Zadbaj o bezpieczeństwo z nowymi inteligentnymi czujnikami dymu i tlenku węgla od Netatmo!

Francuska marka Netatmo poinformowała o premierze swoich najnowszych inteligentnych urządzeń, które już teraz mogą pomóc nam w zapewnieniu bezpieczeństwa domu czy mieszkania. Nowe czujniki mogą współpracować z Alexa, Apple Home i Google Home!

Francuska marka właśnie zaprezentowała nowe inteligentne urządzenia, pozwalające zapewnić bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania.

Nowe czujniki dymu i tlenku węgla działają z najpopularniejszymi systemami inteligentnego domu, tj. Alexa, Apple Home czy Google Home!

Kilka słów o Netatmo
i ich nowych urządzeniach 

Netatmo to francuska marka, która już od 11 lat funkcjonuje na światowym rynku, tworząc inteligentne i proste w użyciu „urządzenia zwiększające wygodę i bezpieczeństwo domu”. Na ten moment w ich ofercie znajduje się aż 16 wysoko jakościowych pozycji, które według producenta wręcz „poprawiają samopoczucie i codzienną jakość życia w domu”.  

Netatmo - czujnik w pokoju

Tym razem firma zaprezentowała kolejne dwa urządzenia w postaci Inteligentnego Czujnika Dymu i Inteligentnego Czujnika Tlenku Węgla. Najważniejsze jest to, że wspomniane gadżety są kompatybilne z liderami komunikacji głosowej, tj. Alexa, Apple Home i Google Home. Taka współpraca pozwala użytkownikom korzystać z funkcji głosowego sterowania, za pomocą której mogą uruchomić próbny alarm czy dezaktywować fałszywy. Co więcej, w przypadku wykrycia dymu lub tlenku węgla, asystent powiadomi użytkownika odpowiednim komunikatem! 

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Nokia Pure – rozwój Noki i nowa wizja oprogramowania

Nokia ostatnio dokonuje wewnętrznych rewolucji, jak przejście na ogólny rozwój technologii, nowe logo i teraz nowy design UI. Ten stawia na czystość, minimalizm, nowoczesność i kształty. Jest to wizja oprogramowania na wiele urządzeń.

Czytaj artykuł

Banalna instalacja i nieprzerwana ochrona 

Jednym ze zmartwień potencjalnych klientów mogą być obawy przed samodzielną instalacją zakupionych urządzeń marki Netatmo. Nic jednak bardziej mylnego, bowiem cały proces jest niesamowicie prosty i nie powinien sprawić jakichkolwiek kłopotów dosłownie nikomu. Oba czujniki oczywiście działają bezprzewodowo, a ich montaż polega na przykręceniu do sufitu (czujnik dymu) lub do ściany (czujnik tlenku węgla). Kolejnym punktem do spełnienia jest połączenie urządzeń do sieci Wi-Fi oraz dedykowanej aplikacji mobilnej. Według producenta, te pierwsze powinny pojawić się chociaż w jednej sztuce na piętro, a te drugie – we wszystkich pomieszczeniach, w których znajdują się urządzenia wytwarzające spaliny. 

Netatmo - powiadomienia z aplikacji

Jak zapewnia francuska marka Netatmo, oba urządzenia są przygotowane na poprawne działanie przez nawet 10 najbliższych lat! W dedykowanej aplikacji użytkownik może na bieżąco monitorować stan powietrza w pomieszczeniu, a w przypadku przekroczenia bezpiecznego poziomu dostaje specjalne powiadomienie. W tym samym czasie włączany jest również alarm w miejscu zamieszkania, mający ostrzec przed niebezpieczeństwem! Wszystko za sprawą zamontowanych w czujnikach syrenach alarmowych emitujących dźwięk na poziomie 85 dB

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Inteligentny termostat? Poznajcie model FRITZ!DECT 302

Inteligentny sterownik ogrzewania FRITZ!DECT 302 to dzieło niemieckiej marki AVM, która ostatnio wprowadziła go na polski rynek. Łatwy w obsłudze termostat pozwoli Wam ogrzać mieszkania lub domy zgodnie z ustalonymi preferencjami.

Czytaj artykuł

Koszt niezawodnych urządzeń od francuskiej marki Netatmo 

We wspomnianej wcześniej aplikacji, właściciele czujników mogą także sprawdzić poziom ich eksploatacji. O nieprzerwane działanie urządzeń dba funkcja Auto-Testu, które monitoruje stan baterii, jakość połączenia Wi-Fi, a także poziom zużycia detektora. Do dyspozycji użytkownika pozostaje także opcja wywołania alarmu na żądanie. Według producenta, parametry urządzenia powinno się dodatkowo sprawdzać co najmniej raz w roku, a w przypadku osiągnięcia limitu użyteczności należy wymienić je na nowe. 

Netatmo - aplikacja z czujnikiem

Inteligentny Czujnik Czadu Netatmo i Inteligentny Czujnik Tlenku Węgla możecie nabyć na stronie netatmo.pl, za kwotę 469,99 zł (cena za jedno urządzenie). Oprócz tego klienci nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów, bowiem aplikacja Netatmo Home + Security jest kompletnie darmowa i kompatybilna z urządzeniami mobilnymi (iOS 15 & Android 15 wzwyż).  

Co sądzicie o urządzeniach smart home i ich używaniu w domach i mieszkaniach? Korzystacie na co dzień z czujników dymu i tlenku węgla? 

ŹRÓDŁO: Netatmo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez