Motorola Defy Satellite Link to łączność satelitarna dla Androida

Motorola we współpracy z firmą Bullit Group (to oni odpowiadają za telefony Cat) przedstawili światu małe urządzenie – Motorola Defy Satellite Link, które zapewni Wam zasięg dosłownie po środku niczego.

Awatar Marta Urbaniak

Motorola we współpracy z firmą Bullit Group (to oni odpowiadają za telefony Cat) przedstawili światu małe urządzenie – Motorola Defy Satellite Link, które zapewni Wam zasięg dosłownie po środku niczego.

Motorola we współpracy z firmą Bullitt Group, stworzyła Defy Satellite Link, które zaprezentowano podczas tegorocznych targów MWC w Barcelonie.

Niewielkie urządzenie Bluetooth wraz z dedykowaną aplikacją pozwolą Wam nawiązać łączność satelitarną, w celu wysłania wiadomości.

Czy zdarzyło Wam się pojechać na biwak albo pójść na spacer w góry i stracić zasięg? Nawet w ciągu zwyczajnych dni bywają sytuację, gdy na ekranie widać ledwie 1 kreskę.

Zazwyczaj po prostu dobrze jest mieć zasięg, aby móc porozumiewać się ze światem czy wyszukać interesujące treści. Jednak bywają momenty, podczas których te docelowe 4 kreski mogą zaważyć o kontakcie z odpowiednimi służbami czy najbliższymi w awaryjnych sytuacjach.

Motorola wraz z Bulitt Group stworzyła innowacyjne urządzenie na takie właśnie sytuacje i zaprezentowali je podczas MWC 2023 w Barcelonie. Motorola Defy Satellite Link to niewielki gadżet z łącznością Bluetooth, które możecie wszędzie ze sobą zabrać. Połączy się z każdym smartfonem bez względu czy działa na systemie Android czy iOS (Kompatybilny z wersją systemu odpowiednio 10 i 14 w górę).

Jak to działa?

Do tego niewielkiego gadżetu dołączona jest aplikacja Bullitt Satellite Messenger. Z jej pomocą możecie połączyć się z satelitami geostacjonarnymi w obu kierunkach (wysyłając i odbierając za ich pośrednictwem sygnał).

Druga osoba, która ma otrzymać wiadomość, ale nie ma zainstalowanej apki, dostanie ją w formie SMS-a. W celu odpowiedzi będą musiały już ją pobrać na swojego smartfona. Koszt za taką wiadomość zostanie pobrany z planu abonenckiego nadawcy w usłudze Bullitta.

Z pomocą tego urządzenia jest też możliwość włączenia udostępniania Waszej aktualnej lokalizacji. Ponadto macie opcję włączenia trybu SOS w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia. Ta ostatnia funkcja jest niezwykle istotna, bo pozwoli na działanie pozostałych niezależnie od tego czy urządzenie jest połączone z telefonem czy też nie.

Sam gadżet jest niewielkich rozmiarów, dzięki czemu z łatwością schowacie je do kieszeni. Zakończone jest na wytrzymałą taśmą wraz z metalowym kółkiem, przez co możecie je przypiąć do Waszego plecaka czy nawet paska. Nie zapomniano też o testach wytrzymałości. Motorola Defy Satellite Link otrzymał certyfikat MIL-STD-810H oraz doskonale wszystkim znany IP68.

Wytrzymałość baterii również jest ważna podczas niebezpiecznych sytuacji, w końcu nikt nie chciałby, aby akumulator rozładował się w najmniej odpowiednim momencie. Nikomu nie potrzeba w prawdziwym życiu dreszczyku rodem z filmów przygodowych. 600 mAh spokojnie wystarczy do funkcjonowania nieprzerwanie przez kilka dni.

Do komunikacji wykorzystywany jest chip 3GPP NTN od MediaTeka. To dzięki niemu możliwa jest dwukierunkowa łączność satelitarna. Brak zasięgu czy Wi-Fi nie będzie już dla Was problemem z Motorolą Defy Satelite Link. A w szczególności przyda się osobom, które często podróżują.

Motorola Defy Satellite Link trafi do oficjalnej sprzedaży od kwietnia bieżącego roku u międzynarodowych sprzedawców detalicznych. Cena za takie małe urządzenie to 119€, czyli około 560 zł w najtańszej ofercie.

Pakiet zawierający urządzenie z subskrypcją Essentials Messaging (do 30 dwukierunkowych wiadomości miesięcznie i SOS Assist) to koszt 169 €, czyli około 800 zł.

Źródło: informacja prasowa
Źródło grafiki: Motorola defy, Bullitt Group

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez