Warto inwestować w Smart Home w trakcie remontu?

Rozwiązania Smart Home cały czas zyskują na popularności, ale czy warto w nie inwestować przy okazji remontu domu lub mieszkania?

Awatar Mateusz Zelek

Rozwiązania Smart Home cały czas zyskują na popularności, ale czy warto w nie inwestować przy okazji remontu domu lub mieszkania?

Remont? Czas na Smart Home!

Okres wakacyjny czy urlopowy, my Polacy niezwykle często wykorzystujemy na wszelkie remonty. Zwłaszcza w ostatnich miesiącach, gdzie popyt na usługi remontowe był niezwykle wysoki. Przy okazji klienci często decydują się na rozwiązania smart, aby zaoszczędzić pieniądze lub po prostu zwiększyć swój komfort. 

Według badania przeprowadzonego dla Netatmo przez SW Research – właśnie te argumenty są najbardziej przekonujące do zakupu urządzeń Smart Home. Przedstawione dane pochodzą z badania ankietowego przeprowadzonego w Polsce w maju 2021 roku przez firmę SW Research dla Netatmo, metodą CAWI na reprezentatywnej próbie 1053 osób.

Analizy Oferteo.pl pokazały, że pierwsze miesiące 2021 roku wygenerowały rekordowy popyt na usługi remontowe. W porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku liczba zleceń wzrosła niemal 2,5 raza. Najbardziej poszukiwaną usługą jest malowanie, ale wysoko znalazł się także, między innymi, remont instalacji elektrycznej.

Najpopularniejsze rozwiązania?

Co piąta badana osoba zadeklarowała, że planuje w tym roku rozbudować swój dom o rozwiązania Smart Home. Plany najczęściej dotyczą artykułów AGD i RTV (44% ankietowanych wyraziło chęć zakupu właśnie tego rodzaju sprzętu). Bardzo istotna pozostaje też jakość powietrza, aż 41% planuje wyposażyć się w oczyszczacz powietrza, klimatyzator lub wentylator. Dużym zainteresowaniem cieszą się także wszelkiego rodzaju produkty zwiększające bezpieczeństwo posesji (36%) oraz sterujące ogrzewaniem (32%).

Powyższe dane pokazują, czego użytkownicy oczekują od inteligentnego domu. Komfort, bezpieczeństwo, oszczędność to najważniejsze czynniki motywujące do inwestycji i warto je uwzględnić w planach remontowych.

Gdzie pomaga technologia Smart Home?

Użytkownicy, którzy mają w swoim domu lub mieszkaniu rozwiązania inteligentnego domu wskazują, że najczęściej są one zainstalowane w tradycyjnych miejscach wypoczynku, czyli w salonie (58%) oraz sypialni (58%). Zgodnie z raportem Oferteo.pl, są to również najczęściej remontowane pomieszczenia – dotyczy ich aż 81% wszystkich zleceń na usługi renowacyjne.

Technologia smart home jest także wsparciem w polskich kuchniach (51%) oraz łazienkach (31%). To wyraźny dowód na to, że oferta producentów jest kompleksowa i każde pomieszczenie w domu można uczynić bardziej „inteligentnym”.

Także planujecie wprowadzić inteligentne rozwiązania w swoim miejscu zamieszkania?

Źródło: informacja prasowa

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.