FRITZ!DECT 302 - inteligenty termostat

Inteligentny termostat? Poznajcie model FRITZ!DECT 302

Inteligentny sterownik ogrzewania FRITZ!DECT 302 to dzieło niemieckiej marki AVM, która ostatnio wprowadziła go na polski rynek. Łatwy w obsłudze termostat pozwoli Wam ogrzać mieszkania lub domy zgodnie z ustalonymi preferencjami.

Inteligentny sterownik ogrzewania FRITZ!DECT 302 to dzieło niemieckiej marki AVM, która ostatnio wprowadziła go na polski rynek. Łatwy w obsłudze termostat pozwoli Wam ogrzać mieszkania lub domy zgodnie z ustalonymi preferencjami.

AVM FRITZ! i jej poprzednie produkty

AVM to niemiecki producent urządzeń sieciowych, który swoje produkty prezentuje również na polskim rynku. W ich portfolio znajdziemy urządzenia spod nazwy FRITZ!, takie jak specjalne routery, adaptery, telefony bezprzewodowe czy produkty Smart Home.

Zdecydowanie należy pochwalić fakt, iż wszystkie produkty AVM działają w sprawnym ekosystemie FRITZ!. Co więcej są one tak proste w obsłudze, że podstawowa konfiguracja nie powinna sprawić nikomu nawet najmniejszego problemu.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku na naszym youtubowym kanale TechnoStrefa pojawił się dedykowany film, w którym przedstawiliśmy Wam system Smart Home FRITZ!DECT. W jego skład wchodziła inteligentna żarówka LED FRITZ!DECT 500, wielofunkcyjny przycisk FRITZ!DECT 440 i głowica na kaloryfer FRITZ!DECT 301. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji obejrzeć tamtego materiału, to gorąco zapraszamy do nadrobienia zaległości!

Czym jest termostat FRITZ!DECT 302?

Termostat FRITZ!DECT 302 oferuje oczywiście wszystkie funkcje, które wcześniej AVM zaprezentowało w modelu FRITZ!DECT 301. Dla lepszego efektu możemy połączyć wiele inteligentnych sterowników w grupę.

Urządzenie w połączeniu z routerem FRITZ!Box (działającym jako centralka) „precyzyjnie i automatycznie reguluje temperaturę w pomieszczeniu”. Dzięki prostej konfiguracji żaden domownik nie będzie miał problemu z ustawieniem temperatury w domu czy mieszkaniu pod własne preferencje.

inteligentny termostat - FRITZ!DECT 302

Jak możemy przeczytać w oświadczeniu prasowym AVM, FRITZ!DECT 302 pozwoli nam łatwo oszczędzić energię, co przełoży się na redukcję kosztów ogrzewania. Niezmiennie nowy termostat możemy obsługiwać ręcznie, ale także za pomocą inteligentnego przełącznika, smartfona, tabletu, laptopa czy FRITZ!Fona. Ten ostatni jest telefonem bezprzewodowym firmy AVM, zaprojektowanym do współpracy z urządzeniem FRITZ!Box.

inteligentny termostat - aplikacje do sterowania FRITZ!

Zgodnie z zapowiedzią niemieckiej firmy, FRITZ!DECT 302 z czytelnym wyświetlaczem typu e-paper ma nam posłużyć przez co najmniej kilka sezonów grzewczych. Na ekranie wyświetla się rzecz jasna menu zarządzania termostatem. Wokół niego umieszczono cztery klawisze funkcyjne. Warto również wiedzieć, że urządzenie wykorzystujące „energooszczędny standard radiowy DECT ULE” i może być zainstalowane na „wszystkich standardowych zaworach kaloryferów”.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jaki zasilacz awaryjny (UPS) w obliczu kryzysu? Ranking 2023

Zasilacz awaryjny (UPS) to urządzenie z myślą o tych, którzy chcą zadbać o zdrowie swoich urządzeń, ale również kryzysowe banki energii. Może i nie są w stanie zagwarantować wielu kolejnych godzin pracy, ale mogą uratować ten wykonany, ale nie zapisany progres.

Czytaj artykuł

Najważniejsze funkcje inteligentnego termostatu

Nowy produkt firmy AVM obsługuje także adaptacyjne ogrzewanie, dzięki czemu „żądana temperatura jest osiągana w zaplanowanym czasie”. FRITZ!DECT 302 otrzymał także funkcję wykrywania otwartego okna, która automatycznie obniża aktualną temperaturę.

Do naszej dyspozycji otrzymujemy także opcję szybkiego dogrzewania, która sprawdzi się przede wszystkim w tych najzimniejszych pomieszczeniach. Nie należy zapominać także o funkcji „ochrony przed zamarzaniem”, która ogranicza ogrzewanie do minimum.

inteligentny termostat - podgląd profilu smart home

Na wyświetlaczu możemy także sprawdzić aktualny harmonogram tygodniowy i profil temperatury. Inteligentny termostat wyposażono także w ochronę rodzicielską, która po wprowadzeniu ustalonej sekwencji klawiszy blokuje możliwość zmian. Co więcej, w przypadku gdy urządzenie się rozładuje lub utraci połączenie, zostaniemy o tym poinformowani za pomocą powiadomienia push.

Aby nasz inteligentny termostat działał poprawnie musimy dodatkowo wyposażyć się w router FRITZ!Box ze stacją bazową DECT. Aktualną ofertę oraz ceny produktów FRITZ! sprawdzicie w strefie marki AVM na Allegro lub na stronie FRITZ!Box.

Słyszeliście wcześniej o firmie AVM? Korzystacie z inteligentnego termostatu FRITZ! lub jakiejś innej marki?

ŹRÓDŁO: informacja prasowa AVM

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez