Zadbaj o bezpieczeństwo z nowymi inteligentnymi czujnikami dymu i tlenku węgla od Netatmo!

Francuska marka Netatmo poinformowała o premierze swoich najnowszych inteligentnych urządzeń, które już teraz mogą pomóc nam w zapewnieniu bezpieczeństwa domu czy mieszkania. Nowe czujniki mogą współpracować z Alexa, Apple Home i Google Home!

Francuska marka właśnie zaprezentowała nowe inteligentne urządzenia, pozwalające zapewnić bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania.

Nowe czujniki dymu i tlenku węgla działają z najpopularniejszymi systemami inteligentnego domu, tj. Alexa, Apple Home czy Google Home!

Kilka słów o Netatmo
i ich nowych urządzeniach 

Netatmo to francuska marka, która już od 11 lat funkcjonuje na światowym rynku, tworząc inteligentne i proste w użyciu „urządzenia zwiększające wygodę i bezpieczeństwo domu”. Na ten moment w ich ofercie znajduje się aż 16 wysoko jakościowych pozycji, które według producenta wręcz „poprawiają samopoczucie i codzienną jakość życia w domu”.  

Netatmo - czujnik w pokoju

Tym razem firma zaprezentowała kolejne dwa urządzenia w postaci Inteligentnego Czujnika Dymu i Inteligentnego Czujnika Tlenku Węgla. Najważniejsze jest to, że wspomniane gadżety są kompatybilne z liderami komunikacji głosowej, tj. Alexa, Apple Home i Google Home. Taka współpraca pozwala użytkownikom korzystać z funkcji głosowego sterowania, za pomocą której mogą uruchomić próbny alarm czy dezaktywować fałszywy. Co więcej, w przypadku wykrycia dymu lub tlenku węgla, asystent powiadomi użytkownika odpowiednim komunikatem! 

Banalna instalacja i nieprzerwana ochrona 

Jednym ze zmartwień potencjalnych klientów mogą być obawy przed samodzielną instalacją zakupionych urządzeń marki Netatmo. Nic jednak bardziej mylnego, bowiem cały proces jest niesamowicie prosty i nie powinien sprawić jakichkolwiek kłopotów dosłownie nikomu. Oba czujniki oczywiście działają bezprzewodowo, a ich montaż polega na przykręceniu do sufitu (czujnik dymu) lub do ściany (czujnik tlenku węgla). Kolejnym punktem do spełnienia jest połączenie urządzeń do sieci Wi-Fi oraz dedykowanej aplikacji mobilnej. Według producenta, te pierwsze powinny pojawić się chociaż w jednej sztuce na piętro, a te drugie – we wszystkich pomieszczeniach, w których znajdują się urządzenia wytwarzające spaliny. 

Netatmo - powiadomienia z aplikacji

Jak zapewnia francuska marka Netatmo, oba urządzenia są przygotowane na poprawne działanie przez nawet 10 najbliższych lat! W dedykowanej aplikacji użytkownik może na bieżąco monitorować stan powietrza w pomieszczeniu, a w przypadku przekroczenia bezpiecznego poziomu dostaje specjalne powiadomienie. W tym samym czasie włączany jest również alarm w miejscu zamieszkania, mający ostrzec przed niebezpieczeństwem! Wszystko za sprawą zamontowanych w czujnikach syrenach alarmowych emitujących dźwięk na poziomie 85 dB

Koszt niezawodnych urządzeń od francuskiej marki Netatmo 

We wspomnianej wcześniej aplikacji, właściciele czujników mogą także sprawdzić poziom ich eksploatacji. O nieprzerwane działanie urządzeń dba funkcja Auto-Testu, które monitoruje stan baterii, jakość połączenia Wi-Fi, a także poziom zużycia detektora. Do dyspozycji użytkownika pozostaje także opcja wywołania alarmu na żądanie. Według producenta, parametry urządzenia powinno się dodatkowo sprawdzać co najmniej raz w roku, a w przypadku osiągnięcia limitu użyteczności należy wymienić je na nowe. 

Netatmo - aplikacja z czujnikiem

Inteligentny Czujnik Czadu Netatmo i Inteligentny Czujnik Tlenku Węgla możecie nabyć na stronie netatmo.pl, za kwotę 469,99 zł (cena za jedno urządzenie). Oprócz tego klienci nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów, bowiem aplikacja Netatmo Home + Security jest kompletnie darmowa i kompatybilna z urządzeniami mobilnymi (iOS 15 & Android 15 wzwyż).  

Co sądzicie o urządzeniach smart home i ich używaniu w domach i mieszkaniach? Korzystacie na co dzień z czujników dymu i tlenku węgla? 

ŹRÓDŁO: Netatmo

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!