Najlepsze hulajnogi elektryczne na wakacje 2024

Niezależnie od tego, gdzie planujecie spędzić najbliższe wakacje, w pokonywaniu kolejnych kilometrów przyda Wam się wygodny środek transportu. Oto najlepsze hulajnogi elektryczne na wakacje, które mogą przynieść Wam dużo uśmiechu!

Awatar Kamil Malczyk

Hulajnoga elektryczna = idealny wakacyjny transport

Przez ostatnie lata hulajnogi elektryczne spopularyzowały się do tego stopnia, że coraz więcej osób nie tylko korzysta z „hulajnóg na minuty”, ale i również posiada własne egzemplarze. Co więcej, na rynku jest już tak dużo różnych modeli, że spokojnie można kupić hulajnogę, która nie naruszy za bardzo domowego budżetu.

W zależności od możliwości danego modelu, hulajnogi elektryczne mogą sprawdzić się w krótkich wyprawach po mieście, ale też zdecydowanie bardziej wymagających, terenowych przeprawach. Ze względu na ich mobilność, w każdej chwili możemy ją złożyć, zapakować do bagażnika i pojechać z nią np. na drugi koniec Polski!

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Najlepsze hulajnogi elektryczne na sezon 2024

Tegoroczny sezon zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że już niedługo wyciągniemy swoje „wiosenne” środki transportu, czyli między innymi rowery i hulajnogi elektryczne. Oto propozycje modeli na 2024 rok!

Czytaj artykuł

Wielu z nas zabiera na wakacje swoje rowery, ale jak wiadomo, do bezpiecznego (i legalnego) przewiezienia ich z punktu A do punktu B, musimy zamontować odpowiedni uchwyt/stojak w naszym samochodzie. Transport hulajnóg jest łatwiejszy, dlatego w prosty sposób możemy zabrać je ze sobą na wakacje.

Jakie korzyści płyną z używania hulajnogi elektrycznej?

Przede wszystkim, hulajnoga elektryczna może pozwolić nam zaoszczędzić masę czasu, który musielibyśmy poświęcić np. na pieszą wyprawę. Jednocześnie, nie musimy „zamykać” się w samochodzie czy w pojazdach transportu publicznego i możemy czerpać przyjemność z otaczającej nas ładnej pogody!

Wbrew powielanym przez niektórych założeniom, korzystanie z takowej hulajnogi – mimo rosnących cen prądu – nie jest wcale drogim wydatkiem. Wszystko zależy oczywiście od konkretnego modelu (w tym m.in. jego mocy, pojemności akumulatora i innych czynników technicznych), ale nadal nie mówimy tu o zabójczych kwotach.

Wybór hulajnogi elektrycznej zamiast jakiegokolwiek innego pojazdu o napędzie spalinowym, to również dodatkowy oddech dla naszego środowiska. Pojazdy te nawet w najmniejszym stopniu nie zanieczyszczają powietrza, dzięki czemu spokojnie mogą korzystać z nich nawet najbardziej zaangażowani miłośnicy ekologii!

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Hulajnoga elektryczna – jaką wybrać? Ranking 2024

Hulajnogi elektryczne tego lata biją rekordy swojej popularności i nic w tym dziwnego – aktualnie są jednym z najoptymalniejszych środków transportu.

Czytaj artykuł

Najlepsze hulajnogi elektryczne na wakacje – mobilność na 1-szym miejscu

Hulajnoga elektryczna na wakacje? Bardzo dobry pomysł! Zdecydowana większość tych pojazdów wyróżnia się niską wagą i niewielkimi rozmiarami, dzięki czemu wręcz idealnie nadają się do transportu każdym środkiem transportu. Po złożeniu możemy spokojnie umieścić je w bagażniku samochodu i np. zabrać ze sobą na wyjazd!

Takim sposobem nie tylko zaoszczędzimy dodatkowe środki, które musielibyśmy wydać na wynajem hulajnogi na wakacjach, ale też będziemy mieli pod ręką szybki środek transportu, który idealnie nadaje się do pokonywania kilometrów w mieście. Czy są jakiekolwiek minusy? Raczej nie! Jaki więc model wybrać na wakacje?

Motus Scooty 10 Gen5 (do miasta)

Hulajnoga elektryczna na wakacje to spełnienie marzeń nie tylko najmłodszych członków rodziny, ale również starszych dzieci, czy nawet rodziców i dziadków! Jaki jest na nią przepis? Oprócz podstawowych wymagań technicznych, nie powinna być ona zbyt ciężka ani za duża, aby po złożeniu jej przewiezienie było jak najprostsze!

hulajnogi elektryczne na wakacje - Motus Scooty 10 Gen5

Motus Scooty 10 Gen5 to najlżejsza hulajnoga z tego zestawienia, bowiem mówimy tu o 17,8-kg modelu z 10-calowymi kołami! Na pokładzie mamy silnik o mocy szczytowej 700W, co w połączeniu z akumulatorem daje nawet 65 km na jednym ładowaniu. O bezpieczeństwo kierowcy dbają dodatkowe odblaski i kierunkowskazy.

Ruptor R1 Lite (do miasta)

Kolejną z propozycji, która wręcz świetnie sprawdzi się do szybkich wypraw po mieście, jest nie kto inny, jak Ruptor R1 Lite. Nadal mówimy o wadze iście piórkowej – 21 kilogramach – co w połączeniu z silnikiem o mocy 500W i niewielkich rozmiarach po złożeniu, sprawia, że jest to bardzo dobra hulajnoga elektryczna na wakacje!

hulajnogi elektryczne na wakacje - Ruptor R1 Lite

Po raz kolejny jest to model z zamontowanymi kołami o średnicy 10 cali, które powinny spokojnie wystarczyć do przejażdżek po mieście. Jeśli chodzi o zasięg, to jedno ładowanie akumulatora to około 60 km trasy. Co więcej, producent postawił na bezpieczeństwo użytkowników, montując naprawdę solidny zestaw oświetleniowy.

Motus PRO10 Sport 2021 (poza miasto)

Czym głębiej w las (tj. nasze wakacyjne zestawienie), tym robi się poważniej. O ile dwie poprzednie propozycje były skierowane typowo do osób, które zamierzają poruszać się po mieście, tak kolejne trzy powinny sprostać oczekiwaniom bardziej wymagających użytkowników – czy tak jest również z Motus PRO10 Sport 2021?

hulajnogi elektryczne na wakacje - Motus PRO10 Sport 2021

Już przy pierwszym kontakcie wzrokowym z hulajnogą lub jej specyfikacją techniczną, możemy zauważyć, że jest to poważna propozycja. Pojazd ważący 29 kg zasilany jest dwoma silnikami o mocy szczytowej 2x 1300W, co będziecie mogli odczuć podczas podróży nie dłuższych niż 65 km. Na pokładzie znalazł się także zaawansowany system amortyzacji i podwójny hamulec tarczowy.

Ruptor R6 V3 (poza miasto)

Zgodnie z obietnicą pozostajemy w segmencie: hulajnogi elektryczne dla osób, które chcą czegoś więcej, niż standardowe przejażdżki po trasach rowerowych. Tym oto sposobem przechodzimy do modelu Ruptor R6 V3, który już z samej nazwy wzbudza respekt, a co dopiero, kiedy przejdziemy do jego specyfikacji.

hulajnogi elektryczne na wakacje - Ruptor R6 V3

Po raz kolejny mamy do czynienia z dwusilnikową jednostką, choć w tym przypadku producent postawił na dwa silniki po 800W. Niezmiennie mamy do czynienia z 29 kg wagi 10-calowymi kołami, a jedno ładowanie powinno wystarczyć na 75 km. Mocne oświetlenie, dopracowana amortyzacja i świetny design – czego chcieć więcej?

Dualtron Eagle (poza miasto)

Żarty się skończyły! Choć Dualtron Eagle może nie być najlepszą propozycją dla użytkowników, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z mocniejszymi hulajnogami elektrycznymi, to zdecydowanie znajdzie on swoich miłośników. Hulajnoga elektryczna na wakacje do zadań specjalnych? Tak, tak i… jeszcze raz tak!

hulajnogi elektryczne na wakacje - Dualtron Eagle

Przechodząc do konkretów, model ten działa dzięki baterii o pojemności 24,5 Ah, która może wspierać nas przez nawet 90 km trasy! Najważniejszym elementem jest silnik, czyli dwie jednostki o szczytowej mocy 1650W każda, ale nie zapominajmy o podwójnej amortyzacji elastomerowej czy dodatkowym bocznym oświetleniu!

Powyższe modele dostępne są w sklepach z największym wyborem hulajnóg elektrycznych: 7Way.pl, Media Expert, Media Markt, RTV Euro AGD, Decathlon, X-kom oraz Komputronik.

Czy hulajnogi elektryczne na wakacje to według Was dobry środek transportu? Zamierzacie wyposażyć się w swój własny model?

Tekst powstał we współpracy z firmą Barel

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.