adblock na telefon

Adblock na telefon, czyli jak pozbyć się uciążliwych reklam

Znacie tę sytuację, kiedy przeglądacie internet na telefonie i przez przypadek kliknięcie w jakąś reklamę? Ekran naszego urządzenia zostanie przejęty przez irytujące okienka, ale jak temu zapobiec? Rozwiązanie to adblock na telefon!

Awatar Kamil Malczyk

Uciążliwe reklamy i wirusy

Niezależnie od tego, czy spędzacie najwięcej czasu przed telefonem, tabletem, laptopem czy komputerem, zapewne niejednokrotnie padliście ofiarą uciążliwych reklam wyskakujących na ekranie urządzenia. Jakby tego było mało, oprócz naszej irytacji, taki scenariusz może doprowadzić nawet do pobrania wirusów.

adblock na telefon, a pozbycie się wirusów
źródło: BetaNews

Tego oczywiście byśmy nie chcieli, więc najprościej jest powiedzieć, że wystarczy nie wchodzić na strony pełne reklam, czy po prostu w nie nie klikać. Ostrożność i środki bezpieczeństwa są oczywiście bardzo ważne, ale zamiast tego, możemy po prostu skorzystać z usług programu, który samodzielnie usunie wspomniane reklamy.

Tym programem jest oczywiście adblock na telefon, choć z podobnych aplikacji możemy skorzystać również na tabletach, laptopach, czy nawet na komputerach stacjonarnych. Które z nich sprawdzą się najlepiej w praktyce? Czy warto za nie płacić, czy może darmowe alternatywy wystarczą zdecydowanej większości?

Jaki adblock na telefon?

Kiedy już ustaliliśmy, że chcemy raz na zawsze wyeliminować uciążliwe reklamy i możliwość zawirusowania naszego telefonu, warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego programu. W sklepie z aplikacjami znajdziemy zarówno płatne, wielofunkcyjne aplikacje, jak i „zwykłe”, darmowe adblocki.

adblock na telefon
źródło: Ghostery

W tym zestawieniu przedstawimy Wam kilka sposobów na pozbycie się reklam, dzięki czemu – na podstawie swoich wymagań – będziecie mogli zadecydować, który będzie dla Was najlepszy. Niezależnie od tego, czy wymagacie pełnej kontroli, a może tylko lekkiego wsparcia, na pewno znajdzie się coś, co sprosta Waszym oczekiwaniom!

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

YouTube spowolni stronę, jeśli używasz AdBlocka

YouTube powoli nakłada drobne konsekwencje na użytkowników, którzy opierają się przed zasubskrybowaniem YouTube Premium. Mamy złe wieści dla osób, które nadal używają AdBlocka, witryna nie będzie już działać dla Was tak płynnie jak kiedyś.

Czytaj artykuł

Blokada personalizowanych reklam

Zanim zabierzemy się za zainstalowanie zewnętrznej aplikacji, warto wiedzieć, że w ustawieniach naszego telefonu (zarówno w systemie Android, jak i iOS) możemy wyłączyć opcję personalizacji reklam na podstawie przeglądanych przez nas treści. Tym samym reklamy nie będą dotyczyły np. oglądanych przez nas produktów.

adblock na telefon, a blokada personalizacji reklam

Uruchomienie tej funkcji jest bardzo proste, więc nie powinno nikomu sprawić nawet najmniejszych problemów. Aby wyłączyć personalizowanie reklam wystarczy przejść do ustawień naszego telefonu, a następnie wyszukać frazę „Reklamy” lub „Blokowanie reklam” i wybrać blokadę wyświetlania personalizowanych reklam.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Koniec YouTube jakiego znamy. AdBlocki przestaną działać!

Osoby, które mają wykupioną subskrybcję YouTube Premium mogą spać spokojnie, inaczej ma się sprawa dla darmowych użytkowników. Bowiem AdBlocki, działające na YouTube od kilkunastu lat, zostaną zablokowane i ucieczka od reklam będzie niemożliwa.

Czytaj artykuł

Likwidacja reklam – adblock na telefon

Jeśli jednak chcemy kompletnie pozbyć się irytujących reklam, a nie tylko wyłączyć ich personalizację, będziemy musieli skorzystać z dodatkowych aplikacji. Warto wiedzieć, że niektóre przeglądarki (jak np. Opera i Opera GX, czy Brave) mogą działać jak adblock na telefon, a to za sprawą wewnętrznych funkcji blokady reklam.

adblock na telefon - przeglądarka opera
źródło: The Opera Blog

Oprócz tego mamy do wyboru wiele osobnych aplikacji, które pozwolą nam pozbyć się niskowartościowych treści i zawirusowanych reklam z naszego telefonu. Wśród najpopularniejszych adblocków na telefon wyróżniamy między innymi FAD Adblocker Browser, AdBlock dla Samsung Internet, czy AdGuard Bloker Zawartości.

adblock na telefon - FAD Adblocker Browser
źródło: Google Play

W ogólnym rozrachunku, większość tego typu aplikacji działa bardzo podobnie i najzwyczajniej w świecie blokuje wyświetlanie reklam. Aby przejrzeć listę najpopularniejszych adblocków dla Twojego systemu, wystarczy wpisać frazę „adblock” w sklepie z aplikacjami i zapoznać się z wyświetlonymi pozycjami.

Czy adblock na telefon jest dla Was niezbędnikiem, czy radzicie sobie bez niego? Korzystacie z zewnętrznych aplikacji, czy specjalnych przeglądarek?

ŹRÓDŁO: zdjęcie główne – XDA Developers

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.