Archos Citee
Rozwiązanie zaprezentowane przez firmę Archos w modelu Citee ma wiele zalet ponad popularnymi rowerami miejskimi czy też komunikacją miejską. Poruszając się hulajnogą elektryczną w godzinach szczytu z ogromną łatwością możemy ominąć najbardziej zakorkowane ulice naszego miasta. Dużym atutem takiego rozwiązania jest także mniejsze zmęczenie w porównaniu do roweru lub klasycznej hulajnogi. Należy także wspomnieć o bardzo dużej elastyczności tego rozwiązania, gdyż możemy taką hulajnogę naładować praktycznie wszędzie gdzie jest dostępne gniazdko zasilania na dłużej niż kilka minut.
Specyfikacja techniczna – Archos Citee
- Moc silnika – 250W
- Liczba silników – 1
- Średnica kół – 8″
- Prędkość maksymalna –25 km/h
- Zasięg skuteczny – 10-12 km
- Obciążenie maksymalne – 100kg
- Pojemność baterii – 5.2 Ah
- Czas ładowania – 4-5h
- Napięcie ładowania – 90-240V, 50-60 Hz
- Ładowarka – 42V/1.5A
- Kolor – Czarny
- Materiał – Aluminium
- Wymiary – 104 x 42 x 107 cm
- Waga – 11.5 kg
Koła
W każdym naziemnym środku transportu ważne są koła, to właśnie dzięki nim podróżujemy tak szybko i komfortowo. Tutaj nie jest inaczej jedną z cech atutowych hulajnogi Archos Citee są właśnie koła o średnicy 8 cali. Zapewniają one komfortowe poruszanie się nawet po nierównym terenie. Oczywiście nie mówimy tu o off-roadzie lecz dziurawych chodnikach jak i kocich łbach.
Pozostałe wyposażenie
Poza wcześniej wspomnianymi kołami w skład hulajnogi wchodzi także zintegrowane oświetlenie pozwalające na jazdę w nocy jednocześnie poprawiając naszą widoczność na drodze oraz bezpieczeństwo. Kolejnym elementem wyposażenia jest panel kontrolny. Znajdziemy na nim między innymi poziom naładowania akumulatora, obecną prędkość czy też tryb prędkości.
Parkując naszą hulajnogę mamy możliwość oparcia jej na nóżce zamontowanej na dole przy przednim kole po lewej stronie lub też możemy skorzystać z specjalnego uszka przystosowanego do przypinania hulajnogi blokadą rowerową.
W przypadku hulajnogi Archos Citee mamy możliwość hamowania na dwa sposoby. Pierwszy z nich wykorzystuje dźwignię znajdującą się na kierownicy natomiast drugi klasyczne rozwiązanie wykorzystywane w hulajnogach czyli hamulec nożny.
Testy miejskie
Na papierze taki środek transportu prezentuje się nad wyraz dobrze lecz czy poradzi sobie w testach terenowych? Według producenta zasięg skuteczny wynosi od 10 do 12 km. W praktyce jest to wynik dość dokładny gdyż udało nam się osiągnąć wynik nieco ponad 10 km. W przypadku prędkości maksymalnej sprawa ma się nieco inaczej, ponieważ wartość ta zależy bardzo mocno od naszej masy ciała. Wraz ze wzrostem ładunku prędkość maksymalna spada, możemy zanotował spadek do około 20 km/h prędkości maksymalnej.
Ostatnim z testów jest porównanie Archos Citee z samochodem w godzinach szczytu. W takim scenariuszu hulajnoga elektryczna jest bezkonkurencyjna z ponad 40% przewagą czasowa nad samochodem osobowym.
Podsumowanie
Przechodząc do podsumowania, czy hulajnoga elektryczna może być alternatywa dla samochodu w mieście? Naszym zdaniem tak, jednak duże znaczenie odgrywa tu pogoda i droga jaką mamy do przejechania. Jeżeli dystans wynosi mniej niż 10 km, a na miejscu istnieje możliwość naładowania hulajnogi to sprzęt ten możemy polecić każdemu zainteresowanemu.
Dodaj komentarz