Microsoft Ignite powróci w październiku!

Microsoft Ignite odbędzie się między 12 a 14 października w Seattle. Tegoroczna konferencja dla „programistów i profesjonalistów” ma być dostępna także wirtualnie, a rejestracja zostanie uruchomiona już pod koniec sierpnia.

Historia Microsoft Ignite

Microsoft Ignite to trwająca zazwyczaj kilka dni coroczna konferencja dla programistów i specjalistów IT. Pierwsze tego typu wydarzenie odbyło się w 1993 roku w Orlando na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Początkowo funkcjonowało ono pod nazwą TechEd, która przetrwała przez ponad 20 lat. Dopiero w 2015 roku, coroczne konferencje TechEd otrzymały nazwę Microsoft Ignite.

microsoft ignite przed 2015 (TechEd 2010)
TechEd 2010

Ignite to przede wszystkim masa prezentacji oraz ćwiczeń praktycznych, aczkolwiek dostajemy również możliwość spotkania na przykład ekspertów Microsoftu. Wydarzenie to ma bardzo luźna strukturę, co dodatkowo potwierdza obecność sesji „Zapytaj eksperta”.

Konferencja ta zazwyczaj odbywa się na pod koniec września lub na początku listopada, ale od 2015 roku, Ignite dwukrotnie odbyło się w innym terminie: maj 2015, marzec 2021. Co więcej, w ubiegłym roku wydarzenie to odbyło się w formie wirtualnej aż dwa razy (we wspomnianym marcu oraz listopadzie).

microsoft ignite 2018
Microsoft Ignite 2018

Z reguły tematy poruszane w trakcie corocznych konferencji zainteresują jedynie profesjonalistów. Dla przykładu, na konferencji w 2021 roku jednym z głównych tematów były aktualizacje pakietu Office oraz platformy chmurowej Microsoft Azure.

Tegoroczna konferencja

Seattle Convention Center

Osobiste doświadczenie w Seattle będzie obejmować wysoce interaktywne i wciągające działania w Seattle Convention Center.

fragment FAQ od Microsoftu

Październikowa konferencja Microsoft Ignite będzie pierwszą edycją tego wydarzenia, organizowaną od momentu ogłoszenia światowej pandemii. I choć Microsoft nie poinformował jeszcze czy będą wymagali masek lub certyfikatów szczepień, stwierdzili oni, że „przestrzeń będzie ograniczona”. Jak wspomnieliśmy wcześniej, oprócz stacjonarnej wersji wydarzenia w okolicach końca sierpnia ma zostać uruchomiona rejestracja na wirtualne zapisy.

10-lecie Surface?

W czerwcu tego roku informowaliśmy o uruchomieniu przedsprzedaży Surface Laptop Go 2. Nowy laptop od Microsoftu otrzymał procesor i5 11. generacji, a sam produkt stał się nieco bardziej przystępny w kontekście wymiany konkretnych komponentów. Nie zabrakło również czegoś specjalnie dla miłośników kolorów, czyli pojawienia się koloru „Sage” (zawierającego nuty zieleni i szarości z domieszką niebieskiego).

Jak informuje The Verge na podstawie swoich źródeł – „Microsoft planuje uczcić 10-lecie Surface nowymi produktami”. Pierwsze urządzenie z tej serii miało swoją premierę 26 października 2012 roku. Od tamtej pory rodzina Surface mocno się rozrosła i w tym momencie – oprócz głównej serii Surface – wyróżniamy 7 głównych linii. Mowa tutaj o Surface: Go, Pro, Laptop, Laptop Go, Book, Studio oraz Hub. W związku z tym na tegorocznej konferencji Microsoft najprawdopodobniej zaprezentuje nam nowe produkty Surface, a także „najnowsze aktualizacje Windows, Office i Azure”.

ŹRÓDŁO: The Verge

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!