Instagram powie czy Twoje posty będą rekomendowane

Posty nie zawsze są wyświetlane dla szerokiego grona odbiorców. A w końcu każdy chce trafić do globalnych rekomendacji. Instagram pozwoli twórcom na podgląd czy ich praca będzie polecana użytkownikom czy też nie.

Awatar Marta Urbaniak

Posty nie zawsze są wyświetlane dla szerokiego grona odbiorców. A w końcu każdy chce trafić do globalnych rekomendacji. Instagram pozwoli twórcom na podgląd czy ich praca będzie polecana użytkownikom czy też nie.

Eksploracja na szerszą skalę

Twórcy w mediach społecznościowych często muszą uważać na to co tworzą, aby nie urazić osób czy instytucji. Chodzi też o nerwowe tematy, które mogłyby celowo mniej lub bardziej wywołać burzę w Internecie. Nie było funkcji na Instagramie, która wskazywałaby czy posty są polecane w sekcji rekomendacji, czy nie są tam dopuszczone z jakiś przyczyn.

Teraz ma ulec to zmianie! Użytkownicy, jak i firmy będą informowane o tym, czy ich grafika i treść będą wyświetlane dla osób, które ich jeszcze nie obserwują. A ma to znaczenie w zwiększaniu zasięgów.

Gdzie będzie to widoczne? Musicie wejść w ustawienia, konto, a następnie w status konta. Treści tworzone przez Influencerów i nie tylko zostaną wyświetlane w zakładce “Eksploruj” oraz na stronie głównej. A co musicie zrobić, aby Wasze konto i wszystko co na nim wrzucacie było widoczne dla potencjalnych obserwujących?

Jak zawsze są określone warunki, które trzeba spełnić. Muszą być zachowane warunki zgodne z wytycznymi społeczności i ogólnymi zasadami dotyczącymi zalecanych treści. Co oznacza to w praktyce?

Jeśli udostępnicie posty zawierające przemoc zostaną one zablokowane przed rekomendacją. Twórcy będą mogli odwołać się do decyzji Instagramu co do statusu ich postu. Ale też po prostu edytować treść, aby spełniała wymagania. A jeśli się to nie uda, to nawet usunąć.

Co z wolnością słowa?

Osoby, które stoją za wolnością słowa mogą się oburzyć tą nową funkcją, ze względu na ograniczanie wrzucania dowolnej treści. Shadowbanning jest powszechną praktyką stosowaną przez portale społecznościowe. Jednocześnie Instagram ma dość niejasne zasady społeczności.

Budzi ona oburzenie ze względu na jej formę. Czasem jest ona nakładana niesłusznie i nawet w drastyczny sposób. Głośno było o przypadku YouTube i wielu kont, które były usuwane bez poinformowania, bądź tylko po 1 zwróceniu uwagi na problem.

Nowa funkcja ma ułatwić pracę influencerom i firmom, pozwoli na usprawnienie procesu tworzenia bez wątpliwości. Jeśli zasięgi spadną, to będzie wtedy wiadomo czy jest to spowodowane treścią, czy problem tkwi w czymś innym.

Źródło: The Verge

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez