Instagram i Facebook bez reklam? To możliwe, ale cena powala!

Instagram i Facebook bez reklam? To możliwe, ale cena powala!

Meta jak zapowiedziała, tak zrobiła. Od dziś mieszkańcy Europy mogą cieszyć się Instagramem i Facebookiem bez oglądania reklam. Jednak niezbędny jest zakup subskrypcji. Czy firma faktycznie takim posunięcie rozwiązała swój problem?

Meta swój problem z przetwarzanie danych rozwiązała tworząc… płatną subskrypcję.

Dziś wielu użytkownikom Facebooka i Instagrama ukazała się informacja o opcji korzystania z serwisów bez reklam.

Oferta jest dostępna dla osób mieszkających na terenie Unii Europejskiej.

Reklama

Meta już od jakiegoś czasu ma problem z poprawnym przetwarzaniem danych osobowych użytkowników z Europy. Wynika to z surowego prawa Unii Europejskiej, które w ostatnim czasie uległo zmianie.

Messenger prywatność

Firma otrzymała zakaz narzucania użytkownikom na terenie Unii Europejskiej akceptowania reklam, które są generowane na podstawie ich aktywności w sieci. Oczywiście nie ma sytuacji bez rozwiązania i nim okazał się… brak reklam za opłatą.

Subskrypcja za przeglądanie Instagrama czy Facebooka bez reklam ma być równoznaczna z usunięciem reklam. I to już dziś część użytkowników z Europy dostała powiadomienie o możliwości wykupienia tej opcji.

Już za 59,99 zł/miesięcznie Meta nie będzie wykorzystywać Waszych danych i tym samym nie będą Wam wyświetlane banery. Cena ta obowiązuje za oba konta (na Instagramie i Facebooku) i to do 1 marca. Od tego dnia 59,99 zł/miesięcznie zapłacicie za tylko jedno konto, a każde kolejne to już dodatkowy wydatek rzędu 37 zł

Podobno opłata za korzystanie z serwisów wolnych od banerów ma być niższa, gdy korzystacie z nich przez przeglądarkę. W Niemczech kwota za tę opcję na smartfonach ma wynosić 12,99 €, a na przeglądarkach już 9,99 € do 1 marca.

Oczywiście ze subskrypcji można zrezygnować na 24h przed datą uiszczenia kolejnej płatności, jeśli zmienilibyście zdanie. Meta deklaruje, że przez okres jej trwania Wasze dane są bezpieczne. Nie dochodzą żadne inne dodatkowe funkcje w tej ofercie.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Facebook i Instagram bez reklam? Tak, ale za 45 zł miesięcznie

Zgodnie z przewidywaniami ekspertów, media społecznościowe już niedługo przestaną być darmowe. Tym razem chodzi jednak o dobrowolną, miesięczną subskrypcję, dzięki której Facebook i Instagram zostanie oczyszczony z reklam.

Czytaj artykuł

Ważny jest fakt, że aby móc skorzystać z płatnej opcji musicie mieć ukończone 18 lat. Nie wiadomo na ten moment jaki plan będzie oferować Meta, jeśli chodzi o młodych użytkowników. Można jednak zaobserwować, że reklamy dla tej grupy odbiorczej zostały wyłączone na jakiś czas.

Jeśli faktycznie zależy Wam na prywatności i uniknięciu rozpraszaczy to możecie wypróbować nową subskrypcję przez pierwszy miesiąc i zrezygnować z niej przed kolejną opłatą.

Pytanie czy te dwa aspekty są dla Was tak istotne, że będziecie chętni wydać swoje pieniądze, byleby móc zapewnić sobie spokój ducha.

Źródło: Meta, The Hacker News

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!