Tegoroczny sezon zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że już niedługo wyciągniemy swoje „wiosenne” środki transportu, czyli między innymi rowery i hulajnogi elektryczne. Oto propozycje modeli na 2024 rok!
Hulajnogi elektryczne na rok 2024
Pogoda za oknem jest z dnia na dzień coraz lepsza (poza niektórymi wyjątkami), a to oznacza, że… wielkimi krokami zbliża się sezon rowerowo-hulajnogowy! W związku z tym, jeśli planujecie w tym roku wyposażyć się w nowy sprzęt, który będzie towarzyszył Wam podczas długich dni i wieczorów – nie będzie lepszej okazji.
Tajemnicą nie jest, że czym bliżej jakiegoś okresu (np. wakacji, świąt, czy jakiejkolwiek innej okazji), zainteresowanie różnego rodzaju sprzętem i produktami, które można wręczyć komuś (lub sobie) jako prezent, znacząco wzrasta. Świadomi są tego również producenci, którzy często podnoszą wcześniej ceny, aby więcej zarobić.
Wracając jednak do tematu sezonu, oprócz rowerów, bardzo popularnym środkiem transportu są również hulajnogi elektryczne, których zakup wcale nie musi aż tak zaboleć Wasze portfele. Z tej okazji przedstawiamy Wam hulajnogi elektryczne, które nadają się absolutnie DLA KAŻDEGO użytkownika!
Dlaczego warto korzystać z hulajnóg elektrycznych?
Zanim jednak zdecydujecie się na wybór konkretnego modelu, warto spojrzeć na korzyści płynące z posiadania własnej hulajnogi elektrycznej. Choć rzecz jasna nie zastąpi ona środka transportu na długie trasy, jak przejazdy z miasta do miasta, to jak najbardziej może Wam pomóc w czynnościach życia codziennego.
Mowa tutaj np. o trasie do pobliskiego sklepu, dojazdach do pracy, czy zwykłej, rekreacyjnej przejażdżce. Hulajnoga elektryczna jest mniejsza niż standardowe rowery, a co za tym idzie, również zdecydowanie lżejsza. Jest bardziej mobilna, więc ewentualne przeniesienie jej z punktu A do punktu B jest… banalnie proste!
Dzięki hulajnodze będziecie mogli szybciej dostać się do wybranej lokacji, niż miałoby to miejsce w przypadku zwykłego spaceru. Jednocześnie nie będziecie musieli wydawać pieniędzy na drogie paliwo do auta (naładowanie akumulatora w hulajnodze jest zdecydowanie tańsze), czy stać w korkach w centrum miasta.
Jeśli te argumenty do Was nie przemawiają, może warto pomyśleć o środowisku, które cierpi, kiedy wykorzystujemy auta nawet do pokonania krótkich tras? Zamiast tego możemy skorzystać z innych – zdecydowanie zdrowszych dla nas samych i naszego otoczenia – sposobów, jak właśnie wspomniane hulajnogi elektryczne.
Motus Siver City - hulajnoga na każdą kieszeń (do 999 zł)
Jeśli chcesz kupić swojemu nastoletniemu dziecku pierwszą hulajnogę elektryczną, jednocześnie nie nadszarpując domowego budżetu, Motus Siver City może okazać się wyborem idealnym. Ze względu na niską wagę (13 kg), pojazd ten jest bardzo łatwy w sterowaniu, dzięki czemu okiełznanie go nie powinno nikomu sprawić problemów.
Plusem są również jej aspekty wizualne i dostępność w 5 różnych kolorach: czarnym, pomarańczowym, czerwonym, niebieskim i szarym oraz bardzo proste proces składania, dzięki czemu hulajnogę możemy łatwo przetransportować. Oprócz tego posiada 3 tryby jazdy, które można dostosować do umiejętności użytkownika.
Motus Scooty: 10 Gen5 & 10 Lite Gen5 (1999-2999 zł)
Główną część rankingu otwierają dwie podobne do siebie pozycje w budżecie 2-3 tysiące złotych. Zaczynając od modelu Motus Scooty 10 Lite Gen5, warto wspomnieć, że jest to bardzo lekka, bo ważąca zaledwie 12,5 kg hulajnoga elektryczna z 10-calowymi kołami pneumatycznymi i silnikiem o mocy szczytowej 700W.
Jeśli wariant Lite to dla Was za mało, zawsze możecie dopłacić do “standardowego wariantu” (o tej samej mocy szczytowej silnika, tj. 700W), z zasięgiem do 65 km na jednym ładowaniu. Maksymalna prędkość, jaką może osiągnąć Motus Scooty 10 Gen5 to 20 km/h, jej waga to 17,8 kg, zaś czas ładowania to około 7-8 godzin.
NIU KQi3 SPORT dla sportowców (do 2999 zł)
Hulajnoga elektryczna NIU KQi3 SPORT to propozycja dla bardziej zaawansowanych użytkowników, dla których modele z najniższą mocą na rynku już nie wystarczają. W przypadku KQi3 SPORT mamy do czynienia z mocą od 300 do nawet 600W, baterią o pojemności 365WH i maksymalnym zasięgu do nawet 40 km!
Dzięki wykorzystaniu systemu składania kolumny kierownicy, możemy w mgnieniu oka złożyć hulajnogę i przygotować ją do transportu. Propozycja od NIU nadaje się do jazdy po mieście, niezależnie od pory dnia i nocy, a to za sprawą obecności wielu odblasków, przedniego oświetlenia i mocnego hamulca tarczowego.
RUPTOR R1 (2999-3999 zł)
Kolejna propozycja to sprzęt dla użytkowników, którzy są bardziej doświadczeni lub mają większe wymagania. RUPTOR R1, określany również jako jeden z “miejskich drapieżników”, to 24,5-kilogramowa hulajnoga elektryczna, zasilana przez silnik o szczytowej mocy na poziomie 800W z zasięgiem do 75 km.
Dzięki podwójnej amortyzacji, obecności kierunkowskazów, a także regulowanej wysokości kierownicy i dedykowanej aplikacji, model ten możecie dopasować do swojej postury i pozostałych konkretnych wymagań. RUPTOR R1 to nieco droższy sprzęt, ale jeśli zależy Wam na sprawnym transporcie, to warto się nad nim pochylić!
Najpotężniejsze hulajnogi elektryczne (powyżej 3999 zł)
Na sam koniec pozostały nam hulajnogi elektryczne, które trafią w serca przede wszystkim tych użytkowników, którzy mają duże doświadczenie i po prostu wiedzą, czego oczekują od tego konkretnego środka transportu. Takimi modelami są zdecydowanie Motus PRO10 Sport 2021, RUPTOR R6 V3, czy Dualtron Eagle LTD.
Zaczynając od pierwszego ze wspomnianych modeli - hulajnogi Motus PRO10 Sport 2021, która już z samej nazwy wyróżnia się swoim sportowym zacięciem. Zasilana przez 2 silniki o szczytowej mocy 1300W jednostka może jechać z maksymalną prędkością 20 km/h, zapewniając przy tym zasięg do nawet 65 km.
Kolejnym z potężnych graczy (wszystkie wspomniane wyżej 3 hulajnogi ważą ok. 30 kg) jest RUPTOR R6 V3, oferujący prędkość do 20 lub 50 km/h. Dwa silniki bezszczotkowe mogą łącznie wygenerować moc szczytową 2000W, zaś gdy pojazd utraci już pełnię sił, jej całkowite naładowanie zajmie nie więcej niż od 8 do 10 godzin.
Wisienka na torcie, czyli Dualtron Eagle LTD może wygenerować prędkość do nawet 70 km/h (warto jednak pamiętać, że legalnie można poruszać się z prędkością 20 km/h). Maksymalna moc tej hulajnogi to aż 3300W, które przekłada się nawet na 90 km trasy na jednym ładowaniu (uzupełnienie energii to ok. 10,5 godziny).
Budżet bez limitu?! - Kaabo Mantis 10 ECO (4999 zł+)
Jeśli żadna z wyżej przedstawionych propozycji nie wpada w Wasze gusta, najprawdopodobniej szukacie "ZABAWKI", jakiej nie widzieliście u nikogo innego, nie wspominając o najbliższych sąsiadach. Kaabo Mantis 10 ECO to potężny sprzęt z silnikiem 800W i dwukrotną amortyzacją, co zapewnia szybką i komfortową jazdę.
Ta hulajnoga elektryczna jest dostępna w 4 kolorach: szarym, niebieskim, czarnym i czerwonym, dzięki czemu każdy zainteresowany będzie mógł wybrać coś specjalnie dla siebie. Podczas jazdy pojazdem zasilanym baterią 18,2Ah nie można zapominać o aspektach bezpieczeństwa, za które odpowiada oświetlenie LED i klakson!
Wszystkie powyższe modele są dostępne w sklepach z największym wyborem hulajnóg elektrycznych: 7way.pl, Media Expert, Media Markt, Decathlon, X-kom oraz Komputronik.
Które hulajnogi elektryczne najbardziej pasują do Waszych aktualnych wymagań? Jak zamierzacie spędzać nadchodzący sezon?
Tekst powstał we współpracy z firmą Barel
Dodaj komentarz