wideorejestrator miniaturka

Jaki wideorejestrator kupić? Ranking 2023

Bezpieczeństwo na drodze od zawsze ma ogromne znaczenie, co prawda wideorejestrator nie sprawi, że unikniecie wypadku, ale może oszczędzić Wam wielu problemów i sporo stresu. Jednak, jaki powinniście wybrać?

Na drogach, szczególnie tych polskich, nie brakuje najróżniejszych typów kierowców. Ci niedzielni należą do grupy nieszkodliwych, ale można też spotkać samozwańczych królów szos. To w połączeniu z coraz większą liczbą samochodów na drogach może prowadzić do najróżniejszych niebezpiecznych sytuacji, kolizji czy wypadków.

Coraz więcej osób decyduje się zadbać o swoje prywatne 4 kółka, wyposażając samochód w najróżniejsze gadżety. O ładowarkach samochodowych czy uchwytach na telefon pisaliśmy w innym rankingu. Jednak wśród tych najróżniejszych gadżetów są też wideorejestratory, którym nie poświęciliśmy należytej uwagi.

Po co mi w ogóle wideorejestrator?

Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji spotkać się z tego typu urządzeniami, to już tłumaczę. Wideorejestrator to tak naprawdę kamera samochodowa, która rejestruje każdą sekundę Waszej jazdy. Znajdują się tam tak podstawowe informacje jak data czy godzina, a w nieco bardziej zaawansowanych modelach też lokalizacja czy prędkość, z którą się poruszacie.

Zadaniem wideorejestratora jest nie tylko dokumentowanie samej jazdy, ale przede wszystkim kolizji i wypadków. Dzięki temu znacznie łatwiej ustalić kto jest odpowiedzialny za spowodowanie niebezpiecznej sytuacji na drodze. Nagrania z takich zdarzeń mogą być nawet traktowane jako faktyczne dowody w sprawach sądowych, ale pozwalają także na przykład na łatwiejszą wypłatę odszkodowania.

Wypadki chodzą po ludziach, ale jak to mawiają – przezorny, zawsze ubezpieczony, dlatego przechodzimy już do zestawienia. To klasycznie zostało podzielone pod względem ceny, jaką będziecie musieli przeznaczyć na nowe urządzenie.  


Do 300 zł

Zaczniemy standardowo od modeli najtańszych i w większości także tych najbardziej podstawowych. Jednak niech nie zmyli Was ich cena, bo nawet propozycje z najniższej półki potrafią pozytywnie zaskoczyć.

wideorejestrator
 • Nagrywane wideo
  1080p | 30fps
 • Kąt widzenia
  140°
 • Ekran wideorejestratora
  LCD
 • Przekątna ekranu wideorejestratora
  2,0”

Kamerka Xblitz, pomimo swojej ceny, została wykonana z dbałością o szczegóły. Zewnętrzna obudowa to przede wszystkim metal, z kolei soczewki, jakie znalazły się nad obiektywem są szklane. Te przykrywają sensor o rozdzielczości FullHD i rozdzielczości 12 Mpix. Ten jest zdolny do nagrywania filmów w maksymalnej rozdzielczości 1080p i to przy niewielkiej ilości światła. W połączeniu z optyką, kąt widzenia wynosi 140 stopni.

Wideorejestrator ma na pokładzie kilka przydatnych funkcji. Jedną z nich jest ciągłe nagrywanie. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że do poprawnego działania będzie wymagana karta pamięci, której nie ma w zestawie. Ciągłe nagrywanie polega na automatycznym nadpisywaniu starych nagrań przez kamerę. Poza tym jest także akcelerometr, który wykryje bardziej gwałtowne hamowanie czy kolizję i zapisze specjalne wideo, które nie będzie mogło zostać nadpisane.

wideorejestrator
 • Nagrywane wideo
  1080p | 30fps
 • Kąt widzenia
  130°
 • Ekran wideorejestratora
  LCD
 • Przekątna ekranu wideorejestratora
  2,0”

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm wśród najróżniejszych wideorejestratorów jest Mio, odpowiedzialna za serię MiVue. Pomimo tego, że najwięcej mówi się o modelach z wyższej półki, to i budżetowy MiVue 312 ma trochę do zaoferowania. Głównym elementem jest sensor 2 Mpix zdolny do nagrywania w rozdzielczości FullHD. Co ważne nad nim znajdują się szklane soczewki, które dodatkowo wspiera bardzo dobre oprogramowanie.

To właśnie z jego pomocą kamera bardzo dobrze radzi sobie nawet w nocy, kiedy brakuje światła. Kamera po pierwszej konfiguracji i wsadzeniu karty microSD działa praktycznie bez konieczności dodatkowej uwagi. Po uruchomieniu samochodu automatycznie się włączy i zacznie nagrywać. Nie brakuje takich udogodnień jak nagrywanie ciągłe czy wykrywanie zdarzeń z pomocą G-Sensora.

wideorejestrator
 • Nagrywane wideo
  1080p | 30fps
 • Kąt widzenia
  140°
 • Ekran wideorejestratora
  LCD
 • Przekątna ekranu wideorejestratora
  1,5”

Jednym z takich modeli jest Lamax T6, który oferuje możliwość lokalizacji. Ta pozwala na wiele dodatkowych możliwości, w tym choćby podawanie dokładniej długości i szerokości geograficznej, zawsze aktualny czas czy dość dokładny pomiar prędkości. Jeżeli chodzi o to najbardziej podstawowe wyposażenie, to macie tutaj do dyspozycji sensor zdolny nagrywać w FullHD. Nad nim znalazły się szklane soczewki oferujące pole widzenia 140 stopni.

Oczywiście nie brakuje także wsparcia dla trybu nocnego. Na pochwałę zasługują w tym miejscu niewielkie wymiary oraz magnetyczny sposób mocowania samej kamery. Dzięki czemu możecie ją po prostu wrzucić do schowka po zakończonej jeździe. Jednak na pokładzie znalazła się też detekcja ruchu, która aktywuje nagrywanie w trakcie postoju. Mały ekran także nie powinien stanowić problemu, bo ten model współpracuje z aplikacją mobilną producenta.


Do 500 zł

Przechodzimy do nieco droższych modeli, które cały czas nie uszczuplą jakoś specjalnie Waszego portfela. W tym budżecie możecie jednak spodziewać się propozycji, które będą miały na pokładzie między innymi sensor GPS.

wideorejestrator
 • Nagrywane wideo
  1080p | 30fps
 • Kąt widzenia
  140°

Nadszedł czas na kolejną propozycję marki Xblitz, która co prawda pojawiła się już w tym zestawieniu. Niemniej jednak model S4 wyróżnia się nie tylko brakiem wbudowanego ekranu, ale zastosowanymi technologiami i niezwykle kompaktowym rozmiarem. Sensor z rodziny Sony Exmor, który został wręcz stworzony z myślą o radzeniu sobie w sytuacjach, gdzie brakuje światła w kadrze. Ten został umieszczony na specjalnej obrotowej głowicy, tym samym nie ma problemu z ustawieniem odpowiedniego kąta.

Kompaktowy rozmiar wideorejestrator zawdzięcza głównie braku zintegrowanego ekranu. Nie jest to jednak wielki problem, bo wszystko można załatwić za pomocą smartfona. Co ważne nie ma potrzeby, by smartfon był połączony z kamerą przez cały czas. Po pierwszej konfiguracji możecie go rozłączyć, a wideorejestrator będzie działał bez Waszej większej interwencji.  

wideorejestrator
 • Nagrywane wideo
  1080p | 60fps
 • Kąt widzenia
  140°
 • Ekran wideorejestratora
  LCD
 • Przekątna ekranu wideorejestratora
  2,5”

Nextbase 322GW jest wyposażony w kamerę HD 1080p z szerokokątnym obiektywem 140 stopni. Kamera jest zamontowana na obrotowym uchwycie, co pozwala dostosować kąt do własnych preferencji.

Jedną z wyróżniających cech Nextbase 322GW jest technologia GPS, która rejestruje lokalizację i prędkość pojazdu podczas jazdy. Informacje te są nakładane na materiał wideo, dzięki czemu możesz zobaczyć dokładnie, gdzie byłeś i jak szybko podróżowałeś w danym punkcie.

Nextbase 322GW jest również wyposażony w szereg zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa, w tym system ostrzegania przed kolizją. Oferuje również system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, który informuje nas dźwiękiem o zjechaniu z pasa ruchu bez kierunkowskazu.

Jeśli chodzi o przechowywanie, Nextbase 322GW obsługuje karty pamięci o maksymalnej pojemności 128 GB. Ma również wbudowane połączenie Wi-Fi, które umożliwia wygodne przesyłanie materiału wideo do komputera lub smartfona w celu łatwego przeglądania i udostępniania.


Do 800 zł

Propozycje w przedziale do 800 zł to już naprawdę wysoka półka, ale wciąż nie najwyższa. W tym wypadku obecność modułów GPS czy WiFi to już praktycznie standard.

wideorejestrator
 • Nagrywane wideo
  1080p | 60 fps
  2160p | 30fps
 • Kąt widzenia
  139°
 • Ekran wideorejestratora
  LCD
 • Przekątna ekranu wideorejestratora
  3,0”

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć już legendarnej firmy 70Mai, która niejako spopularyzowała obecność wideorejestratorów w samochodach polskich kierowców. Jednocześnie jest to pierwszy w całym rankingu, który nagrywa w natywnej rozdzielczości 4K. Co prawda robi to z płynnością 30 klatek na sekundę. Potężny sensor od Sony został zamontowany na specjalnej obrotowej głowicy, dzięki czemu wyregulujecie kąt nagrywania raz, a dobrze.

Kamera została tak zaprojektowana, by być jedną spójną bryłą, w której zamknięto wszystkie najważniejsze elementy. Tym samym nie wyróżnia się, szczególnie jeżeli zamontujecie ją w mało widocznym miejscu. Na pokładzie nie brakuje takich funkcji jak WiFi, GPS czy całej gamy sensorów, które podnoszą bezpieczeństwo Waszego samochodu w trakcie jazdy i postoju. Kamera, podobnie jak MiVue 798, obsługuje sprzedawaną osobno kamerę cofania RC06.

wideorejestrator
 • Nagrywane wideo
  1080p | 60fps
  1440p | 30fps
 • Kąt widzenia
  140°
 • Ekran wideorejestratora
  LCD
 • Przekątna ekranu wideorejestratora
  2,5”

Firma NextBase to kolejny producent, którego nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu. Dopiero niedawno zawitali na polskim rynku, jednak jak przystało na nowego gracza, zrobili to z kopyta. Model 422GW to dość ciekawa propozycja łącząca w sobie kilka naprawdę przemyślanych rozwiązań. Pierwszym jest sam system montażu kamery. Mocowanie, które przyczepione jest do szyby wyposażono w złącze ładowania oraz specjalne miejsce do magnetycznego przypięcia kamery.

Ponadto ta wyposażona jest w złącze rozszerzeń, które pozwala na podłączanie dodatkowych modułów, jak na przykład kamera wewnętrzna. Współpracuje też z kamerą cofania, jednak ta, podobnie zresztą jak moduły, sprzedawana jest oddzielnie. Pod względem wbudowanych funkcji też nie jest biednie, bo nie brakuje tutaj WiFi, Bluetootha czy modułu GPS. Wszystkiego dopełnia obsługa dedykowanej aplikacji.

wideorejestrator
 • Nagrywane wideo
  1080p | 30fps
 • Kąt widzenia
  130° – główna
  135° – wsteczna
 • Ekran wideorejestratora
  LCD
 • Przekątna ekranu wideorejestratora
  9,35”

Nieco mniej popularnym i bardzo niedocenianym, rozwiązaniem są wideorejestratory zintegrowane z lusterkiem wstecznym. Takie modele nie ograniczają widoczności, ani wentylacji oraz mają bardzo duże i czytelne ekrany. 

W tym przypadku mowa o D07+RC05 od znanego producenta 70mai. Model ten dysponuje ekranem o przekątnej aż 9,35”, który może wyświetlać podgląd z kamery przedniej, cofania oraz symulować zwykłe lusterko wsteczne. Co więcej, automatycznie dostosowuje swoją jasność do warunków oświetleniowych tak, żeby nie oślepiać użytkownika. Pod nim znajdują się przyciski do nawigacji po systemie oraz do zarządzania trybami wyświetlania i nagraniami. 

70mai D07+RC05 ma wbudowaną ultra‐szerokokątną kamerę o kącie widzenia 130 stopni zdolną do nagrywania wideo w rozdzielczości FullHD. Zawarty w niej sensor od Sony zapewnia wysoką jakość nagrań zarówno za dnia, jak i w nocy. Jednakże w zestawie znajduje się jeszcze kamera wsteczna, która również nagrywa w FullHD, ale przy kącie widzenia 135 stopni. Ta za dnia wypada równie dobrze, jednakże jakość nagrań w nocy pozostawia trochę do życzenia. Aczkolwiek miłym dodatkiem jest to, że dysponuje technologią niwelującą oślepiające źródła światła. 

Warto też zaznaczyć, że ten model ma własną małą baterię, która pozwala przez pewien czas podtrzymywać jego pracę. Poza tym na pokładzie znalazł się slot na kartę microSD o maksymalnej pojemności 64GB. 


Do 1000 zł

Okrągły tysiąc złotych to już z pewnością niemała suma. Jednak w pełni zrozumiała, jeżeli zależy wam na niezwykle dopracowanym sprzęcie, na którym będziecie mogli polegać niezależnie od sytuacji.

wideorejestrator
 • Nagrywane wideo
  1296p | 30 fps – główna
  1080p | 30 fps – cofania, wewn.
 • Kąt widzenia
  170° – główna
  160° – cofania
  150° – wewn.
 • Ekran wideorejestratora
  IPS
 • Przekątna ekranu wideorejestratora
  2,45”

Na pierwszy ogień idzie kolejna propozycja od firmy Mikavi, tym razem wideorejestrator, w którego skład wchodzą aż 3 obiektywy. Jeżeli zdecydujecie się na podłączenie każdej z nich, to główna kamera będzie nagrywać w maksymalnej rozdzielczości 2.5K przy płynności 30 klatek. Z kolei dwie pozostałe, czyli wewnętrzna oraz cofania z maksymalną jakością FullHD przy identycznej płynności.

Warto w tym miejscu jednocześnie nadmienić, że każda z kamer ma niebywale szerokie pole widzenia. Główna oferuje 170 stopni, cofania 160 stopni, a wewnętrzna 150. Za nagrywanie ze wszystkich trzech obiektywów odpowiada główny moduł dodatkowo wyposażony w ekran dotykowy. Tam też znalazły się wszystkie czujniki, jak choćby sensor ruchu czy przeciążeń, moduły GPS oraz Wi‐Fi. Podobnie jak w modelu PQ4, tak i tutaj dostępna jest możliwość sterowania całym zestawem za pomocą aplikacji.

wideorejestrator
 • Nagrywane wideo
  1080p | 60 fps
 • Kąt widzenia
  140° – obiektyw
  340° – obrót
 • Ekran wideorejestratora
  LCD
 • Przekątna ekranu wideorejestratora
  1,2”
Nagraliśmy o niej film!

70mai X200 Omni to dość nietypowy wideorejestrator, gdyż jako jeden z niewielu ma kamerę, która obraca się w 340 stopniach i to dzięki silnikom elektrycznym. Dzięki możliwości obrotu i kątowi widzenia wynoszącym 140 stopni jest w stanie rejestrować wszystkie kąty wokół pojazdu. 

70mai X200 Omni nagrywa wideo w rozdzielczości Full HD przy 30 lub 60 klatkach na sekundę. Natomiast duży sensor w połączeniu z jasną przysłoną f 1.5 powoduje, że nagrania są bardzo szczegółowe zarówno za dnia, jak i w nocy. Co więcej, ten wideorejestrator może pochwalić się też wysoką rozpiętością tonalną (HDR). 

Oczywiście nie zabrakło w nim też dodatkowych funkcji. 70mai X200 Omni dzięki swojej specyficznej konstrukcji może również monitorować samochód nawet gdy jest zaparkowany. Dodatkowo dzięki sztucznej inteligencji może wykrywać podejrzane obiekty na drodze przed samochodem i ostrzegać nas za pomocą dźwięków. Miłym dodatkiem jest też lokalizator GPS, łączność Wi‐Fi i aplikacja na smartfony. Natomiast sterować nią możemy za pomocą komend głosowych, niestety tylko w języku angielskim. 

wideorejestrator
 • Nagrywane wideo
  1080p | 25 fps
 • Kąt widzenia
  150°
 • Ekran wideorejestratora
  LCD
 • Przekątna ekranu wideorejestratora
  3”

Kolejną unikatową propozycją jest Mikavi PQ7 4CH, czyli wideorejestrator zdolny do obsługi aż 4 kamer. Dzięki niemu nie tylko możemy monitorować to co się dzieje przed i za samochodem, ale również po bokach. Co więcej, te możliwości również dostępne są w całodobowym trybie parkingowym. 

Wbrew pozorom zdolność do nagrywania 4 kamerami jednocześnie nie wiąże się z haczykami. Wszystkie z nich są w zestawie, mają tę samą optykę, jak i sensory Sony oraz wszystkie nagrywają w Full HD przy 25 klatkach na sekundę. Na dodatek jedna z nich może nagrywać w podczerwieni drogę przed samochodem lub wnętrze pojazdu za sprawą obrotowej konstrukcji. Zatem mówimy tu o prawdziwie uniwersalnym i kompletnym zestawie, bez większych ograniczeń. 

Do tego Mikavi PQ7 4CH oferuje dość duży, bo 3” ekran, nawigację po oprogramowaniu za pomocą fizycznych przycisków, GPS oraz łączność Wi‐Fi. To ostatnie wraz z rozbudowaną aplikacją pozwala połączyć urządzenie z naszym smartfonem i zarządzać ustawieniami oraz nagraniami. Producent nie zapomniał też o slocie na kartę microSD, co się ceni.


Bez Ograniczeń

No i nadszedł ten moment, w którym przebiliśmy granicę tysiąca złotych. Jeżeli to czytacie, to zakładam, że siedzenie za kółkiem jest albo Waszym sposobem na życie, albo ogromną pasją. Niezależnie od tego, pamiętamy też i o Was.

Mio MiVue 798 Dual

wideorejestrator
 • Nagrywane wideo
  1440p | 30fps, 1080p | 30 fps
 • Kąt widzenia
  150° i 140°
 • Ekran wideorejestratora
  LCD
 • Przekątna ekranu wideorejestratora
  2.7”

Ten konkretny wideorejestrator to bliźniaczy model do opisywanego nieco wyżej MiVue 792. W tym wypadku macie jednak do dyspozycji znacznie lepszy sensor. Konkretniej jest to Sony Starvis pozwalający na nagrywanie w rozdzielczości 2.5K, zamiast FullHD. Poza tym pole widzenia wzrasta do 150 stopni. Mio znów nie oszczędzało na soczewkach i podobnie jak poprzednio, wykonano je ze szkła.

Poza tym do zestawu trafiła także kamera cofania, ta nagrywa w rozdzielczości FullHD przy płynności 30 klatek na sekundę. Pole jej widzenia kształtuje się na poziomie 140 stopni. Oczywiście za przetwarzanie wszystkich plików odpowiada tutaj główny moduł, gdzie możecie umieścić też kartę pamięci. Klasycznie już w tej cenie na pokładzie nie brakuje WiFi, GPS czy w końcu całej gamy sensorów i trybów nagrywania.

NextBase 622GW

wideorejestrator
 • Nagrywane wideo
  2160p | 30fps
  1440p | 60fps
  1080p | 120fps
 • Kąt widzenia
  140°
 • Ekran wideorejestratora
  IPS
 • Przekątna ekranu wideorejestratora
  3,0”

Ostatnia na naszej liście ląduje kamera od NextBase, a konkretniej ich najwyższy, dostępny w sprzedaży model – 622GW. To jeden z najbardziej innowacyjnych wideorejestratorów na rynku w ogóle. Jako jedyny wspiera technologię W3W, która pozwala na określenie lokalizacji z dokładnością do 3 metrów, bez konieczności połączenia z Internetem. Poza tym na pokładzie znalazł się ulepszony algorytm elektronicznej stabilizacji obrazu.

Natomiast sensor, który znalazł się wewnątrz tego modelu potrafi nagrywać w rozdzielczości 4K. Z kolei przy zmniejszeniu jakości, płynność obrazu może wzrosnąć nawet do 120 klatek na sekundę. Jeżeli chodzi natomiast o dostępne funkcje, to i w tym wypadku nie powinniście być zawiedzeni. WiFi czy GPS to podstawa, poza tym jest też wsparcie dla asystentki Alexa, łączności Bluetooth czy, co niezwykle istotne, awaryjnego wzywania pomocy. Jeżeli coś się stanie, to wystarczy, że klikniecie jeden przycisk, a odpowiednie służby zostaną powiadomione o Waszej lokalizacji.

wideorejestrator
 • Nagrywane wideo
  1440p | 30fps – Główna
  1080p | 30 fps – wewnętrzna i tylna
 • Kąt widzenia
  140° i 140°

Viofo T130 3CH to wideorejestrator z wyższej półki obsługujący aż 3 kamery. Główna o rozdzielczości WQHD naturalnie jest przeznaczona do nagrywania tego, co się dzieje przed pojazdem. Natomiast pozostałe dwie nagrywające w FullHD przechwytują to, co dzieje się w samochodzie oraz za nim. 

Niestety Viofo T130 3CH nie ma ekranu, ale dzięki temu jest bardzo dyskretna i ma intuicyjne fizyczne przyciski do sterowania. Natomiast podgląd nagrań oraz wszelkie ustawienia wideorejestratora znajdziemy w aplikacji na smartfony. 

Viofo T130 3CH również dysponuje trybem parkingowym. Po wykryciu ruchu w kadrze jednej z kamer, wideorejestrator automatycznie uruchamia nagrywanie. Zatem nie odstaje od konkurencji praktycznie pod żadnym względem.


W razie wątpliwości zapraszamy na nasz serwer Discord, gdzie nasza zaufana moderacja i użytkownicy bezpośrednio pomogą Wam w wyborze najlepszego wideorejestratora, jak i innych urządzeń 🙂

Podsumowanie

Aktualnie wideorejestrator nie jest już jedynie gadżetem, a dla niektórych staje się wręcz smutną koniecznością. Nie da się im jednak odmówić przydatności. W końcu to dzięki nim możecie uniknąć wysokiego mandatu czy dochodzić swoich racji w sądzie lub u ubezpieczyciela. No i bez nich nie moglibyście oglądać filmów takich jak ten poniżej. 

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

 • Ja polecam bo ostatnio kupiłem model manta dvr401f bardzo dobre nagrania jeżeli chodzi o jakość, kamera też jest z tyłu. Koszt niewielki

 • Fajnie że jest podział na grupy cenowe. mi tylko w tej najwyższej brakuje Mikavi pq7, pierwszy rejestrator 4 kanałowy z 4 kamerkami. Super opcja w trybie parkingowym.

 • W prezencie pod choinkę dostałem Mante DVR502F Ode mnie 5/5 za jakość nagrań, za taką cenne jak widzę to kosztuje koło 200 zł, poza tym wszystko jest w porządeczku więc myślę, że warto

 • Szczerze mówiąc to ten Lamax T6 taki sobie, ale za trochę wiecej jest T10, który już mnie przekonał i nawet mam zamiar zamówić. Podoba mi się przez uchwyt magnetyczny, słyszałem sporo pozytywów na ten temat