Inteligentna klimatyzacja w wykonaniu Netatmo

Firma Netatmo od 2011 roku tworzy inteligentne i proste urządzenia w idei smart home, zwiększające wygodę i bezpieczeństwo domostwa. Ich kolejną propozycją jest Inteligentny Kontroler Klimatyzacji. Jak on działa?

Awatar Karolina Burnagiel

Firma Netatmo od 2011 roku tworzy inteligentne i proste urządzenia w idei smart home, zwiększające wygodę i bezpieczeństwo domostwa. Ich kolejną propozycją jest Inteligentny Kontroler Klimatyzacji. Jak on działa?

Netatmo wprowadza na rynek nowy produkt – Inteligentny Kontroler Klimatyzacji. Urządzenie pozwala zarządzać ochładzaniem i ocieplaniem domu.

Działając w idei smart home, kontroler łączy się z innymi urządzeniami wpływającymi na temperaturę w pomieszczeniach za pomocą podczerwieni.

Na podstawie ankiety użytkownika Kontroler tworzy harmonogram chłodzenia/ocieplania, do którego można dodać swoje wymagania.

Produkt posiada również funkcje geolokalizacji, sterowania głosem i aplikację Home+ Control.

Netatmo to jedna z firm oferujących rozwiązania typu smart home, pozwalające na zwiększenie wygody i bezpieczeństwa domu poprzez wprowadzanie inteligentnych i łatwych w obsłudze urządzeń. Działa na rynku od 2011 roku i oferuje obecnie 15 różnych produktów i akcesoriów. Celem marki jest poprawa jakości życia w domu przy jednoczesnym zachowaniu prostoty i przydatności.

Kolejną ciekawą propozycją firmy jest Inteligentny Kontroler Klimatyzacji. Produkt umożliwia klientom nadzór nad klimatyzatorami i pompami ciepła powietrze-powietrze z dowolnego miejsca na świecie. Netatmo rozszerza dzięki temu ideę smart home, pozwalając na łatwe zarządzanie energią i rachunkami poprzez jedno proste urządzenie.

Źródło grafiki: materiały prasowe.

Inteligentny Kontroler Klimatyzacji łączy się ze wszystkimi pompami ciepła typu powietrze-powietrze oraz z klimatyzatorami. Dzięki wielokierunkowemu systemowi podczerwieni produkt może być sparowany z drugim urządzeniem w ciągu kilku minut bez żadnych dodatkowych prac budowlanych.

Łatwy do zainstalowania sterownik pozwala na połączenie się z jakimkolwiek klimatyzatorem, jeśli ten jest obsługiwany za pomocą pilota na podczerwień i posiada ekran wyświetlający ustawienia. Inteligentny Kontroler Klimatyzacji może być przykręcony lub przyczepiony do ściany w dowolnym miejscu i nie przeszkadza to w zachowaniu stabilnego połączenia.

Jak działa Kontroler Netatmo?

By poznać zwyczaje użytkownika, Inteligentny Kontroler Klimatyzacji zadaje pięć pytań, a następnie na ich podstawie tworzy harmonogram chłodzenia lub ogrzewania pomieszczeń. Można zawrzeć w nim specyficzne instrukcje, dopasowane do osobistych upodobań, jak ochładzanie pokoi latem w godzinach popołudniowych czy ocieplanie zimą po powrocie z pracy.    

Źródło grafiki: materiały prasowe.

Dzięki czujnikom temperatury i wilgotności kontroler obserwuje zmieniające się warunki w mieszkaniu. Wszystkie te dane są dostępne dla klientów w czasie rzeczywistym, przez co dostosowywanie atmosfery w pomieszczeniach jest o wiele szybsze i prostsze. Co więcej, po pierwszym sparowaniu klimatyzatora z Kontrolerem informacje o urządzeniu są zapisywane w bazie, dzięki czemu kolejny użytkownik z tym samym sprzętem nie będzie już musiał konfigurować produktu po raz drugi.

Smart home = saving home

Dzięki odpowiedniemu zaprogramowaniu urządzeń chłodzących i grzewczych Inteligentny Kontroler Klimatyzacji pozwala na znaczące zmniejszenie wysokości rachunków za prąd. Produkt jest także wyposażony w funkcję geolokalizacji “Eco-Assist”, które odpowiada za wyłączenie klimatyzatorów, gdy dom jest pusty oraz za ponowne ich włączenie po powrocie lokatorów. 

Urządzeniem można zarządzać z dowolnej lokalizacji za pomocą aplikacji Home+ Control. Kontroler posiada również możliwość sterowania za pomocą głosu – produkt jest kompatybilny z najpopularniejszymi asystentami głosowymi i inteligentnymi ekosystemami, jak Apple Home, Google Home czy Alexa. Możliwość połączenia produktu można sprawdzić na stronie check.netatmo.com.


Źródło grafiki: materiały prasowe.

Obecna cena Inteligentnego Kontrolera Klimatyzacji to 559,99 zł na stronie netatmo.pl. Produkt dostępny jest również w sklepach x- kom.pl, komputronik.pl, salonydenon.pl, euro.com.pl, mediaexpert.pl, zhome.pl i inteligentnydom.co.

Firma Netatmo od 2018 roku należy do grupy Legrand, światowego eksperta w branży infrastruktury cyfrowej oraz instalacji elektrycznych w budynkach. Jak więc widać po kolejnej propozycji marki, inteligentne zarządzanie domem staje się coraz łatwiejsze i coraz bardziej zintegrowane z wieloma innymi urządzeniami. Technologia jest piękna.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.