Optoma HD27e | 5 kreatywnych sposobów jak wykorzystać projektor

Sposobów na kino w domu jest kilka, ale zdecydowanie najbardziej efektownym z nich jest własny projektor. Jednak jeszcze zanim podejmiecie decyzje o zakupie może pojawić się pytanie jak go kreatywnie wykorzystać by większość czasu nie stał na półce w salonie zbierając kurz.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Sposobów na kino w domu jest kilka, ale zdecydowanie najbardziej efektownym z nich jest własny projektor. Jednak jeszcze zanim podejmiecie decyzje o zakupie może pojawić się pytanie jak go kreatywnie wykorzystać by większość czasu nie stał na półce w salonie zbierając kurz.

Całość omówimy na przykładzie modelu Optoma HD27e, który oferuje rozdzielczość FullHD i częstotliwość odświeżania do nawet 120Hz. Lampa zastosowana w tym modelu ma jasność maksymalną na poziomie 3400 lumenów, co gwarantuje nam osiągnięcie ekranu o rozmiarze nawet 301 cali.

Domowe kino w kilka minut

Projektor to najprostszy sposób na zrobienie kina z domowego salonu. Jeżeli macie do dyspozycji białą ścianę, którą można wykorzystać jak ekran to do pełnego zestawu brakuje jedynie głośników i projektora. takie rozwiązanie jest bardzo wygodne dla wszystkich, którzy często zmieniają aranżację swojego wnętrza jak i uważają, że telewizor będący czarną plamą na ścianie jest po prostu nieestetyczny. Sam projektor może być zamontowany na suficie w drugim końcu pokoju lub stać na szafce za kanapą. Dokładnie tak jak na filmiku poniżej.

Projektor Optoma HD27E w niskiej cenie

Jak sami mogliście się przekonać wystarczy naprawdę niewiele by cieszyć się kinem z prawdziwego zdarzenia w domowym zaciszu. Całością można sterować z poziomu dedykowanego pilota, a jeżeli zdecydujecie na urządzenia typu Chromecast, to po pierwszym ustawieniu projektora wszystko będzie odbywać się z poziomu waszego smartfona.

Mały wielki ekran kiedy tylko go potrzebujemy

Projektory mają jedną ogromną zaletę nad telewizorami, o której nie można zapomnieć. Projektory nie ograniczają nas tak bardzo jeżeli chodzi o wielkość ekranu, w ciągu zaledwie kilku sekund możemy przejść od rozmiaru niewielkiego telewizora do prawdziwego kina plenerowego wyświetlanego na przykład na ścianie budynku, lub sporych rozmiarów prześcieradle. Według specyfikacji projektor oferuje bardzo szeroki zakres rozdzielczości wyświetlanego obrazu, bo od 28 do 301 cali.

Aby manipulować wielkością wyświetlanego obrazu wystarczy, że oddalimy się lub zbliżymy z projektorem do powierzchni, na której będziemy taki obraz wyświetlać. Oczywiście trzeba pamiętać, że jest pewna minimalna jak i maksymalna odległość po której projektor traci na jakości wyświetlanego obrazu. Ten model podobnie jak bardzo szeroki zakres rozdzielczości oferuje także wiele opcji ustawienia. Może znaleźć się znaleźć w odległości zaledwie 70 cm od ekranu jak i blisko 8 metrów dając największy możliwy obraz.

Kino plenerowe

Filmy najlepiej ogląda się ze znajomymi, ten fakt jest znany chyba wszystkim i ciężko odnaleźć kogoś kto by się z tym nie zgadzał. Organizacja kina plenerowego szczególnie latem to doskonały pomysł na miłe spędzenie wieczoru w gronie przyjaciół. Organizacja podobnego spotkania jednak przy telewizorze nie ma w sobie tej samej magii spotkań co przy wykorzystaniu właśnie projektora.

Projektor Optoma HD27E w niskiej cenie

Tu podobnie jak w domu można wykorzystać ścianę do wyświetlania obrazu. Można także skorzystać z prześcieradła lub dedykowanego ekranu do rzutnika. ten ostatni jest szczególnie rekomendowany jeżeli nie będziemy wyświetlać w absolutnej ciemności. Pokryty jest bowiem specjalną farbą, która znacząco zwiększa jasność wyświetlanego obrazu przez co znacznie lepiej ogląda się filmy i seriale.

Rodzinne oglądanie zdjęć

Nie trudno wyobrazić sobie taką sytuację, wróciliście właśnie z wakacyjnego wyjazdu na Sycylię, albo tak jak Alo z Chin i chcecie podzielić się swoimi wrażeniami z rodziną. Ale przecież nie będziecie im pokazywać wszystkich zdjęć na smartfonie. Zawsze pozostaje opcja przerzucenia ich na laptopa, jednak najlepszą opcją będzie skorzystanie z możliwości jakie daje Google, czyli ChromeCast lub jak jest to w przypadku projektora Optoma – HDCast.

Wystarczy, że połączycie waszego smartfona z adapterem, a rzutnik wyświetli obraz z waszego smartfona w kilka chwil. Dalej sprawa jest już prosta, rozsiądźcie się wygodnie ze znajomymi lub rodziną i oglądajcie razem fotki i filmy z wyjazdu.

Kino samochodowe

Na koniec zostawiliśmy prawdopodobnie jedno z najciekawszych zastosowań dla rzutnika Optoma. Wyobraźcie sobie taką sytuację: “Jedziecie z dziewczyną kabrioletem w piękną gwieździstą noc i zatrzymujecie się nad brzegiem jeziora. W tym momencie on otwiera dach kabrioletu i pyta – A może masz ochotę na film?”

Pomyślcie w jakie osłupienie wprawicie swoją wybrankę kiedy wyciągniecie z bagażnika projektor, a przed maską samochodu rozłożycie ekran lub prześcieradło. Całość wymaga oczywiście większych wcześniejszych przygotowań, ponieważ należy jeszcze zasilić projektor, do tego zadania najlepszym wyborem będzie inwerter, który będzie czerpać energię bezpośrednio z akumulatora samochodu.

Projektor Optoma HD27E w niskiej cenie

Jak sami widzicie nawet taki rzutnik, który wydawać by się mogło nadaje się tylko do użytku w domu można z powodzeniem wykorzystać nawet przy organizacji własnego kina samochodowego znanego z najpopularniejszych amerykańskich komedii romantycznych.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez