Do
góry

BenQ X1300i – projektor nie tylko dla graczy

Firma BenQ znana jest między innymi z produkcji projektorów, jednak modele takie jak X1300i tworzone są z myślą o graczach, nawet tych wymagających.

Projektory tej firmy mieliśmy okazję sprawdzać już nie raz, i to nie tylko na naszej stronie. Świetny projektor dla graczy, jakim był model TH585 doczekał się naprawdę godnego następcy. Firma BenQ wprowadziła właśnie, pierwszy na świecie projektor z czterodiodowym (RGBB) źródłem światła. To ma jasność aż 3000 lumenów ANSI i powstała z myślą o graczach i miłośnikach domowej rozrywki na wielkim ekranie.

Model BenQ X1300i 4LED HDR ma do zaoferowania znacznie więcej niż klasyczne projektory. Największymi wyróżnikami jest między innymi wbudowany system Android TV, automatyczna korekcja czy tryb GameMaestro.

BenQ X1300i

BenQ X1300i

Projektor ma tak zwaną rozdzielczość natywną na poziomie FullHD (1920 x 1080 px). Niemniej jednak bezproblemowo radzi sobie z wyświetlaniem obrazu w rozdzielczościach od 480i(p) aż do 2160p (4K) wraz z obsługą HDR w standardach HDR10 oraz HLG. W przypadku optyki tego modelu także nie ma, na co narzekać. Obiektyw z 1.2-krotnym zoomem optycznym pozwoli Wam uzyskać obraz wysokiej jakości.

Przekątną możecie regulować w zakresie od 30 do 300 cali. Ta oczywiście łączy się bezpośrednio z odległością projektora od ekranu, maksymalną przekątną uzyskacie w odległości 7.62 m. Co ważne obraz wyświetlany przez projektor w 98% pokrywa filmową paletkę kolorów Rec. 709. Ponadto projektor wspiera automatyczną korekcję trapezową w pionie oraz ręcznie w poziomie ±30°. Dzięki temu bez problemu zainstalujecie projektor i dopasujecie wyświetlany obraz bez konieczności przestawiania samego urządzenia.

BenQ 4LED

BenQ X1300i

Technologia 4LED wykorzystuje poczwórne źródło światła generowane przez 4 diody (RGBB). Dodanie drugiej niebieskiej diody (B) umożliwiło znaczące zwiększenie jasności generowanego obrazu. Co istotne udało się to bez zauważalnego zwiększenia ilości wydzielanego ciepła. A ta jak wiadomo bezpośrednio przekłada się na żywotność projektora.

Wraz ze zużywaniem się projektora, co jest procesem nieuniknionym, w przypadku klasycznych rozwiązań może pojawić się charakterystyczna zielono-niebieska tonacja obrazu. Dzięki zastosowaniu w projektorze BenQ X1300i automatycznej korekcji kolorów takie zjawisko nie występuje. Co więcej projektor zapewnia obraz doskonałej jakości z perfekcyjnymi kolorami przez cały okres eksploatacji. Sam producent chwali się, że lampa, jaka znalazła się na wyposażeniu tego projektora może działać nawet przez 30 000 godzin. Więcej o technologii 4LED znajdziecie tutaj.

BenQ GameMaestro

GameMaestro

Projektor X1300i może się jednak pochwalić znacznie większą ilością dodatkowych technologii. Jedną z nich jest GameMaestro, które zostało opatentowane przez firmę BenQ. Jej zadaniem jest optymalizacja ustawień zarówno dźwięku jak i obrazu by zapewnić Wam maksimum wrażeń w strzech głównych kategoriach. GameMaestro zostało przygotowane specjalnie dla trzech najpopularniejszych rodzajów gier: RPG, FPS oraz SPG (Sports Games).

W tytułach RPG przekłada się to na wierne odwzorowanie bogactwa kolorów, ale i przestrzeni dźwiękowej. Dzięki temu atmosfera świata przedstawionego wywrze na Was jeszcze większe wrażenie i zapewni możliwość głębszego zanurzenia się w świecie wykreowanym przez twórców. Z kolei w przypadku gier FPS najistotniejsza jest precyzja.

BenQ X1300i

Zarówno w przypadku dźwięku jak i ostrego jak brzytwa obrazu. W tego typu grach każda milisekunda ma ogromne znaczenie. Ostatni rodzaj gier, czyli SPG – tutaj znaczenie ma realistyczne odwzorowanie kolorów oraz oddanie atmosfery wypełnionego kibicami stadionu.

Zaledwie 8.3 ms opóźnienia

Projektor X1300i oferuje jeden z najniższych inputlagów na rynku. Opóźnienie na poziomie zaledwie 8.3 ms gwarantuje rozgrywkę na najwyższym poziomie nawet w przypadku rozgrywek e-sportowych. W połączeniu z odświeżaniem 120 Hz stwarza wręcz idealne warunki do grania zarówno w produkcje konsolowe jak i PC-towe.

Specjalne tryby pracy

BenQ X1300i

BenQ zdefiniował kilka trybów pracy w taki sposób by dostarczyć Wam najlepsze wrażenia z użytkowania. Ponadto dzięki nim, zaledwie jednym kliknięciem możecie zmienić parametry wyświetlanego obrazu i dostosować dźwięk do jednej z kilku scen. W Wasze ręce oddano takie ustawienia jak: Gra, Sport, Kino, Salon oraz Jasny.

Tryb Gry jak sama nazwa wskazuje optymalizuje wyświetlany obraz i dźwięk by dostarczyć maksimum emocji. Z kolei w przypadku opcji Kino nacisk kładziony jest na jakość wyświetlanego obrazu, tryb HDR oraz doskonały dźwięk. Intrygujący jest także tryb Jasny, ta opcja spodoba się szczególnie osobom, które nie mogą sobie pozwolić na specjalnie zaciemniony pokój, ale wciąż chciałby korzystać z tego, co oferuje projektor.

Głośniki treVolo

BenQ X1300i

Jednym z największych wyróżników projektora zaraz obok oferowanego obrazu jest dźwięk. System Bongiovi DPS (Digital Power Station) wykorzystuje opatentowany algorytm ze 120 punktami kalibracji do optymalizacji sygnału audio w czasie rzeczywistym. Z kolei dzięki zastosowaniu funkcji Dynamic Stereo Enhancement możliwe jest generowanie reaktywnego dźwięku przestrzennego.

Co ciekawe ten automatycznie dostoswany jest do przestrzeni, w jakiej znalazł się projektor. Dzięki temu dźwięk, jaki dociera do Waszych uszu zawsze powinien brzmieć doskonale. To w połączeniu z dwoma głośnikami marki treVolo o mocy 5W oraz komorą rezonansową zapewnia zupełnie nową jakość.

Cena i dostępność

Najnowszy projektor od BenQ, model X1300i jest już dostępny w polskiej dystrybucji. Z kolei jego sugerowana cena została ustalona na 5859 zł. Możecie zakupić go między innymi w takich sklepach jak X-Kom czy Media Expert.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!