Google przenosi kontrolę nad danymi Europejczyków do Irlandii #RODO

Google przenosi kontrolę nad danymi Europejczyków do Irlandii #RODO

Google dziś poinformował o zmianach jakie zajdą już w styczniu 2019 roku. Zmianie ulegną warunki użytkowania usług oraz zasady ochrony prywatności z uwagi na przeniesienie centrum kontroli danych pochodzących z Europy.

Od 22 stycznia 2019 roku dane wszystkich europejczyków przechodzić będą przez Irlandzki serwer Google zamiast serwera znajdującego się w USA. Firma jednoznacznie zaznacza, że migracja nie będzie mieć wpływu na funkcjonowanie serwisów w Europie. Tak samo ma się sytuacja w przypadku użytkowników końcowych, od tego dnia głównym dostawcą na Europejski Obszar Gospodarczy oraz Szwajcarię będzie “Google Ireland Limited” z siedzibą w Dublinie.

Reklama

Obecnie oficjalnym dostawcą wszelkich usług pokroju Drive, Play, Gmail, Maps, YouTube czy Docs mieści się w Stanach Zjednoczonych, natomiast centrala obsługująca Europę w Dublinie. Według posta wystosowanego przez Google to właśnie centrala w Dublinie będzie odpowiedzialna za przetwarzanie wszystkich zapytań wychodzących z Europy. Jest to spowodowane bezpośrednio przez wymagania jakie wprowadziło RODO. By ułatwić przetwarzanie danych użytkowników oraz lepiej chronić dane użytkowników Google zdecydowało się na taki ruch.


Sprawdź ceny laptopów MSI: http://technostrefa.com/laptopy_msi
LG G7 Fit już dostępny! http://technostrefa.com/lg_g7_fit_cz


We’re making the data controller change to facilitate engagement with EU data protection authorities via the GDPR’s ‘One Stop Shop’ mechanism, which was created to ensure consistency of regulatory decisions for companies and EU citizens,” napisała Anne Rooney, menedżer polityki publicznej for Google Ireland. “It’s important to note these changes do not in any way alter how our products work or how we collect or process user data within our services.

Źródła:

  1. VentureBeat
  2. Blog Google
Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!