Beats Studio Buds Plus – Apple chyba kopiuje od Nothing

Zazwyczaj to giganci jak Apple czy Samsung ustalają najnowsze trendy w technologii. Niemniej tym razem to firma z Cupertino postanowiła podpatrzeć pomysł na przeźroczyste etui z widocznymi elementami w środku od Nothing.

Apple postanowiło „mocno zainspirować się” przeźroczystym etui Nothing’a przy tworzeniu swoich nowych słuchawek Beats Studio Buds Plus.

Amazon zaliczył wpadkę i przedwcześnie opublikował szczegółowe informacje dotyczące nadchodzących pchełek od Apple.

Maja być dostępne w sprzedaży od 18 maja tego roku za 169,95 USD.

Nothing stał się rozpoznawalną marką wśród technologii nie tylko ze względu na swoje podejście do tworzenia produktów czerpiąc inspiracje zainteresowanych ludzi. Każdy już chyba ma w głowie obraz smartfona lub słuchawek, gdy usłyszy nazwę firmy. Przezroczyste plecki telefonu i etui do słuchawek, wraz z samymi pchełkami stały się indywidualnym znakiem firmy.

Jest powiedzenie, “kopiuj mistrzów, dopóki sam nie zostaniesz mistrzem”. Możliwe, że nie do końca o to chodziło Apple, ale na pewno firma chciała spróbować swoich sił i mocno zainspirowała się pomysłem na etui przez które widać wnętrze.

źródło grafiki The Verge, Amazon

Niestety to nic nowego, że firmy kopiują pomysły od siebie na własny użytek. Nie raz wychodzi to raz lepiej, a raz gorzej i potem dochodzi do pozwów o plagiat, ale tego fenomenu raczej nic nie zatrzyma.

W całej tej sytuacji najzabawniejsze jest to, że Apple nawet nie pokazało jeszcze Beats Studio Buds Plus światu. Tak nazywają się słuchawki z przeźroczystym etui od firmy z nadgryzionym jabłkiem.

To Amazon zaliczył wpadkę, publikując we wtorek listę detaliczną tego produktu zawierająca szczegóły specyfikacji. Można było dowiedzieć się o powiększonym mikrofonie, ulepszonym trybie transparentnym, wzmocnionym do 1,6x ANC czy ogólnej lepszej wentylacji słuchawek. Rzekomo miały mieć w zestawie 4 rozmiary nakładek, a ich czas pracy wynosi do 36h. Dostępne miały być dodatkowo kolory Black i Ivory.

Amazon podał do informacji, że słuchawki będą w sprzedaży od 18 maja w cenie 169,95 USD, czyli około 707 PLN. Jest to wzrost o 20 USD (około 83 PLN) względem zwykłych Studio Buds z 2021 roku, do których są podobne konstrukcją.

Co ciekawe Beats Studio Buds Plus nie będą mieć wbudowanego chipu od Apple, ale nadal mają oferować niektóre funkcje jak parowanie za jednym dotknięciem, dostęp do Find My czy wywoływanie Siri głosem. Dodatkowo mają obsługiwać dźwięk przestrzenny i być kompatybilne z iOS-em, jak i Androidem.

Nie jest pewne czy pomysł na przeźroczyste etui zachęci do ich zakupu, w końcu AirPods Pro 2. generacji mają świetne odwzorowanie dźwięków, dobrze tłumiące ANC i lepszy adaptacyjny tryb transparent.

Na ten moment Amazon usnął listę, jednak mleko zostało rozlane i nie da się cofnąć czasu. Czy wiedząc trochę więcej o tych słuchawkach czekacie aż będą w sprzedaży? A może mimo wszystko wybierzecie AirPods Pro 2. generacji lub pchełki od Nothing?

Źródło: The Verge, MacRumors
Źródło miniaturki: Vecteezy

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!