netflix spatial audio

Dźwięk przestrzenny dla wszystkich na Netflixie!

Od teraz dźwięk przestrzenny jest kolejną funkcją, z której korzystać mogą wszyscy użytkownicy, niezależnie od używanego przez nich urządzenia. Jego obsługa jest na razie udostępniona tylko w ograniczonej liczbie filmów i seriali.

Kilka słów o firmie Sennheiser

Sennheiser electronic to niemiecka firma założona w 1945 roku, zajmująca się tworzeniem mikrofonów, słuchawek, a także innych rodzajów sprzętu audio. Marka ta kojarzona jest z prestiżem i wysoką jakością wykonania, co potwierdzają trzy techniczne nagrody uzyskane w latach 1987-1999.

Mowa o Oscarze od Amerykańskiej Akademii Filmowej (mikrofon MKH 861), nagrodzie Emmy (osiągnięcia w rozwoju bezprzewodowej transmisji dźwięku) i Grammy (mikrofony Georg Neumann). Oprócz urządzeń dla klientów profesjonalnych i biznesowych Sennheiser może pochwalić się wieloma dobrymi produktami dla „standardowych” konsumentów.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Netflix ‐ koniec olbrzyma na glinianych nogach?

Fizyka mówi jasno ‐ im jest się większym, tym głośniej się upada. Aczkolwiek łatwo pomylić upadek z pęknięciem jednej glinianej nogi, szczególnie jeśli obu dźwięków nie było okazji wcześniej usłyszeć. Netflix nie jest odstępstwem od tej reguły. 

Czytaj artykuł

Działanie dźwięku przestrzennego

Jak informuje Netflix na swojej stronie, wprowadzenie obsługi funkcji spatial audio było możliwe dzięki wspomnianej firmie Sennheiser. Warto również wspomnieć, że pierwsze doniesienia na temat wprowadzenia dźwięku przestrzennego na Netflixa pojawiły się już w styczniu ubiegłego roku.

W związku z wprowadzeniem nowej funkcji, Netflix stał się pierwszą platformą, która udostępniła takie rozwiązanie dla tak szerokiego grona odbiorców. Technologia AMBEO 2-Channel Spatial Audio, pozwala wszystkim użytkownikom cieszyć się z dużo lepszej jakości dźwięku, niezależnie od rodzaju używanego urządzenia!

Netflix zaznacza, że cały czas pracują, aby korzystanie z ich platformy w żadnym stopniu nie odbiegało od jakości kinowych seansów. Dźwięk przestrzenny ma w tym pomóc – „przybliżając widzów do opowiadanej historii” – wraz z takimi udogodnieniami jak 4K, HDR, Dolby Atmos czy Netflix Calibrated Mode. Zdecydowanie najgłośniejszym tytułem, który obsługuje nową technologię jest czwarty sezon Stranger Things.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Netflix i inne serwisy to zdzierstwo w biały dzień!

To, że Netflix czy też inne serwisy podnoszą ceny za swoje usługi, wynika  z tego, że rynek rządzi się swoimi prawami. Problem w tym, że płacimy coraz więcej, a w zamian dostajemy coraz mniej bogatą bibliotekę oraz wątpliwej jakości filmy i seriale. Coś tu jest nie tak…

Czytaj artykuł

Wrażeń płynących z korzystania z funkcji AMBEO doznamy także podczas oglądania serii Wiedźmin, filmu „Czerwona Nota” czy „Projekt Adam”. Całą listę produkcji obsługujących dźwięk przestrzenny możemy sprawdzić, poprzez wpisanie frazy „Spatial Audio” w pole wyszukiwania na Netflixie. Dodatkowo warto pamiętać, że dźwięk przestrzenny uruchomi się automatycznie, wraz z włączeniem obsługującej go produkcji.

Ostatnie problemy Netflixa

Jak można było się spodziewać, audio w filmach z udostępnioną obsługą dźwięku przestrzennego brzmi jeszcze lepiej, niż dotychczas. Użytkownicy Netflixa polecają szczególnie serial Stranger Things, bowiem przy jego produkcji zadbano o najwyższe jakościowo efekty dźwiękowe. Wszystko wskazuje więc na to, że Netflix w końcu podjął jakąś odpowiednią decyzję, czego raczej nie można było powiedzieć w ostatnim czasie.

źródło: reddit

Jak informowaliśmy w ostatnich miesiącach, początek roku był dla Netflixa szczególnie trudny, zwłaszcza w kontekście wartości na giełdzie. Użytkownikom nie spodobały się chociażby podwyżki subskrypcji, wprowadzenie planu z reklamami czy polityka w sprawie współdzielenia kont. Nietrudno się domyślić, że pokryte ogromnymi sukcesami debiuty HBO Max i Disney+ w Polsce (i innych krajach) na pewno nie pomogły dotychczasowemu liderowi.

Konkurencja rośnie, a jeśli Netflix chce pozostać na swoim aktualnym miejscu, zdecydowanie musi zachęcać do siebie nowych i aktualnych użytkowników. Wprowadzenie dźwięku przestrzennego jest dobrym krokiem w przód, ale pozostaje pytanie: co dalej? Czy Netflix pozostanie dominatorem rynku platform VOD, czy jednak w najbliższych latach będzie musiał komuś ustąpić?

ŹRÓDŁO: Netflix News

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez