Nokia Pure – rozwój Noki i nowa wizja oprogramowania

Nokia ostatnio dokonuje wewnętrznych rewolucji, jak przejście na ogólny rozwój technologii, nowe logo i teraz nowy design UI. Ten stawia na czystość, minimalizm, nowoczesność i kształty. Jest to wizja oprogramowania na wiele urządzeń.

Nokia zaprojektowała nowy wygląd stylu projektowania Nokia Pure UI. Stawia on na prostotę, czytelność i nowoczesność.

Nie jest to ani nowy system, ani nakładka i firmy mogą go wykupić na swoje potrzeby.

Smart Home, interfejs na laptopie, smartwatch, telefon czy nawet oczyszczacz powietrza – wszystkie te urządzenia mogą zyskać nowy wygląd.

Minimalistyczny wygląd, geometryczne kształty, centrowanie grafiki i jasne kolory sprawiają, że świetnie będzie wyglądać na urządzeniach o różnych wielkościsch czy przekątnych. Nowy design ma się sprawdzać wizualnie na sprzętach różnego przeznaczenia.

Od telefonów, po tablety, laptopy czy nawet wliczając zegarki lub oczyszczacze powietrza. Całkiem niezły rozstrzał. Spójność na wielu urządzeniach, elastyczność i stawianie na przyszłość jest celem Nokii. Firma zaprezentowała szablony, geometryczne cienkie ikony, które wpasują się wszędzie oraz wielobarwne wykresy i interfejs Smart Home.

Uwzględniono również wersję dla osób kochających tryb ciemny i dostosowano odcienie. Swoją drogą dominującym kolorem będzie biały i niebieski w odcieniach od jasnego błękitu po granat wchodzący w czerń. Przygotowano również elementy graficzne, które łatwo mogą zostać wymienione.

Całe pulpity wyświetlane na tabletach i laptopach są jasne, z zaokrąglonymi krawędziami, co pozytywnie wpływa na ich czytelność i sprawia, że całość wygląda schludnie i nowocześnie. Co istotne nowy wygląd nie ma być przeznaczony tylko dla Nokii, ale też dla innych marek.

Natomiast nie podano żadnej daty, kiedy można się spodziewać wcielenia w życie projektu.

Źródło: GSMArena
Źródło miniaturki: Phandroid

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!