Do
góry
4Swiss EX6 Power e-Orange | Hulajnoga z zasięgiem 40 km

4Swiss EX6 Power e-Orange | Hulajnoga z zasięgiem 40 km!

Hulajnogi elektryczne zmieniły wręcz o 180 stopni sposób, w jaki poruszamy się dziś na krótkich dystansach. Te początkowo były domeną większych miast, ale teraz użytkownicy zaczynają wymagać od nich coraz więcej, a bezpośrednią odpowiedzią jest 4Swiss EX6.

Następca hulajnogi elektrycznej, która mniej więcej rok temu pojawiła się na naszej stronie i już wtedy mogliśmy z pełną świadomością powiedzieć, że jako jeden z nielicznych modeli nadaje się na stereotypowe „Polskie Drogi”. Następca, czyli model EX6 poprawia lekkie niedociągnięcia zeszłorocznej wersji i udoskonala najlepsze cechy swojego poprzednika. Większa bateria, dłuższy dystans na jednym ładowaniu, wygoda użytkowania, czy w końcu komfort jazdy. Te zostały wzniesione na zupełnie nowy poziom.

Wytrzymała terenowa konstrukcja

Na początek kilka słów o samej budowie tej hulajnogi. W zasadzie wiele się w tym aspekcie nie zmieniło, jeżeli porównamy ją z modelem EX4. Ale hulajnogi od 4Swiss to wciąż jedne z nielicznych, które oferują 10-calowe pompowane koła oraz prześwit wynoszący aż 12 centymetrów. Ma to bezpośredni wpływ na wygodę jazdy. Koła tłumią większość nierówności, natomiast prześwit pozwala radzić sobie z większymi przeszkodami terenowymi czy na przykład krawężnikami.

➡ 4Swiss EX6 Cena (przedsprzedaż)

Podest podobnie jak rok temu pokryty został silikonową matą przytwierdzoną do ramy hulajnogi. Dzięki temu nie ma mowy o poślizgnięciu się nawet w trakcie deszczu czy na przykład wjechania w kałużę. Jednocześnie jest niezwykle trwała w odróżnieniu od „papieru ściernego”, który montowany jest w niektórych modelach konkurencji. Połączenie tych wszystkich elementów sprawia, że model EX6 radzi sobie nie tylko w mieście, ale także poza nim.

Udźwig tej niepozornej hulajnogi wynosi aż 120 kilogramów, co przy wadze zaledwie 15 kilogramów oraz ogromu możliwości, jakie oferuje jest świetnym wynikiem. Podobnie jak w zeszłorocznym modelu nie zabrakło tutaj wymiennej baterii umieszczonej w kolumnie kierowniczej. Tym razem jednak pozwala ona na przejechanie aż 40 kilometrów na pojedynczym ładowaniu i została nieco inaczej zaprojektowana.

Dokładna specyfikacja

 • Rozmiar po rozłożeniu: 1083 x 420 x 1186 mm
 • Rozmiar przed rozłożeniem: 1083 x 420 x 460 mm
 • Prześwit: 12 cm
 • Waga netto: 15kg
 • Pojemność baterii: 36V/10Ah
 • Moc silnika: 350 W (moc chwilowa do 700 W)
 • Zasięg na jednym naładowaniu: do 40 km
 • Maksymalna prędkość: 25 km/h
 • Maksymalne obciążenie: 120 kg
 • Maksymalne nachylenie terenu podjazdu: 10°
 • Model: EX6 Power e-orange
 • Zasilanie ładowarki: 100-240V/50-60Hz
 • Zasilanie ładowania hulajnogi: 42V/2A
 • Temperatura przechowywania baterii: -10°C do 35°C
 • Klasa odporności: IP54

Mobilność

Hulajnoga zapewnia mobilność szczególnie w trakcie godzin szczytu w dużych miastach, jednak to nie jedyna definicja tego słowa. Równie ważne jest by taką hulajnogę można było z łatwością złożyć i schować do bagażnika samochodu lub zabrać ze sobą w podróż tramwajem, autobusem czy pociągiem. W 4Swiss EX6 jest to możliwe dzięki dwóm istotnym elementom. Po pierwsze jest to składana kolumna kierownicy, która znacząco „zmniejsza” hulajnogę i znacząco ułatwia jej przenoszenie nawet w jednej ręce pomimo 15 wagi.

Kolejnym elementem są wykręcane rączki. Podobnie jak w poprzednim modelu tak i tutaj rączki można w jednej chwili złożyć, dzięki czemu przenoszenie hulajnogi jest jeszcze łatwiejsze, a ta zabiera znacznie mniej miejsca w bagażniku, czy na podłodze publicznego środka transportu.

➡ 4Swiss EX6 Cena (przedsprzedaż)

Głos użytkowników jest istotny

Względem modelu EX4 nie zmieniło się może wiele, jednak wprowadzone zmiany są znaczące, a co ważniejsze powstały, jako bezpośrednia odpowiedź na potrzeby konsumentów. A największą zmianą jest w tym przypadku bateria. Jej konstrukcja znacznie się zmieniła, wciąż umieszczona jest w kolumnie kierownicy, jednak teraz nieco z niej wystaje, a sam proces jej wymiany jest przynajmniej naszym zdaniem znacznie łatwiejszy, Jej pojemność to oszałamiające 10 Ah, co z kolei wystarcza na przejechanie nawet 40 km na pojedynczym ładowaniu.

W tym miejscu zapewne pojawią się głosy sceptyków, że to wcale nie tak dużo, że na rynku są hulajnogi ze znacznie większymi akumulatorami. I o ile będzie to prawda, to te konstrukcje są kilkukrotnie droższe i wymagają dodatkowych uprawnień by się nimi poruszać, na co dzień zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Będąc w temacie baterii i zasięgu warto wspomnieć też o ładowaniu. To, co najlepsze, czyli dwie opcje ładowania zostały na swoim miejscu. Hulajnogę możecie naładować w całości z zamontowaną baterią poprzez podłączenie do dedykowanego zasilacza. Lub zostawić ją zabezpieczoną w garażu czy wiacie rowerowej pod blokiem i zabrać samą baterię. Akumulator można podłączyć do tego samego zasilacza bez najmniejszego problemu i nie wpływa to w jakikolwiek sposób na czas ładowania. Ten jest niezmienny i od 0 od 100% zajmuje mu to około 7 godzin.

Jazda, wrażenia i dodatkowe funkcje

Hulajnoga 4Swiss EX6 nie ma dodatkowej amortyzacji, ale nawet bez niej połączenie sporych 10-calowych pompowanych kół oraz wysokiego zawieszenia skutkuje doskonałymi wrażeniami z jazdy. Dzięki zastosowaniu silikonowej podstawy na podeście można stać pewnie na hulajnodze nawet przy dużej prędkości czy w trakcie deszczu. Model EX6 zgodnie z przepisami może rozpędzić się maksymalnie do 25 km/h i robi to na najwyższym, trzecim biegu. Ten pozwala szybko przemieszczać się z miejsca na miejsce, oczywiście kosztem maksymalnego dystansu.

➡ 4Swiss EX6 Cena (przedsprzedaż)

Z kolei pierwszy najwolniejszy pozwala się poruszać z prędkością 8 km/h, co jest zgodne z planowanymi zmianami w prawie. Jednak będzie on idealny dla wszystkich początkujących, którzy jeszcze nie mieli okazji obcować z hulajnogami elektrycznymi. Pozwala on także na przejechanie większego dystansu, ale to w przypadku, kiedy Wam się nie spieszy. Natomiast na środkowym biegu rozpędzicie się do maksymalnie 15 km/h. Ten tryb to świetny kompromis pomiędzy długą i szybką jazdą. Pozwala cieszyć się przyzwoitą prędkością oraz równie satysfakcjonującym maksymalnym dystansem.

Za to wszystko odpowiada silnik o nominalnej mocy 350W, który w szczycie osiąga nawet 700W. W połączeniu z wcześniej omawianą baterią pozwala przewieźć 120 kg + waga samej hulajnogi. A do tego poradzi sobie ona z podjazdem na wzniesienie o maksymalnym nachyleniu 10°. W tym miejscu należy wspomnieć o wyświetlaczu oraz ogólnym sterowaniu. Ekran, na którym wyświetlany jest między innymi stan naładowania baterii, aktualnie wybrany bieg czy też prędkość, z jaką się poruszacie został umieszczony w centralnej części kierownicy.

Po prawej stronie znalazła się oczywiście manetka do sterowania prędkością wraz z dwoma przyciskami do zarządzania hulajnogą. Jeden z nich standardowo służy do jej włączania oraz wyłączania, podczas gdy drugi pozwala na zmiany biegów oraz włączenie świateł. Model EX6 wyposażony jest w pojedynczą diodę na kolumnie kierownicy, która oświetli Wam drogę w trakcie jazdy oraz tylne światło pozycyjne, które będzie dodatkowo migać za każdym razem, kiedy będziecie hamować. Przednia lampa została dodatkowo skierowana delikatnie w dół, dzięki czemu nie będzie oślepiać przechodniów, jednocześnie dokładnie oświetlając drogę.

Na lewej stronie kierownicy umieszczono hamulec wraz z dzwonkiem, co by delikatnie wyperswadować pieszym by ustąpili miejsca. Sam hamulec jest o tyle ciekawy, że został sprzężony z silnikiem. Po naciśnięciu dźwigni hamulca zostaje zaciśnięta tarcza umieszczona na tylnym kole, ale jednocześnie silnik przejdzie w tryb odzyskiwania energii. Oznacza to ni mniej ni więcej, że opłaca się hamować znacznie wcześniej i stopniowo wytracać prędkość, dzięki czemu jesteście w stanie odzyskać część energii. Do dyspozycji macie także hamulec awaryjny ukryty w tylnym błotniku.

➡ 4Swiss EX6 Cena (przedsprzedaż)

Dlaczego warto?

Elektryczne hulajnogi zmieniają sposób nasz sposób poruszania się i to bardzo często na lepsze. Jest to znacznie bardziej ekologiczna i wygodniejsza forma transportu, szczególnie latem w trakcie takich upałów. Dzięki niej nie musicie „kisić się” w zatłoczonej komunikacji miejskiej i jednocześnie obawiać się o ewentualne konsekwencje zdrowotne z tym związane. Z pomocą hulajnogi bez trudu ominiecie miejskie korki czy też unikniecie problemów z parkowaniem w zatłoczonym centrum. Zawsze możecie skorzystać ze stojaka na rowery bądź dosłownie zabrać ją ze sobą gdziekolwiek idziecie i planujecie spędzić dłuższą chwilę.

Taka hulajnoga może się także przydać uczniom, którzy już niedługo mają wrócić do szkół. To oczywiście oznacza jeszcze większy tłok w komunikacji, którego w ostatnim czasie lepiej unikać. Zasięg 40 kilometrów, oraz możliwość doładowania baterii nawet w szkole, na uleczeni czy w biurze to tylko dodatkowy atut. Wystarczy, że samą hulajnogę zostawicie przed budynkiem, a ze sobą zabierzecie jedynie baterię.

Podsumowanie

Hulajnoga elektryczna, szczególnie z tak terenowym zacięciem jak 4Swiss EX6 sprawdzi się nie tylko w gorące dni, ale właściwie przez cały rok. Norma wodoszczelności, duże pompowane kół, spory prześwit i do tego wymienna bateria sprawia, że będziecie mogli z niej korzystać właściwie bez przerwy. Niezależnie czy szukacie czegoś do szybkiego poruszania się po mieście od czasu do czasu. Czy też pojazdu do codziennego poruszania się, to 4Swiss EX6 będzie jednym z ciekawszych wyborów wśród wielu modeli dostępnych na rynku. 

➡ 4Swiss EX6 Cena (przedsprzedaż)

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!