finding jericho

Finding Jericho – pierwszy TikTokowy serial!

„Finding Jericho” to pierwszy TikTokowy serial, który powstał we współpracy firmy Pearpop z twórcą Jericho Mencke. Dostęp do odcinków komediowego serialu uzyskamy po wykupieniu specjalnej subskrypcji.    

„Finding Jericho” – podstawowe informacje

Na ten moment zapowiedziano osiem odcinków komediowego serialu, które będą ukazywały się dwa razy w tygodniu przez cały czerwiec. Długość każdego z materiałów oscyluje w granicach 30 minut, a zapowiedzianą serię będziemy mogli oglądać jedynie za pomocą TikTok Live. Dwie pierwsze odsłony „Finding Jericho” są dostępne dla użytkowników za darmo, aczkolwiek w przypadku chęci dalszego oglądania – trzeba wykupić subskrypcję.

@jercho1

Learning how to laugh with a clown on my show Finding Jericho🔥 next episode on my Tik Tok live Tuesday June 7th 9pm pst w/ @pearpop

♬ original sound – Jericho Mencke

Subskrypcja kosztuje 4,99 dolarów (~22 zł), zaś premiera serialu miała miejsce 2 czerwca na kontach Jericho Mencke i firmy Pearpop. Kolejne odcinki będą publikowane we wtorki i czwartki o godzinie 21:00 PDT (czasu pacyficznego letniego; w Polsce – 6 rano następnego dnia).

O czym TikTokowy serial?

„Finding Jericho” to przede wszystkim seria podcastów czy wywiadów z popularnymi osobami i gwiazdami. Na ten moment zapowiedziano, że należy spodziewać się chociażby Griffina Johnsona, Sloane Veronico czy Wasila Daouda. Twórcy serialu wprost informują, że do stworzenia takiego formatu zainspirowały ich takie produkcje jak „Borat”, „Nathan For You” czy „The Eric Andre Show”.

„Przypadkowy styl Jericho i satyryczne trupy zawsze zaczynają się w jednym miejscu, a kończą tam, gdzie widzowie myśleli, że jest to niewyobrażalne. […] Jego komedia jest zawsze czysta, ale z jedynym w swoim rodzaju ostrym tonem, dla wszystkich grup wiekowych. Pearpop będzie nadal przesuwał granice współpracy twórców, marek i artystów na nowe sposoby. Dzisiejsza wiadomość oznacza nowy, ekscytujący kamień milowy w tej podróży.”

prezes firmy Pearpop, Cole Mason

Pomimo oficjalnego oświadczenia o inspiracji podobnymi produkcjami zapewniają, że „Finding Jericho” będzie jedyne w swoim rodzaju. Specyficzny klimat nowego serialu mamy zawdzięczać wyjątkowej charyzmie prowadzącego Jericho Mencke. Oprócz poruszania „niekonwencjonalnych tematów” w trakcie rozmów, ma on wykonywać różnego rodzaju skecze, aby odcinki nie były jedynie smętnymi wywiadami. Dodatkowo będzie on dokładał wszelkich starań, aby z nowym kontentem dotrzeć do jak największej liczby widzów – ze wszystkich grup wiekowych.

Czy tiktokowa telewizja zda egzamin?

Do lepszego funkcjonowania tiktokowej telewizji twórcy „Finding Jericho” mają wykorzystać funkcję LIVE Events, która pomaga w lepszym planowaniu i informowaniu widzów o nadchodzących transmisjach na żywo. Dzięki temu wszystko jest bardzo czytelne niczym wpis w kalendarzu, a obserwujący otrzymują powiadomienia z przypomnieniem. Oprócz tego bliżej transmisji widzowie mogą zebrać się na czacie i wspólnie oczekiwać na kolejny odcinek, niczym na youtubowej premierze.

Mimo trudnych początków TikTok jest obecnie jedną z najpopularniejszych aplikacji na świecie, szczególnie w kategorii platform umożliwiających publikację swoich materiałów. Tego samego nie możemy powiedzieć jednak o standardowej telewizji, która z roku na rok traci na popularności. Czy w związku z tym ruch TikToka w kierunku stworzenia swojej „telewizji” jest strzałem w dziesiątkę?

Do tej pory większość decyzji podejmowanych przez zarząd platformy raczej przynosiła oczekiwane efekty, więc pewnie i w tym przypadku postawili sobie konkretne oczekiwania. Zapewne już niedługo dowiemy się czy nowy format został przyjęty tak, jak oczekiwali tego jego twórcy. W przypadku sukcesu może już za jakiś czas na platformie ujrzymy kolejny sezon lub doczekamy się premiery kompletnie innego serialu.

ŹRÓDŁO: TechCrunch

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!