iPhone wypadł z samolotu

iPhone przetrwał upadek z wysokości 5 tysięcy metrów!

Ostatnio głośno było o incydencie w postaci „wyrwania” dziury w ścianie samolotu Boeing 737 Max 9, zaledwie kilka minut po starcie. Jedną z rzeczy, która z niego wypadła, był iPhone – smartfon, który… nawet nie odczuł upadku z 5 tysięcy metrów!

Awatar Kamil Malczyk

Większość użytkowników smartfonów choć raz w swoim życiu borykała się z problemem zbitego ekranu na skutek upadku smartfona na podłogę.

Tym bardziej dziwi więc fakt, że iPhone, który wypadł przez dziurę wyrwaną w ścianie samolotu linii Alaska Airlines, zbytnio nie przejął się upadkiem z wysokości… 5 tysięcy metrów!

Wyrwana dziura w ścianie samolotu

Kilka dni temu, konkretniej w piątek wieczorem, internet zawrzał na wieść incydentu związanego z samolotem linii Alaska Airlines. Zaledwie kilka minut po starcie z lotniska, w ścianie samolotu powstała dziura w kształcie drzwi, przez którą zaczęły wylatywać przedmioty. Na całe szczęście nikt nie został ranny.

źródło: The Washington Post

Na skutek powstałej dziury wnętrze Boeinga 737 Max 9 uległo rozległym uszkodzeniom, ale wszyscy obecni na pokładzie członkowie załogi i pasażerowie – nie odnieśli poważnych uszkodzeń ciała. Mimo tego, że sam w sobie ten incydent jest wielką niewiadomą, na tym nie kończą się wydarzenia z tamtego wieczoru.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Steve Jobs przewraca się w grobie – iPhone z fizyczną klawiaturą

Akcesoria mają być użyteczne lub zabawne dla użytkownika. Takie jest nowe etui do iPhone’a o nazwie “Clicks” z wbudowaną klawiaturą. Bezpieczny smartfon i wygodne pisanie w jednym.

Czytaj artykuł

iPhone – smartfon, który upadł z największej wysokości?

Wszystko wskazuje na to, że jednym z przedmiotów, który został wyssany z wnętrza samolotu, był iPhone, znaleziony później przez internautę Seanathana Batesa podczas spaceru w pobliżu autostrady. Znaleziony przez niego telefon był niemal w stanie idealnymzarówno ekran, jak i plecy smartfona były nienaruszone.

Smartfon miał włączony tryb samolotowy, a stan naładowania baterii wskazywał około 50%. Urządzenie nie miało ustawionej blokady, przez co mężczyzna mógł je odblokować, aby chwilę później ujrzeć na ekranie „rachunek w wysokości 70 dolarów za dwa bagaże rejestrowane na lot 1282 linii Alaska Airlines”.

iPhone po upadku z 5 tys metrów znaleziony przy drodze
źródło: X (ex-Twitter) – @SeanSafyre

Mimo tego, że znalazca sam nie mógł uwierzyć, że iPhone należał do jednego z pasażerów wspomnianego lotu, wykonał on telefon do federalnej agencji zajmującej się tą sprawą. Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu przyjęła jego zgłoszenie i poinformowała, że… „był to drugi telefon, który został znaleziony”.

Do wiadomości publicznej nie udostępniono jednak informacji, czy drugie z urządzeń również było produktem marki Apple. Wiadomo jednak, że znaleziony iPhone przeżył upadek z wysokości 5000 metrów, a w jego gnieździe ładowania znajdowała się odłamana wtyczka, co „sugeruje, że telefon był ładowany, gdy został wyssany”.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Zamów iPhone’a 15 Pro Max, a zamiast niego otrzymaj… podróbkę iPhone’a 14

Klienci z Wielkiej Brytanii skarżą się na problemy z dostawą smartfonów zakupionych w oficjalnych sklepach Apple. Mowa tutaj o modelu iPhone 15 Pro Max, bowiem coraz częściej, zamiast niego, w paczkach można znaleźć… podrobione iPhone’y 14!

Czytaj artykuł

Jak to w ogóle możliwe?

W sprawie tego interesującego wypadku wypowiedział się Duncan Watts, badacz podoktorancki w Instytucie Astrofizyki Teoretycznej na Uniwersytecie w Oslo. Jak stwierdził: „myślę, że sprzeczne z instytucją jest to, że iPhone spadający z nieba nie porusza się tak szybko z powodu oporu powietrza”.

źródło: Unsplash – @domain90

Zauważył, że przy „spadaniu” z ekranem skierowanym w stronę ziemi, opór jest większy, niż przy pionowym locie. Zaznaczył też, że iPhone z pewnością uległby uszkodzeniu, „gdyby wylądował na kamieniu lub chodniku”. W tym przypadku upadek miały zamortyzować liście i trawa, na którą spadł.

Jak często ekran w Waszych urządzeniach mobilnych ulega uszkodzeniu? Spodziewaliście się, że iPhone mógłby przeżyć upadek z takiej wysokości?

ŹRÓDŁO: The Washington Post, CNN, Interesting Engineering

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.