szukać – YouTube zaoferuje Ci proste tytuły.

Czytaj artykuł

Płatne stanowiska pracy w wirtualnym sklepie?

Co ciekawe, od poniedziałku 3 czerwca do niedzieli 16 czerwca otwarta jest rekrutacja na 10 płatnych stanowisk pracy w wirtualnym świecie Roblox. Na samym początku warto jednak wspomnieć, że brać udział w naborze mogą jedynie gracze, którzy ukończyli 18 lat i przebywają w Wielkiej Brytanii lub Irlandii.

IKEA Roblox

Spośród nadesłanych zgłoszeń, przedstawiciele firmy wybiorą kandydatów, którzy między czwartkiem 14 czerwca a wtorkiem 18 czerwca zostaną zaproszeni na zdalną rozmowę kwalifikacyjną. Każdy zatrudniony gracz otrzyma 13,15 GBP (ok. 66 zł) za godzinę, czyli stawkę godzinową dla pracowników firmy w Londynie.

Cieszymy się, że jesteśmy pierwszą marką, która uruchomiła płatną pracę w Roblox, aby pokazać, jak inaczej podchodzimy do kariery, ożywiając naszą wyjątkową filozofię kariery. W IKEA nie ma ustalonej ścieżki rozwoju kariery.

Nasi współpracownicy mogą zmieniać role, działy i rozwijać się w dowolnym kierunku, zarówno w grze, jak i w prawdziwym świecie. Istnieje wiele sposobów na naukę i rozwój w IKEA, i o to właśnie chodzi w IKEA na Roblox.

— Darren Taylor, Country People and Culture Manager

Oprócz osób, które dostaną się na stanowiska płatnych współpracowników, wszyscy gracze będą mogli eksplorować świat szwedzkiego giganta. Chcecie odwiedzić targ spożywczy, wypróbować dań z tamtejszego bistro, a może Waszym marzeniem jest udekorowanie kilku pomieszczeń? Ogranicza Was tylko wyobraźnia!

Jak oceniacie pomysł szwedzkiej firmy na dotarcie do grona graczy? Czy wzięlibyście udział w rekrutacji, jeśli mielibyście taką możliwość?

ŹRÓDŁO: informacja prasowa

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez