Co potrafi nowa bramka FRITZ!Smart Gateway?

AVM wprowadziła do Polski nowy produkt: bramkę FRITZ!Smart Gateway, która wzbogaca ekosystem FRITZ! Smart Home o obsługę bezprzewodowej technologii Zigbee oraz DECT ULE. Sterowanie szczególnie oświetleniem wejdzie na wyższy poziom.

Awatar Marta Urbaniak

Bramka FRITZ!Smart Gateway urozmaici Twoje życie

Nowa bramka FRITZ!Smart Gateway została wypuszczona przez znaną europejską markę FRITZ specjalizującą się w dziedzinie komunikacji. FRITZ!Smart Gateway to krok naprzód w inteligentnym zarządzaniu domem, oferując łatwość obsługi i bezpieczeństwo, które są znakiem rozpoznawczym marki.

To urządzenie rozszerza ekosystem FRITZ! Smart Home o wsparcie dla bezprzewodowej technologii Zigbee oraz DECT ULE, otwierając nowe możliwości, szczególnie w zakresie sterowania oświetleniem.

źródło grafiki FRITZ

Szybkie wyjaśnienie

Czym są te technologie? Pierwsza – DECT Ultra Low Energy to standard komunikacji bezprzewodowej używany do projektowania bezprzewodowych sieci czujników i siłowników do zastosowań w inteligentnym domu. Jedno urządzenie jest “bazą”, która kontroluje sieć, a reszta zazwyczaj ma swoje dedykowane funkcje. Zasięg tej komunikacji wynosi ponad 50 metrów w budynku i do 300 metrów na zewnątrz.

Druga – ZigBee, to protokół transmisji danych w sieciach bezprzewodowych, takich jak mesh, czy cluster tree. Jego działanie można porównać do Wi-Fi, ale cechuje się niższym zużyciem energii, niewielką przepustowością (maksymalnie do 250 kbps), a do tego osiąga zasięg nawet do 100 metrów. Komunikacja jest dwustronna, każde urządzenie może odbierać lub wysyłać sygnał, a niektóre nawet przekazywać go dalej.

Wszechstronność zastosowania

FRITZ!Smart Gateway umożliwia łatwą integrację żarówek LED Zigbee różnych producentów z istniejącą siecią domową FRITZ!, a także pozwala na podłączenie większej liczby urządzeń DECT, takich jak inteligentne głowice termostatyczne czy gniazdka. Łączność odbywa się poprzez sieć Wi-Fi i interfejs LAN. Bramkę zamontujesz wszędzie, w każdym pokoju w którym jest zainstalowane gniazdko.

Kompatybilność i Bezpieczeństwo bramki zapewniają standardy Zigbee 3.0 i DECT ULE, dzięki czemu połączysz ją z urządzeniami wielu producentów. Wszystkie urządzenia są do wglądu w interfejsie użytkownika FRITZ!Box. Bezpieczna obsługa i konfigurowanie odbywa się z poziomu panelu routera FRITZ!Box.

Prosta Obsługa Sterowanie urządzeniami jest wygodne i może odbywać się na wiele sposobów, w tym za pomocą przycisku FRITZ!DECT 440, aparatu FRITZ!Fon, przeglądarki, a także zdalnie przez aplikację FRITZ!App Smart Home.

Obecny na pokładzie 1 port USB z funkcją ładowania urządzeń mobilnych, jeśli zabrakłoby Wam miejsca i inne porty w Waszym domu byłyby zajęte. Producent oferuje 5 lat gwarancji, a cena detaliczna wynosi 398 złotych. Produkt jest dostępny w Strefie Marek Allegro, w strefie marek Empik, na Amazon.pl oraz w sklepie partnerskim FRITZ-Shop.eu.

Urządzenia i wymagania

 Z czym możecie podłączyć nowe urządzenie od FRITZ? Bramka FRITZ!Smart Gateway umożliwia obsługę wszystkich żarówek LED Philips Hue (od generacji 3. do 6.), IKEA TRÅDFRI inie tylko. Po więcej informacji zajrzyj na stronę https://en.avm.de/service/zigbee/ tam dostępna jest lista wszystkich urządzeń Zigbee, które mogą być podłączone do systemu FRITZ! Smart Home poprzez FRITZ!Smart Gateway.

Warto mieć na uwadze, że aby korzystać z bramki FRITZ!Smart Gateway wymagane jest posiadanie routera FRITZ!Box (od wersji systemu FRITZ!OS 7.50).

Źródło: informacja prasowa

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez